گناهان جدید، بلایای جدید

0 ۱,۱۸۲

گناهان جدید، بلایای جدید گناهان جدید، بلایای جدیدامام موسی کاظم علیه السلام:

هنگامیکه مردم مرتکب گناهان تازه ای بشوند که قبلا آن گناهان را انجام نمیداند، خداوند نیز برای آنان بلاها و مصیبت های غیر منتظره ایجاد مینماید.

کُلَّمَا أَحْدَثَ‏ النَّاسُ‏ مِنَ‏ الذُّنُوبِ‏ مَا لَمْ یَکُونُوا یَعْمَلُونَ أَحْدَثَ اللَّهُ لَهُمْ مِنَ الْبَلَاءِ مَا لَمْ یَکُونُوا یَعُدُّونَ. (تحف العقول، النص، ص: 410)

بسیاری از بیماریها که میان ملل اروپایی و آمریکایی فراوان به چشم می خورد، در میان ملل اسلامی سابقه نداشته است و جهت این امر بسیار روشن است؛ زیرا ملل اسلامی از برنامه های دقیق و منظمی پیروی می کنند که آن برنامه ها با خلقت و سرش مردم سازش دارد و آن برنامه ها را برای سلامت و بهتر زیستی مردم، خداوند معین کرده است و از این جمله است مسئله خون، مردار، سگ و خوک چه بیماریهای خانمانسوزی که از جانب این چیزهایی که خدا حرام کرده دامنگیر بشر می شود؛ که با ترک آنها و حرام و نجس دانستن آنها بجای بیماری؛ تندرستی و بجای بدبختی اجتماع -، سلامت اجتماع تأمین میگردد ولی متأسفانه با گشوده شدن مرزهای شرق به روی غربیها، امراض گوناگون همچون مدهای جدید به سوغات آمده و اینجا است که می بایست اعتراف به فرمایش امام هفتم (علیه السلام) نمود.

در جایی که اسلام دستور می دهد در صورتیکه ظرفی را سگ بلیسد می بایست برای طهارت و نظافت آن ظرف را خاک مال کنند ما امروز در بعضی خانواده های مرفه می بینیم، همچون زمان جاهلیت سگ را همبازی خود و کودکان قرار می دهند، زبان سگ را در دهان می کنند و می مکند و تا این اندازه با سگ خصوصی شده اند که آنرا در رختخواب خودشان می خوابانند. (برگرفته شده از اسلام پزشک بی دارو/ احمد امین شیرازی)

از این قبیل است بلایایی از قبیل افزایش جرم و جنایت و طلاق و… که بخاطر نفوذ افکار، عقاید فرهنگ غلط غربیها بواسطه ماهواره و فضای مجازی و… بر سر مردم آمده است.

لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/dIYzN
حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این پست چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 18 =