شاهد امروز همان قاضی فرداست!

0 ۳۸۲

%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%AF %D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2 %D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86 %D9%82%D8%A7%D8%B6%DB%8C %D9%81%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA  شاهد امروز همان قاضی فرداست!

آنگه «گناه می‌کند»، آنکه «حرام انجام می‌دهد»، آنکه «واجب خویش را ترک می‌کند»، باید در آن لحظه بیاد آرد که: «هیچ کاری از خدا پنهان نیست». نه تنها کردار و گفتار ما، بلکه هر آنچه از فکر و دل می‌گذرد بر خداوند فاش و آشکار است.

بی‌تردید آنکه امروز شاهد افعال و کردار و آگاه بر اندیشه‌های ماست، همو فردا داور و حاکم است. اگر امروز حجَّتها و دلیل‌ها بر ما تمام است، فردا عذری پذیرفته نیست.

عاقل آنست که از هم اکنون بفکر فرداست و آنکه در اندیشه روز حساب نیست در خواب غفلت است.

فراموش نکنیم که: یقیناً ما در برابر دید آنکه معصیت را بر ما حرام کرده، هستیم و هیچ حجابی میان ما و او نیست. در تمامی لحظات شبانه روز نگهبانانِ الهی یعنی «کِراماً کاتبین»،[انفطار 11] کارهایمان را می‌نگارند. آنروز که دفترها گشوده می‌شود، عذر و بهانه ثمری ندارد، و کسی قادر به انکار رفتار خویش نیست. در آنروز دست و پا و اعضای بدن انسان است که به کردارها گواهی می‌دهند، و آنروز را روز حسرت گفته‌اند. چرا که امکان بازگشت و جبران نیست و پشیمانی بهره‌ای ندارد.

در اینجاست که می‌توان کاری کرد. در اینجاست که می‌توان توشه برگرفت. در اینجا عمل است و در آنجا حساب. در اینجا کاشت است، در آنجا برداشت.

بنابراین تا فرصت باقی است باید کاری کرد. تا امکان توبه هست، از خطاهای گذشته باید توبه کرد. آنکه طالب سعادت و طالب بهشت است، باید به راه سعادت، و راه بهشت رود.

آنکه ثمر می‌خواهد باید بکارد و آنکه نکارد، نخواهد چید.

مهربانا: خطاهامان ببخش و از گناه دورمان دار.

لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/ri04t
حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این پست چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 1 =