نسخه امیرالمؤمنین علیه السلام برای کنترل فتنه اقتصادی: اجرای عدالت و باز گردانیدن بیت المال هدر داده شده

0 ۵۲۲

نسخه امیرالمؤمنین علیه السلام برای کنترل فتنه اقتصادی اجرای عدالت و باز گردانیدن بیت المال هدر داده شده نسخه امیرالمؤمنین علیه السلام برای کنترل فتنه اقتصادی: اجرای عدالت و باز گردانیدن بیت المال هدر داده شده

علت به وجود آمدن فتنه اقتصادی و راه کنترل آن:

باز گردانیدن بیت المال هدر داده شده

امام علی علیه السلام فرمود:

به خدا سوگند! اگر ببینم آنچه را عثمان بیهوده از بیت المال، به این و آن بخشیده، به مهر زنان یا بهای کنیزان شده باشد، آن را باز می گردانم، زیرا، عدالت، گشایش می آورد.و آن کس که عدالت بر او گران آید، ظلم و ستم، بر او گران تر خواهد بود.

ألا وکُلُّ قِطعَهٍ أقطَعَها عُثمانُ أو مالٍ وَالَّذی فَلَقَ الحَبَّهَ وبَرَأَ النَّسَمَهَ لَو وَجَدتُهُ قَد تُزُوِّجَ بِهِ النِّساءُ وتَفَرَّقَ فِی البُلدانِ لَرَدَدتُهُ عَلى أهلِهِ؛ فَإِنَّ فِی الحَقِّ وَالعَدلِ لَکُم سَعَهً، ومَن ضاقَ بِهِ العَدلُ فَالجَورُ بِهِ أضَیقُ!

نهج البلاغه، خطبه ی .15

لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/ljLrU
حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این پست چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + نه =