خانه / چرا اطاعت و ترک گناه؟ / عواقب و مجازاتهای گناهان / عواقب و آثار گناهان در دنیا / عواقب تکلیفی (مجازات) / حد / تصاویر عجیب از بخشش جوان اعدامی پای چوبه دار + تحلیل دینی از این عمل خداپسندانه

تصاویر عجیب از بخشش جوان اعدامی پای چوبه دار + تحلیل دینی از این عمل خداپسندانه

سال ۸۶، چهارشنبه بازار شهرستان نور از توابع استان مازندران، شاهد نزاع خیابانی بود که منجر به قتل «عبدالله حسین‌ زاده» نوجوان ۱۷ ساله شد.

 

به گزارش گروه اجتماعی “ره به ری” : بلال که هم سن و سال عبدالله بود به عنوان قاتل شناخته شد. پدر و مادر عبدالله که پسر کوچکترشان را در جریان یک تصادف از دست داده بودند باید داغ عبدالله را هم تحمل می کردند. حالا پس از ۷ سال، آنها در پای چوبه دار از انتقام انصراف دادند و اکنون با تنها دخترشان زندگی میکنند. عبدالغنی حسین زاده پدر عبدالله یکی از پیشکسوتان فوتبال مازندران است و به آموزش فوتبال می پردازد. او تصمیم دارد با دیه دریافتی مدرسه فوتبالی به نام پسرش در شهرستان نور راه اندازی کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع خبر: ره به ری

بررسی این عمل خداپسندانه از منظر دین

«عن النبی صلّى اللَّه علیه و آله قال إذا کان یوم القیامة نادى مناد من کان‏ «فَأَجْرُهُ عَلَى اللَّهِ‏»[i] فلیدخل الجنّة فیقال من ذا الذی اجره على اللَّه فیقال العافون عن الناس یدخلون‏ الجنّة بغیر حساب»[ii]‏. از پیامبر خدا(ص) روایت شده است: روز قیامت که می‌شود منادى ندا می‌کند هر کس پاداشش با خدا است وارد بهشت شود.

می‌گویند چه کسى اجرش با خدا است؟ می‌گویند آنان که مردم را عفو می‌کردند، این دسته بدون حساب وارد بهشت می‌شوند.

 


[i] . «فَمَنْ عَفَا وَأَصْلَحَ فَأَجْرُهُ عَلَى اللَّهِ… (شوری/۴۰)

[ii] . طبرسی، فضل بن حسن، مجمع البیان فی تفسیر القرآن، ج ‏۹، ص ۵۱، ناصر خسرو، تهران، ۱۳۷۲ ش.

لینک کوتاه مطلب : http://nidamat.com/?p=209

حتما ببینید

راز قتل ستایش

متاسفانه هر روزه شاهد حوادث بسیار ناگواری در جامعه هستیم که ریشه آنها گناهان و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =