حجاب محدودیت نیست بلکه محافظت است

0 ۱۲۵

حجاب حفاظت است حجاب محدودیت نیست بلکه محافظت است

مخالفین حجاب، آن را محدودیت و سلب‌کننده آزادی می‌دانند درحالی‌که حجاب محدودیت نیست بلکه محافظت و مصونیت از لکه‌دار شدن عفت و دامن زنان و مردان است. شاهد ادعای ما آمار تجاوز به زنان است که در کشورهای غربی به‌اصطلاح آزاد چندین برابر کشورهای اسلامی است.

نمودار ذیل بر اساس تعداد قربانیان تجاوز به عنف در کشورهای جهان تنظیم‌شده است. جالب اینجاست که در این نمودار که 20 کشور اول در این زمینه نشان داده‌شده، هیچ کشور اسلامی به چشم نمی‌خورد و البته تمام کشورهای توسعه‌یافته غربی که مدعی آزادی و رعایت حقوق زنان، هستند ازجمله انگلیس، فرانسه، آلمان، کانادا، سوئد و… در 10 رتبه اول این لیست قرار دارند و فقط ایتالیا با رتبه یازدهم و آمریکا با رتبه سیزدهم نتوانسته‌اند که در میان 10 کشور برتر قرار بگیرند! بنابراین هرچه حجاب کم‌تر و روابط بین زن و مرد بی‌ضابطه‌تر باشد، عفت‌ها و دامن‌ها بیشتر در معرض آلودگی قرار خواهند گرفت.

5e530e6a a52f 4e85 b8e7 4479eaa48f79 حجاب محدودیت نیست بلکه محافظت است

حجهالاسلام و المسلمین قرائتی دراین‌باره بیان می‌دارند:

«حجاب حفاظت است. شما کفش هم که می‌پوشی بالاخره پایت گیر می‌کند. آدم پابرهنه برود راحت‌تر است. بله! راحت‌تر است؛ اما تیغ در پایت می‌رود. کفش یک‌بار است؛ اما این بار را باید کشید. چون‌که هم‌بار هست. هم حفاظت هست. کفش بار است اما حفاظت است. لباس بار است اما کرامت است.»[1]


[1]. (حجهالاسلام و المسلمین قرائتی/شهریورماه ۷۰).

لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/2bvBs
حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این پست چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 5 =