جمع کردن و چسباندن چادر به بدن!

0 ۱۶۱

چسباندن چادر به پشت جمع کردن و چسباندن چادر به بدن!

داشتن حجاب فقط به پوشاندن پوست بدن از نامحرم نیست بلکه یک زن باحجاب باید برجستگی‌های بدن را نیز از نامحرم بپوشاند. یقیناً پوشیدن لباس تنگ و ساپورت حجاب محسوب نمی‌شود و حتی دیده می‌شود که برخی از زنان چادری، چادرشان را بین ساق پا جمع می‌کنند و به پشتشان می‌چسبانند که موجب نمایان شدن برجستگی‌های بدن آنان می‌شود جالب است بدانید که در خصوص این مورد یک روایتی از امام صادق علیه‌السلام و وجود دارد که می‌فرماید:

ازجمله پیمان‌هایی که رسول خدا – صلی‌الله علیه و آله – از زنان امت خود گرفته است، این است که چادرهای خود را در بین ساق پا و پشت خود جمع نکنند و بر بدن نچسبانند و با مردان نامحرم در محل خلوت ننشینند.
فیما اخَذَ رسولُ اللهِ – صلی‌الله علیه و آله – مِنَ البَیعَهِ عَلی النّساءِ أن لا یَحْتَبینَ و لا یَقْعُدْنَ مَعَ الرّجالَ فی الخَلَاء.


الکافی (ط – الإسلامیه)، ج 5، ص: 519

لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/uJsCH
حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این پست چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + هفده =