لعنت خدا بر چشم‌چران و کسی که خود را در معرض دید دیگران قرار می‌دهد!

0 ۲۲۷

لَعَنَ اللَّهُ  النَّاظِرَ وَ الْمَنْظُورَ إِلَیه 1 1066x797 لعنت خدا بر چشم‌چران و کسی که خود را در معرض دید دیگران قرار می‌دهد!

متأسفانه امروزه شاهد این هستیم که شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان، مثل تلگرام و اینستاگرام، شده است محلی برای خودنمایی، دلبری و چشم‌چرانی. چه مردان و چه زنان، چه دختران و چه پسران برای اینکه لایک و تحسین جنس مخالف را گدایی کنند تصاویر فاخر یا بی حجاب و نامناسب خود را در پروفایل خود قرار می‌دهند یا در پیج خود و برای همه به اشتراک می‌گذارند. درحالی‌که نه زن و نه مرد حق ندارند که چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی دلبری و خودنمایی کنند. به فرموده حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام چه شخصی که خودنمایی می کند و چه کسی که به او نگاه می‌کند از رحمت خدا دورند:

«لَعَنَ اللَّهُ‏ النَّاظِرَ وَ الْمَنْظُورَ إِلَیه؛ خداوند لعنت کرده است (از رحمت خدا دور است) کسی را که چشم‌چرانی می‌کند و کسی را که به او نگاه می‌شود».‏[1]


[1]. مستدرک الوسائل و مستنبط المسائل، ج‏14، ص: 271

لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/VU5A8
حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این پست چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 4 =