توجه! هرکسی می‌تواند یک متجاوز باشد!

0 ۱۶۱

توجه هرکسی می‌تواند یک متجاوز باشد توجه! هرکسی می‌تواند یک متجاوز باشد!

تصور عموم مردم از تجاوز این است که تجاوز جنسی زمانی اتفاق می‌افتد که یک فرد به‌طور ناگهانی توسط غریبه‌ای مورد حمله و سوءاستفاده جنسی قرار می‌گیرد، ولی برخلاف باور همگانی، تجاوز در خارج از خانه‌ها و از سوی غریبه‌ها بسیار کمتر اتفاق می‌افتد. بر اساس نتایج یک تحقیق بیش از دوسوم همه موارد مربوط به تجاوز در منزل شخصی رخ می‌دهد و در دوسوم موارد قربانی مهاجم را می‌شناسد.

تصور عموم مردم از متجاوز، مردان خشن و روانی است که در کوچه‌های تاریک و خلوت با چهره‌های عبوس و سبیل‌های درشت و چاقویی در دست کمین کرده‌اند ولی واقعیت این است که بسیاری از تجاوزها توسط مردان آشنا و حتی دوست و فامیل و بعضاً به‌ظاهر خوب انجام می‌شود.

بر اساس نتایج یک، تحقیق ۳۱ درصد تجاوزها در خانه‌های متجاوزان، ۲۷ درصد در خانه‌های قربانیان و ۱۰ درصد در خانه‌های مشترک قربانیان و متجاوزان اتفاق می‌افتند. علاوه بر خانه‌ها، ۷ درصد تجاوزها در مهمانی، ۷ درصد در وسایل نقلیه، ۴ درصد بیرون از خانه و ۲ درصد در بارها، روی می‌دهند.[1]

نتایج تحقیقی دیگر نشان می‌دهد که 93 درصد از کودکان قربانی تجاوز جنسی، توسط افرادی مورد تجاوز قرار گرفته‌اند که آن‌ها را می‌شناسند. 59 درصد از متجاوزان، از آشنایان قربانی و 34 درصد از آن‌ها اعضای خانواده قربانی بوده‌اند.[2]

لذا زنان و دختران حتی در برخورد با مردان نامحرم و حتی محارم خود حریم‌ها را حفظ کرده و مراقب رفتار و کردار خود باشند و جوانب احتیاط را رعایت کنند و از خوش‌بینی زیاد به مردان خودداری ورزند و همچنین والدین هم باید هوشیارتر بوده در معاشرت‌ها و رفت‌وآمدهای خود با آشنایان و حتی فامیل بیشتر مراقب فرزندان خود باشند فرزندان خود را تنها و بدون مراقبت رها نکنند بدین منظور توصیه می‌شود هرازگاهی در صفحات روزنامه‌ها یا سایت‌های خبری، بخش حوادث و موضوع تجاوز  مطالعه شود.


[1]. ویکی‌پدیا.

[2]. باشگاه خبرنگاران جوان، کد خبر:5669640

لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/QBRGc
حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این پست چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + بیست =