نقش سیاستمداران، دولتمردان و عالمان دینی ناصالح در شیوع بی‌حجابی و بی‌بندوباری در جامعه

0 ۱۶۸

دانشمندان و حاکمان فاسد نقش سیاستمداران، دولتمردان و عالمان دینی ناصالح در شیوع بی‌حجابی و بی‌بندوباری در جامعه

علاوه بر عواملی همچون ضعف اعتقادی، تبلیغات و تهاجم فرهنگی استعمارگران غرب، ضعف دستگاه‌های آموزشی، فرهنگی و دینی کشور و… در بروز بی‌حجابی و بی‌بندوباری در جامعه، قسمت عمده مشکل سیاستمداران، دولتمردان و عالمان دینی مذهبی نماست که در ظاهر مردم را به دین‌داری، زهد و بی‌اعتنایی به دنیا دعوت می‌کنند و در خفا و حقیقت، خود بدان معتقد و ملتزم نیستند، به اسم اسلام مرتکب بی‌عدالتی و ظلم به مردم می‌شوند، منصبی را قبول می‌کنند که کفایت، لیاقت و تخصص آن را ندارند و یا اینکه فرصت انجام مسئولیت‌های مربوط به آن را ندارند.

مردمی که دارای ایمان ضعیف هستند وقتی‌که این تناقضات و اشکالات را می‌بینند، از دین و نمادهای دینی از جمله حجاب متنفر و گریزان می‌شوند.

رسول خدا صلی ‌الله علیه و آله دراین‌باره می‌فرمایند:

«صِنْفَانِ مِنْ أُمَّتِی إِذَا صَلَحَا صَلَحَتْ أُمَّتِی وَ إِذَا فَسَدَا فَسَدَتْ أُمَّتِی، اَلْفُقَهَاءُ وَ اَلْأُمَرَاءُ؛

دو گروه از امت هستند که اگر اصلاح شوند، امت من اصلاح می‌شود و اگر فاسد شوند امت من فاسد می‌شود، دانشمندان و حاکمان. »[1]


[1]. الخصال, جلد1، صفحه 36.

لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/0fls2
حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این پست چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + شانزده =