لطف خدا و پیامد گناه در دنیا

0 ۸۲۴

خدا و پیامد گناه در دنیا لطف خدا و پيامد گناه در دنیامردى از یاران رسول خدا (صلى الله علیه و آله ) روزى از خانه خویش بیرون شد، در راه دختر زیباروى دید که لباسى زیبا به تن داشت و به کنار دیوارى نشسته بود، وى که از دیدن این منظره خوشش آمده بود کنار دختر نشست . دختر از جاى برخاست و رفت .

آن مرد او را تعقیب نمود و در بین راه دست به سوى گونه دختر برد، دختر از دست او گریخت ، وى همچنان چشم به جمال دختر دوخته بود و او را دنبال مى کرد، ناگهان گونه آن مرد به دیوارى اصابت کرد و مجروح شد.

آن مرد به خود آمد و دریافت که این صدمه ، پیامد کار زشت او بوده ، به نزد رسول خدا (صلى الله علیه و آله) آمد و ماجرا را به عرض حضرت رسانید.

حضرت فرمود: «خداوند به تو لطف نموده که پیامد گناهت را در این جهان به تو رسانیده است ، که خداوند متعال اگر بدى کسى را بخواهد پیامد عملش را به قیامت افکند و چون خیر کسى بخواهد، در این دنیا وى را به عقوبت گناهش دچار سازد».

معارف و معاریف ، سید مصطفى حسینى ، ج 3، ص 410، (نقل از مجمع البیان ذیل آیه 16 سوره هود).

لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/iMnq7
حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این پست چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 19 =