خاکمالی کردن تنها را ه پاک کردن نجاست لعاب دهان سگ از ظروف

0 1,265

%d8%ae%d8%a7%da%a9%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%aa%d9%86%d9%87%d8%a7-%d8%b1%d8%a7-%d9%87-%d9%be%d8%a7%da%a9-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%86%d8%ac%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%d9%84%d8%b9
ظرفی را که سگ لیسیده یا از آن آب یا شیء روان دیگری خورده، باید اوّل داخل آن را با خاک پاک، خاک مالی کرد سپس خاک آن را بر طرف نموده و بعد دو مرتبه با آب قلیل یا کُر یا جاری شست. (رساله توضیح المسائل آیت الله سیستانی، مسأله ۱۶۲. )
آن پرودگاری که سگ را آفریده هم او نیز بخاطر آلوده بودن و پلید بودن این آفریده اش حکم نجاست آن را صادر کرده و نیز راه دفع آلودگی و نجاست سگ را آموزش می دهد میکرب سگ را فقط خاک پاک و تمیز می تواند نابود کند، و کشف یکی از دانشمندان بزرگ در این قسمت خواندنی است.
البته این کشف چندان سر و ساده تمام نشد بلکه توأم با هیاهو و جنجال و سر و صدا بود.
شرح این تجربه و کشف در یکی از مجلات فرانسوی، بنام لوشا سور فرانسه که در شهر سنت اتین چاپ می شد درج گردیده است.
کشف او این بود که اگر سگی ظروف را زبان بزند، و آنرا آلوده به میکرب کند، تنها چاره نابودی این میکرب خاک است، و باید ظروف را خاک مال کرد.
و از اینجا باید بفهمیم که آنچه پیامبر اسلام بیان می کرده از راه رابطه با مبدأ و با الهام پروردگار بوده است. پیامبری که تحصیل علم نکرده بود. بعد از گذشت چهارده قرن اینگونه سخنان و کلماتش استدلالی و مبرهن گردید.
نگار من که به مکتب نرفت و خط نوشت – به غمزه مسئله آموز صد مدرس شد.
برگرفته شده از اسلام پزشک بی دارو/ احمد امین شیرازی

شاید این پست ها را هم بپسندید

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=10351

مطالب مرتبط
حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.