عوامل کینه توزی: ۷.بحث و جدل

0 563

%d8%b9%d9%88%d8%a7%d9%85%d9%84-%da%a9%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%aa%d9%88%d8%b2%db%8c-7-%d8%a8%d8%ad%d8%ab-%d9%88-%d8%ac%d8%af%d9%84بحث و جدل دیگران دوستی را از بین می برد و دشمنی به بار می آورد. امام حسین علیه‏السلام به مردى که به ایشان گفت: بنشین تا در دین، مناظره کنیم فرمودند:

شاید این پست ها را هم بپسندید

یا هذا، أنَا بَصیرٌ بِدینی، مَکشوفٌ عَلَیَّ هُدایَ، فَإِن کُنتَ جاهِلًا بِدینِکَ فَاذهَب فَاطلُبهُ، ما لی ولِلمُماراهِ! وإنَّ الشَّیطانَ لَیُوَسوِسُ لِلرَّجُلِ ویُناجیهِ ویَقولُ: ناظِرِ النّاسَ لِئَلّا یَظُنّوا بِکَ العَجزَ وَالجَهلَ.

 اى مرد! من، دینم را مى‏شناسم و راهم برایم معلوم است. اگر تو به دین خود، جاهلى، برو و آن را بجوى. مرا با مجادله چه کار، که شیطان، انسان را وسوسه مى‏کند و درِگوشى به او مى‏گوید: با مردم، مناظره کن تا مردم به تو گمان ناتوانى و نادانى نبرند.

منیه المرید: ص ۱۷۱، مصباح الشریعه: ص ۲۶۹ ۲۷۲، بحار الأنوار: ج ۲ ص ۱۳۵ ح ۳۲.

کپی برداری بدون درج لینک مطلب مورد رضایت ما نمی باشد!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=10532

مطالب مرتبط
حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − نوزده =