Take a fresh look at your lifestyle.

نظر سنجی علت برقراری روابط نامشروع با جنس مخالف

در این نظر سنجی به علل ایجاد رابطه دوستی و پنهانی با جنس مخالف در چهار گروه جمعیتی ذیل می پردازیم.

 1. مردان متاهل
 2. زنان متاهل
 3. پسران و مردان مجرد
 4. دختران و زنان مجرد

لطفا در گروه خودتان در نظر سنجی شرکت کنید و پاسخ درست را مرقوم فرمایید تا به نتایج واقعی تری برسیم.

در ضمن اگر گزینه دیگری مد نظرتان است می توانید از طریق لینک “افزودن پاسخ شما” که در ذیل هر نظرسنجی قرار دارد، به نظر سنجی اضافه کنید و همچنین نتایج جالب و آموزنده نظر سنجی ها از طرق لینک “نتایج “ که در ذیل هر نظرسنجی قرار دارد، قابل مشاهده است.

زنان مجرد پاسخ بدهند: هدفتان از برقراری رابطه دوستی با جنس مخالف چیست؟
 • افزودن پاسخ شما
مردان مجرد پاسخ بدهند: هدفتان از برقراری رابطه دوستی با جنس مخالف چیست؟
 • افزودن پاسخ شما
زنان شوهردار پاسخ بدهند: هدفتان از برقراری رابطه دوستی با جنس مخالف چیست؟
 • افزودن پاسخ شما
مردان متاهل پاسخ بدهند: هدفتان از برقراری رابطه دوستی با جنس مخالف چیست؟
 • افزودن پاسخ شما

آیا خیانت به شوهر حق الناس محسوب می شود؟

3 9,074

آیا خیانت به شوهر حق الناس محسوب می شود؟

سؤال: 

سلام؛  آیا خیانت به شوهر جزء حق الناس که در صورت توبه از آن عمل زشت باید از شوهر حلالیت بطلبی؟ خواهشمند است راهنمایی کنید. من قبلاً این عمل زشت را انجام دادم الان توبه کردم انشااله که خدا قبول کنه فقط وی خوام بدونم که باید به شوهرم بگم  یانه چون اگر بگم که زندگیم از هم می پاشه اگرهم نگم که توبه ام قبول نیست خواهش می کنم پاسخ مرا به صورت محرمانه به ایمیلم ارسال کنید

جواب: 

سلام بر شما

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله می فرماید:

 اشتَدَّ غَضَبُ اللّهِ عزّ و جلّ عَلَى امرأهٍ ذاتِ بَعلٍ مَلَأتْ عَینَها مِن غَیرِ زَوجِها أو غَیرِ ذِی مَحرَمٍ مِنها، فإنّها إن فَعَلَتْ ذلکَ أحبَطَ اللّهُ کُلَّ عَمَلٍ عَمِلَتهُ، فإن أوطَأتْ فِراشَهُ غَیرَهُ کانَ حَقّا عَلَى اللّهِ أن یُحرِقَها بِالنارِ بعدَ أن یُعَذِّبَها فی قَبرِها.

شدید است غضب خداوند عزّ و جلّ  بر زن شوهردارى که پر کرده باشد چشمش را از نگاه به غیر همسرش یا نامحرم ؛ زیرا که اگر چنین باشد، خداوند همه اعمال او را باطل گرداند و اگر به شوهر خود خیانت ورزد، بر خداست که او را بعد از عذاب دادن در قبر، به آتش دوزخ بسوزاند. ( بحار الأنوار: ۷۶/ ۳۶۶/ ۳۰.)

مطالب مرتبط
۱ از ۸

این روایت ها را مطرح کردم تا شما و خوانندگان گرامی بدانند که ارتباط با نامحرم چه عذاب سختی به همراه دارد و چه تاریکی بزرگی بر روح و روان انسان وارد می سازد.

شما که متأهل هستید، قطعا حق همسرتان را هم ضایع کرده اید. البته به هیچ وجه نباید با همسرتان در این رابطه صحبت کنید و موضوع را با وی تر میان بگذارید. برای جبران حق شوهر، بهترین کار این است که علاوه بر توبه واقعی، بیش از پیش به او خدمت و احترام کنید و سعی نمایید که در افکارتان جز به همسر نیندیشید و فکر هیچ مرد نامحرمی را در ذهن خود پرورش ندهید. همچنین برای همسرتان دعا کنید و از خداوند بخواهید تا دل او را نسبت به شما نرم کند. (همین کار کافی است)

در رابطه با جنبه حق اللهی این گناه هم توصیه می کنم که نماز خود را اول وقت بخوانید و بعد از نماز لحظاتی رال پای سجاده بنشینید و مشغول تعقیبات نماز وئ مناجات شوید، کفه مستحبات و عبادت های خود را سنگین تر کنید تا به برکت آن ها تاریکی حاصل از گناهتان بخشیده بود. همچنین مجموعه عواملی که موجب شد در آن گناه بیفتید از زندگی خود دور کنید تا اینکه دوباره در دام آن گناه گرفتار نشوید. خواندن صد بار سوره توحید و صد استغفار بعد از نماز صبح، و هفتاد بار استفغار بعد از نماز عصر از ذکرهایی است که می توانید بر آن مداومت داشته باشید.  

………………………………..     …………………………………………..     …………………………………………………

استفتاء: «آیا خانم شوهر داری که زنای محسنه کرده و اکنون از رفتارش پشیمان شده، لازم است که جهت تکمیل توبۀ خود از همسرش هم حلالیت بطلبد؟»  

دفتر آیت الله مکارم شیرازی: این خانم فقط میان خود و خداوند توبه کند و به هیچ وجه نباید با همسرش در میان بگذارد.  البته به خاطر حقی که از همسرش ضایع کرده، به او محبت کنید و برای وی استغفار نماید.

(پرسش تلفنی از دفتر معظم له ۳۷۴۷۳ ـ ۰۲۵)  

دفتر آیت الله سیستانی: از درگاه الهی طلب بخشش و توبه نماید و نباید این موضوع را با همسرش در میان بگذارد.

(پرسش تلفنی از دفتر معظم له ۰۵۱۳۲۲۵۰۰۹۱)

برگرفته شده از: هم اندیشی دینی

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=1290

مطالب مرتبط
3 دیدگاه برای این پست ثبت شده است
 1. سعید می گوید

  سوال من این است با وجود توبه زن شاید بگفته علما وقران ان زن گناهش بخشیده شود ،اما در این میان ایا مردی که به او خیانت شده حتی در قیامت نباید بفهمد که در حقش خیانت شده ،سوال من این است که در این صورت با پنهان کردن اصل خیانت از طرف زن ولو با وجود توبه در حق این مرد بی عدالتی نشده وایا این از عدالت الهی است که چنین زنی هم خیانت کند وهم با توبه حق این مرد را در قیامت با سرپوش گذاشتن بر عملش از او محروم نماید این عدل الهی است خداوند چگونه می تواند حق شرعی مردی را که زنش به او خیانت کرده با توبه ان زن ببخشد

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سوال: آیا زنا با زن شوهردار حق الله است یا حق الناس بوده و تکلیفی نسبت به شوهر زن زناکار متوجه زن و مرد زناکار می باشد؟

   پاسخ:
   مقام معظم رهبری: در هر حال نسبت به گناه کبیره مذکور توبه و استغفار نمایند و بیش از آن وظیفه‌ای ندارند. [۱]
   آیت الله مکارم: در فرض سوال زنا حق الله است و لازم است از گناه کبیره ای که انجام داده اند به طور جدی توبه کرده و تکرار نکنند. [۲]
   آیت الله سیستانی: حق الله است. [۳]
   آیت الله شبیری زنجانی: اگر این کار باعث هتک زوج شود از مصادق حق الناس نیز هست و اگر به جهت اینکه مرد نمی تواند تا زمان حیض دیدن همسرش با وی نزدیکی کند مانع نزدیکی مرد شود از این جهت هم حق الناس حساب می شود. [۴]
   آیت الله وحید: بله حقّ الناس هم هست به ناموسِ دیگری تجاوز و دست درازی کرده و برایِ هر دو (هم زن هم مرد)حق الناس است و زنِ شوهر داری که زنا داده بنابر إحتیاطِ واجب برایِ همیشه بر زنا کننده حرام شده است و اگر شوهرِ زن بمیرد یا زن را طلاق دهد هیچ وقت این زن با زنا کننده نمی تواند ازدواج کند و به او هیچ وقت حلال نمیشود. [۵]
   آیت الله فاضل: زنا حق الله است نه حق الناس و نسبت به شوهر زن حقی بر گردنش نیست، در هر صورت زنا از گناهان بزرگ است و سبب کوتاه شدن عمر و از بین رفتن خیر و برکت از زندگی می شود. و واجب است فورا توبه کنند و با انجام واجبات و انجام کارهای خوب مانند دعا کردن و استغفار و تلاوت قرآن گناه خود را جبران کنند. [۶]

   —————-
   پی نوشت:
   [۱]. استفتاء اینترنتی پایگاه اطلاع رسانی آیت الله خامنه ای، شماره استفتاء: Ny6Ff4a9wUQ.
   [۲]. استفتاء اینترنتی پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله مکارم، کد رهگیری: ۹۶۰۱۰۹۰۱۳۷.
   [۳]. استفتاء اینترنتی پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سیستانی، کد استفتا: ۵۹۳۷۵۴.
   ​​​​​[۴]. استفتاء اینترنتی پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله شبیری زنجانی، شماره سوال: ۴۰۰۶۶.
   ​​​​​[۵]. استفتاء اینترنتی پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله وحید.
   [۶]. استفتاء اینترنتی پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله فاضل لنکرانی، کد رهگیری: ۹۶۰۰۰۷۸.

  2. سید محمد علوی زاده می گوید

   با سلام و درود
   چند تا استفتا فرستادم خدمتتان
   به هر حال اگر حق الناس هم باشد مثل غیبت و تهمت است که لازم نیست از صاحب حق طلب حلالیت بکنی و استغفار برای او کفایت می کند. چون در صورت طلب حلالیت یقینا فتنه انگیزی خواهد شد و مفسده به وجود خواهد آمد. مگر اینکه کلی طلب حلالیت بکند و مثلا بگوید هر چه کوتاهی در حقت کردم را بخش.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِکُمْ وَ أَنْفُسِکُمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه ۴۱)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

× تماس با مدیر سایت