Take a fresh look at your lifestyle.

۱۲ نکته کنکوری برای ازدواج

حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

1,629

قبل از ازدواج خیلی ها توصیه های هشدار دهنده به عروس و داماد دارند. اما شاید این توصیه ها، از قلم افتاده باشد. توصیه های کوتاه و مختصر و مفیدی که هر کدام دنیایی از تجربه پشت خود دارند.

هر دختر و پسری لازم است قبل از ازدواج و مهم‌تر از آن قبل از انتخاب همسر نکاتی را در نظر بگیرد تا خدای ناکرده بعدها دچار مشکل نشده و از انتخاب خود پشیمان شوند.

۱- از سر ترحم، کمک و دستگیری با کسی ازدواج نکنید!

۲- از سر طمع، تفاخر و پُز دادن و مشهور شدن، با کسی ازدواج نکنید.

چند تا حدیث در مورد ملاک انتخاب همسر :

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله: هر که با زنى به خاطر زیبایى‏اش ازدواج کند، دلخواه خود را در او نبیند و هر که با زنى به خاطر مال و ثروتش ازدواج کند خداوند او را به همان مال و ثروت وا گذارد، پس بر شما باد [ازدواج با] زنان متدیّن. میزان الحکمه حدیث۸۰۲۹.

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله: با زنان به خاطر زیبایى‏شان ازدواج نکنید؛ زیرا اى بسا زیبایى آنها موجب تباهى و هلاکتشان شود. براى مال و ثروت نیز با آنان ازدواج نکنید؛ زیرا چه بسا مال و ثروتشان آنان را به طغیان و سرکشى وا دارد، بلکه بر اساس دیندارى با آنها ازدواج کنید. میزان الحکمه حدیث۸۰۳۰.

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله: هر که به خاطر دیندارى و زیبایى با زنى ازدواج کند، این کار مانع فقر و تنگدستى او خواهد بود. میزان الحکمه حدیث۸۰۳۱.

۳- برای انتقام، تسویه حساب، حال گیری و یا رقابت و کِنف کردن دیگری با کسی ازدواج نکنید! (متأسفانه زمینه بروز این جنس رفتارهای کودکانه کم نیست)

۴- از سر عجز، فرار و یا با تئوری «از این ستون تا اون ستون فرجی است» ازدواج نکنید! (بلکه ابتدا با تدبیر و اعتماد به نفس مشکلتان را برطرف کنید)

۵- در امر ازدواج استخاره نکنید! خوب است به خانواده‌ی مقابل هم در ابتدا این را تذکر دهید.

نظر : بهتر است به جای استخاره خوب تحقیق ، مشورت و تفکر کنیم و در صورت عدم وجود مشکل با توکل بر خداوند و توسل به معصومین (علیهم السلام) اقدام کنیم!

۶- برای تکمیل تیم یا گروه عروس‌ها یا دامادهای فامیل با کسی ازدواج نکنید (این به فلانی و فلانی میاد… هم تیپ و )

۷- قبل از انتخاب همسر، خود خواه باشید. (بعد از ازدواج فداکار و از خود گذشته)

۸- قبل از انتخاب همسر، نسبت به همسر آینده، بد بین و سخت گیر باشید. (بعد از ازدواج خوش بین و آسان گیر)

۹- از ازدواج با افراد خرافاتی و دارای عقاید عجیب و غریب خودداری کنید.

۱۰- معمولاً علاقمندی‌ها و عشق ی یک طرفه‌ی دختر خانم‌ها، بی ثمر است و از عوامل اساسی و موثر در کاهش تدریجی شانس ازدواج آنان به شمار می‌رود.

نظر : پس دختر خانم ها به جای عاشق شدن و ضربات سنگین روحی بعد از نرسیدن به مقصود ؛ بهتر است بیشتر مواظب چشم ، حجاب و عفت خود باشند و منتظر خواستگار خوب و مناسب باشند!

۱۲- پسرها عجله نکنند و قبل از فراهم شدن مقدمات ازدواج؛ شغل و سربازی (و نه ثروت! که ثروت اصلی اعتماد به نفس و توکل است)، به ازدواج فکر نکنند و برای انتخاب همسر هیچ اقدامی نکنند.

نظر : البته اگر در مورد ازدواج مشکل فرهنگی نداشتیم شغل و سربازی هم به نظر ما نباید مانع ازدواج جوونها می شدند!

چون سرکبهای مداوم یا ارضاءهای نامعقول و نامشروع هر دو جسم و روح جوانان را تباه می کند!

منبع: بخش کلوب ازدواج تبیان و…

برای دیدن مطالب بیشتر در موضوع ازدواج اینجا کلیک کنید

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=149

مطالب مرتبط
نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× تماس با ما