Take a fresh look at your lifestyle.

کلکسیونی از غذاهای مسموم در بخش فارسی زبان شبکه ماهواره ای صدای آمریکا (VOA) + تصاویر

حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

1,625

«فَلْیَنْظُرِ الْإِنْسانُ إِلى‏ طَعامِهِ»

انسان باید به غذایش  نگاه  کند! (عبس/۲۴)

حیوانات به صورت غریزی از بسیاری از غذاهای مسموم خودداری میکنند اما انسان باید خود دقت کند که چه تغذیه ای را انتخاب کرده است!

انسان باید حساس باشد که غذایی که قصد خوردنش را دارد مسموم نباشد.

دوستان من ، هیچ دقت کرده ایم که مهمتر از بدن و جسم هم وجود دارد که باید در خورد و خوراکش دقت زیادی کرد؟!

همانطوری که جسم انسان نیاز به غذا دارد، روح آدمی هم نیاز به غذا دارد.
غذای جسم فقط از طریق خوردنیها به او می رسد!

اما غذای روح هم از طریق دهان و هم از طریق گوش و چشم ؛ آنهم به وسیله شنیدنی ها و دیدنیها به او می رسد!

شما را به خدا ما ایرانیان به عنوان یک انسان ، به عنوان یک یکی از اشرف مخلوقات! به عنوان یک مسلمان مسئول چقدر به غذای روح خود و خانواده خود حساسیم!؟؟؟؟؟؟!!

در ذیل فقط به بررسی واطلاع رسانی در مورد یکی از هزاران شبکه ماهواره ای که در سایه غفلت مسئولین فرهنگی و مذهبی به تغذیه فکری و روحی جوانان و خانواده های این مرز و بوم مشغول است می پردازیم:

باشد که انشاءالله این تلاش اندک ما که در مقابل تلاش شبانه روزی دشمنان مانند قطره ای در برابر اقیانوسها هم نیست مانند سنگ داوود نبی پیشانی که نماد استکبار و کفر را شکافت، مؤثر واقع شود!

مسلم آن است که دولت آمریکا از هدایت و به راه انداختن  ابزار جنگی غول پیکر به نام صدای آمریکا ، در برابر ایران اسلامی،  دلش به حال ملت و دولت ایران نسوخته بلکه مجموعه ای از اهداف و راهبردها را مدنظر قرار داده است، که آن جمله می توان به اختصار به موارد زیر اشاره نمود:

 


راهبردهای بخش فارسی صدای آمریکا (VOA):


    
۱- آمریکاییزه کردن فرهنگ ایران:

آمریکا مدت زمانی است که در قالب پروژه دهکده جهانی به دنبال آن است که با صدور فرهنگ خود به جهان، خود را از قالب یک الگوی خارجی به یک قبله و مادر فرهنگی تبدیل نماید؛ از این روبر هر ابزاری متوسل گردیده و بخش فارسی صدای آمریکا سعی می کند در این راستا مبتنی بر قالب موارد زیر اقدام نماید:


  اسلام ستیزی

اصل آن است که برای حذف و نابودی یک نظان ایدئولوژیک می بایست ریشه های عقیدتی آن را خشک و قطع نمود.

بر این اساس جهت براندازی نظام اسلامی ایران نیز بایستی که موجی از اسلام ستیزی را به جریان درآورد که در این راستا شاهدیم که صدای آمریکا با گزینش تحلیل گرانی سکولار و عموما بی اعتقاد به اسلام سعی در پیوند هر چند بی  منطق ریشه مشکلات فعلی جامعه ایران به مسائل و ارمان های اسلامی داشته تا به این سبب موجی از اسلام ستیزی را در ایران خلق و مدیریت نماید.


فمینیسم

یکی از مهتمرین تفکرات مورد تبلیغ صدای آمریکا، تفکرات خانمان برانداز فمینیستی است؛ هم اکنون بخش فارسی صدای آمریکا با به راه انداختن برنامه های همچون زن روز و … تحلیل گران فمینیست تندروی خارج نشین را به روی آنتن می آورد و سعی می کند که با به تصویر درآوردن چهره ای ظالم و محدود کننده از مرد، به تفکرات فمینیستی در داخل ایران دامن زند.

 

اخلاق ستیزی:

یکی دیگر از محوریات ضد فرهنگی مدنظر بخش فارسی صدای آمریکا، اخلاق ستیزی است که در قالب موارد زیر آن را به پیش می برد:

همجنس گرایی

بخش فارسی صدای آمریکا در قالب برنامه های مختلف به مسئله همجنس گرایی در داخل ایران می پردازد و به عبارتی این قشر را افرادی مظلوم معرفی می کند؛ همچنین در نوع پوشش اخبار  همجنس گرایی سعی در شکاندن قبح این عمل شنیع در جامعه جوان ایران را دارد.

هم خانگی
تا کنون در بخش بزرگی از برنامه های صدای آمریکا که به زندگی غربی پرداخته می شود و یا در چهارچوب برنامه زن روز و یا برنامه شباهنگ که به ارائه توضیحاتی در مورد سینما گران پرداخته می شود، شبکه صدای آمریکا مسئله ی شوم هم خانگی را کاملا عادی و معمول و حتی نوعی محکم کاری توصیف نموده و به ترویج ان می پردازد.


رابطه نامشروع
از دیگر مسائلی که شبکه صدای آمریکا مشغول آن است، توجیه رابطه جنسی نامشروع در چهارچوب دغدغه های زنان و یا مسائل بهداشتی است.

 


فرزند نامشروع
شبکه صدای آمریکا با این توجیه که فرزندان نامشروع خود مرتکب عملی در پیدایش خود نشده اند به طوری سفسطه وار به توجیه و حتی تطهیر مسئله فرزندان نامشروع می پردازد.

تغییر نظام فرهنگی

بخش فارسی صدای آمریکا همانطور که در بخش ها فوق ذکر شد سعی می کند با آوردن تعاریف جدید فرهنگی و ارزش نشان دادن ضد ارزش ها، نظام فرهنگی جامعه ایران مطابق نظام فرهنگی غرب پیش ببرد.

 

تغییر جایگاه خانواده

از دیگر راهبردهای شبکه خبری صدای آمریکا این است که توجیه هم خانگی،بحث مهاجر و زندگی مجردی دختران، فمینیسم، رابطه نامشروع و … به طور کلی جایگاه نظام خانواده را در ایران سست و واژگون نماید و حتی سعی در معرفی رفتارهای زوج-زوج (لواط) زوجه-زوجه (مساحقه) و هم خانگی به عنوان خانواده های نوظهور نماید.

 

 القای رسوم غربی

در اغلب برنامه های غیر خبری و حتی خبری شبکه صدای آمریکا شاهد هستیم که به طور عجیبی به بزرگنمایی مراسم کریسمس، ولنتاین، هالوین و… در کشورهای غربی و حتی استقبال از آنان در ایران پرداخته می شود که این مسئله حاکی از تلاش این شبکه برای القای رسوم فرهنگی غرب به جامعه ایران است.

 

 شبیخون فرهنگی

غرب در کنار ناتوی نظامی،ناتویی فرهنگی را نیز تشکیل داده است که مهمترین ارکان آن همین شبکه های خبری می باشند که سعی می کنند با القای رسوم و توجیه ضد ارزش ها شبیخون فرهنگی خود در ایران را به پیش ببرند.

 

 دو قطبی کردن جامعه فرهنگی

نوع پوشش صدای آمریکا از مسائل سینمایی و فرهنگی ایران نشان دهنده این است که شبکه می کوشد با تغییر جایگاه ارزش با ضد ارزش جامعه ایران را به پرتگاه سنتی در مقابل مدرن سوق دهد تا شکاف اجتماعی داخل ایران را بسط و تعمیق بخشد.

۲- ایجاد اختلافات قومی
رسانه صدای آمریکا در مصاحبه گرفتن و به روی آنتن فرستادن چهره های قومیت گرا در صدر جدول شبکه های فارسی زبان قرار دارد؛ این شبکه می کوشد در چهارچوب احقاق حقوق اقوام، زبان مادری، مسائل حواشی ورزشی (مانند تیم تراکتور سازی)، تلطیف جریان های مسلحانه (همچون مصاحبه گرفتن از تروریستی مانند ریگی با عنوان رهبر جنبش مقاومت ایرانیان) به ایجاد اختلافات قومی در داخل ایران بپردازد.

۳- کنترل جریان اخبار در ایران

از دیگر اهداف شبکه صدای آمریکا،کنترل جریان اخبار در داخل ایران است. این بدان معنی است که این شبکه می کوشد تا در مواقعی که یک خبر حاشیه ای ظرفیت چالش سازی برای نظام را دارد، به طور گسترده به پوشش و  حتی آوردن ناظران برای تفسیر آن بپردازد.


از سوی دیگر شاهدیم که شبکه صدای آمریکا اخباری که مثبت جایگاه نظام است را در آن تشکیک ورزیده (همچون ادعای دستگیری ریگی با کمک آمریکا) و یا سانسور می نماید (همچون خبری دستگیری جاسوس سیا) تا مانع از تقویت چهره نظام در بین اذهان عمومی شود.


۴- تحت الشعاع قراردادن جریان های داخلی

شبکه صدای آمریکا در مواقع مختلف با انتخاب گزینش شده اصلاح طلبان خارج از کشور این جریان را به سمت و سوی خاص هدایت کند همچون انتخابات ۱۳۹۲ که این شبکه با پوشش صحبت های افرادی همچون “مجتبی واحدی” سعی در هدایت اصلاح طلبان به گرفتن موضع تحریم داشت


۵- پیش برد دیپلماسی عمومی آمریکا در ایران

شبکه صدای آمریکا در قالب برنامه “دیدگاه واشنگتن” و یا آوردن چهرهای همچون الن ایر” نوع ارتباط مستقیم خود را با مردم ایران تعمیق بخشد و به عبارتی دیپلماسی عمومی خود را در داخل جامعه ایران بپردازد


۶- اظهار جریان ها و چهره سیاسی جدید

صدای آمریکا با فرصت قائل شدن و پوشش چهرهای فراموش شده همچون خاندان پهلوی و یا گمنام سعی می کند که جریان ها و اشخاص نوظهوری را وارد معادلات سیاسی ایران کند.


۷- هدایت جریانات سیاسی به براندازی

نوع پوشش صدای آمریکا از مسائل داخلی ایران که همواره تصویری سیاه و تار است، موجب فضا دادن به افرادی ویژه حاکی از این است که شبکه تلاش می کند که در بین اصلاح طلبان تفکر اصلاح طلبی را تضعیف و آنان را به سمت گرفتن گارد براندازانه هدایت نماید


۸- سیاه نمایی داخلی

صدای آمریکا همواره در برنامه های خبری خود فضای ایران را غیر قابل بهبود به تصویر می کشد؛ فی المثل در باب پیشبرد دیپلماسی با بزرگنمایی برخی اقدامات در استقبال از دکتر روحانی و یا سخنان مقام معظم رهبری در باب مسائل سفر نیویورک و صحبت های افرادی همچون شریعتمداری، سعی می نماید این طور تصویری از آینده به مردم ایران ارائه دهد که هیچ امکانی برای بهبود وضعیت کشور وجود ندارد.


در نهایت باید متذکر شد که با توجه به وابستگی سازمانی صدای آمریکا و به روی کارآمدن چهره های همچون عسگرد که سابقه فعالیت و اشتغال در دولت و نهادهای سیاسی امنیتی ایالات متحده را دارند، هر گونه تغییرات راهبردی این شبکه مسئله مستقل و اتفاقی و دفعی نمی باشد، بلکه حکایت از تغییر تاکتیک های جدید دولت آمریکا در قبال ایران دارد.

 

 

منبع گزارشات:  مشرق نیوز 

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=152

مطالب مرتبط
بدون نظر
 1. ammarname.ir می گوید

  ***برای دریافت هدیه «دهه فجر» ویژه وبلاگ نویسان انقلابی (کلیک کنید)***
  http://www.ammarname.ir/node/32344
  —————————
  سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://www.ammarname.ir/node/32340
  ما را از بروزرسانی خود آگاه
  و با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  http://ammarname.irinfo@ammarname.ir
  یا علی

  1. مدیر سایت می گوید

   پاسخ:

   سلام علیکم
   باز هم ممنون و تشکر از الطاف شما!
   موفق و پیروز و سربلند باشید .
   یا حق

 2. قرن ما می گوید

  سلام و درود؛

  1. مدیر سایت می گوید

   پاسخ:

   سلام علیکم
   باز هم ممنون و تشکر از الطاف شما!
   موفق و پیروز و سربلند باشید .
   یا حق

 3. مجتبی می گوید

  سلام و وقت بخیر
  شرمنده ام که باید مطالبی بدتر از مطالب فوق را که عوامل داخلی دارند برایتان مینویسم اما چرا فرا فکنی.
  بیش از ۷۰ درصد مشکلات به سیستم دفاعی فرهنگی داخل کشور برمیگردد که باید گفت ما در داخل چه کرده ایم؟
  برای هر مطلب فقط اشاره کافیست که برای عاقلان کافیست:
  ۱- آیا راه حل جنسی برای جوان و غیر جوان و نیازمند اطفا شهوت داریم؟ علما ما و بالطبع آنها هنوز جرات صدرو مجوز صیغه را نمیتوانند بدهند و قانون خود را داخل شرع کرده است. با این وضع معلوم است که رابطه جنسی حلال و مسیولیت دار بدتر از یک رابطه گذرا و غیر مسیولانه جلوه گر خواهد شد. وقتی هم که رابطه حلال و محدود از بین رفت، عده ای از خانمها برای کسب و کار دنبال فحشا میروند و عده ای مرد هم فقط ساعات لذت قضیه را پذیرفته و از مسیولیت های بعدی گریزان خواهند بود. برای این منظور دو حکم باید اجرا گردد تا کمی بهبود را ببینیم. اولا نباید به آه و ناله های زنانه گوش دهیم و کسی که سراغ ازدواج موقت(بدلیل ناتوانی در ازدواج دایم) میرود باید مسیولیت حداقل مدت ازدواج را بپذیرد(چند ماه) و کسی که فاحشه گری آن اثبات شد، حکم اعدامش بازیچه دست قوه قضاییه نگردد.
  ۲- در مورد وضعیت درآمد و معیشت مردم چه کرده ایم؟ ادعا میکنیم که در این فرهنگ و کشور هیچگاه خرید و فروش برده صورت نپذیرفته است اما ذات برده داری در فرهنگهای دیگر به فرهنگ کارگری و فانون کار ما شرف دارد. در فرهنگ برده داری، برده دار لااقل در گوشه طویله و یا زیر زمین خانه، جایی را برای مسکن برده هایش مشخص میکرد اما در برده داری ما، کارگر می بایست با حقوق یک سوم خط فقر، مسکن خود را نیز تامین کند. خب معلوم است که در این فرهنگ وقتی از کارگری که زیر خط فقر حقوق دریافت میکند، مالیات دولتی گرفته شود، کارگر وادار به دزدی و عمل غیر قانونی برای گذران زندگی میگردد.
  ۳- مشغولیت های کاری و فکری ایجاد شده برای اقشار مردم چیست، چه هدفی برای زندگی یک فرد ایرانی به غیر از اهداف تبلیغ شده در فرهنگهای دیگر در نظر گرفته ایم. شعار ساخت و ساز و تحول و پیشرفت را داریم اما یک عده هنوز هوس بلند شدن از روی صندلیهایشان برای تحول را ندارند بلکه منتظرند تا عده ای کار را پیش ببرند و آنها فخر انجام کار را برای تصدی مدیریتهای بالاتر به یدک بکشند. چقدر به اندیشه های نوسازی برای فعالیت بیشتر و پر کردن اوقات داریم.

  از انجاییکه حوصله ام در طی این سی سال از گفتن و نشنیدن سر رفته، مطلب را ادامه نمیدهم و فقط باید گفت:

  دشمن در درون ماست، دشمن بیرونی به اندازه یک پشه هم توان ندارد. چون هیچ فرهنگی توان مقابله با فرهنگ الهی را ندارد. اگر آسیب پذیر هستیم، حتما در درون فرهنگ الهی نداریم…..

 4. مجتبی می گوید

  سلام مجدد
  از اینکه بخاطر ناراحتی از عوامل داخلی، جملات را در متن قبل ویرایش نکرده ام عذر خواهی میکنم. اما امیدوارم که توانسته باشم منظور کلامم را رسانده باشم

 5. ادریس می گوید
  بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  1. مدیر سایت می گوید

   پاسخ:

   استفاده از ۸ آی پی مختلف از چند کشور!!!! برای شایعه پراکنی، دروغگویی و شبهه افکنی با نام ادریس!!!!! بدون درج ایمیل!!!!

   ۵.۱۱۵.۲۴۰.۲۵۴
   ۵.۱۱۲.۲۴۶.۲۴۰
   ۲۱۳.۵۲.۱۳۰.۲۱۴
   ۲۱۳.۱۶۸.۲۴۸.۱۱۹
   ۵.۱۱۷.۲.۱۷۹
   ۵.۱۱۴.۲۰۲.۷۱
   ۵.۱۱۲.۱۷۲.۱۲۱
   ۱۲۸.۱۹۹.۷۰.۲۴۱
   یک وقت همجنس باز
   یک وقت مذهبی
   یک وقت فوق لیسانس!!! بیکار
   یک وقت غلطهای املایی بسیار ابتدایی در حد دبستان ===» شعن!!! بجای شأن
   براتون متاسفم
   از این به بعد اسپم خواهید شد!!!
   هنوز در حدی نیستید که بتوانید با شبهات ابتدایی یک دین بزرگ و دستورات متعالی آنرا به چالش بکشید! یا بخواهید ما رو سر کار بگذارید.
   برای همتون متاسفم
   برید خدا روزیتونو جای دیگه حواله بده!!

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.