۳۲ نکته در مورد لزوم تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها

0 462

چندی است بحث هایی راجع به تفکیک جنسی دانشگاهها بر افواه افتاده و با توجه به اینکه دبستانهای ما تفکیک جنسی اند ، در حالیکه در آن سن کودکان میل جنسی ندارند ، اما دانشگاههای ما و در اوج شهوت جنسی جوانان تفکیک جنسی نیستند ، در این مقاله می کوشیم در باب فواید و مزایای این طرح نکاتی را بیان کنیم .

چندی است بحث هایی راجع به تفکیک جنسی دانشگاهها بر افواه افتاده و با توجه به اینکه دبستانهای ما تفکیک جنسی اند ، در حالیکه در آن سن کودکان میل جنسی ندارند ، اما دانشگاههای ما و در اوج شهوت جنسی جوانان تفکیک جنسی نیستند ، در این مقاله می کوشیم در باب فواید و مزایای این طرح نکاتی را بیان کنیم .

۱-ابتدا باید توجه داشت که جنس با جنسیت تفاوت دارد منظور از جنس بیشتر ویژگی های فیزیکی و ظاهری است و منظور از جنسیت بیشتر ویژگی های شخصیتی و باطنی البته این دو با هم مرتبطند اما بهتر است بگوییم تفکیک جنسی نه تفکیک جنسیتی.

۲- تفکیک جنسی دانشگاه ها مثل هر کار جدیدی در ایران اول با کلی سر و صدا و مخالفت رو به رو می شود اما کم کم برای همه جا می افتد و همگان متوجه می شوند آنقدر هم که فکر می کردند و مخالفت ، چیز بدی نیست بلکه بر عکس کلی برکت و خیرات نیز به همراه دارد.

۳- دانشگاههای تک جنسیتی در ایران ، علیرغم پیش بینی هایی که می شد ، جزو دانشگاههای موفق محسوب می شوند . در راس این دانشگاهها دانشگاه امام صادق و دانشگاه الزهرا می باشند که هم در زمینه تربیت نیروی متخصص تئوریک و هم در زمینه تربیت مدیران کشوری کارنامه خوب و قابل قبولی دارند که حتی با دانشگاههای درجه یک و با سابقه کشور نظیر تهران و شهید بهشتی پهلو می زند ؛ پس اگر کسی حقیقتا فکر می کند با تفکیک جنسی دانشجویان دچار رکود علمی می شوند ، سخت در اشتباه است ؛ بلکه کاملا بر عکس تفکیک جنسی موجب تمرکز حواس و پرهیز از مسایل حاشیه ای و اهتمام جدی تر و عمیق تر به مساله علم آموزی و پژوهش گری می شود .

۴- تفکیک جنسی موجب آرامش خاطر بیشتر افراد می شود باعث می شود روحیه تنوع طلبی جنسی و مصرفزدگی جنسی در دختر و پسر به وجود نیاید و نیز موجب می شود روحیه رقابت برای جلب توجه دخترها که در پسرها ، به هنگام همراه بودن با دخترها در آنها ایجاد می شود ، به وجود نیاید . حقیقتا همین که دختر و پسر از هم جدا باشند خودش موجب تمدد اعصاب می شود ، باعث می شود فرد بهتر بتواند تمرکز کند و برای آینده اش فکر کند و تصمیم بگیرد و کمتر دستخوش هیجانات زودگذر بشود.

۵- تفکیک جنسی در دانشگاهها تنها در مقطع لیسانس امکانپذیر است و نه در مقاطع تحصیلات تکمیلی . در واقع امروزه دوره های لیسانس هم شان دبیرستان در بیست ، سی سال پیش است ؛ بنابراین تفکیک جنسی در دوره های لیسانس مثل تفکیک جنسی در دبیرستان است من مطمئنم اگر این کار شود هیچ اتفاق مهمی نمی افتد نباید افرادی این مساله را خیلی مهم و جدی و چالش برانگیز تلقی کنند مطمئنم این کار به نفع همه است.

۶- تعداد قابل توجهی از دخترها برای خوش گذرانی و دوست یابی به دانشگاه می آیند به همین علت هفتاد درصد دانشگاهها دختر شده است ، از عوارض منفی این امر به وجود آمدن دختران تحصیلکرده و پسران کم سواد است که از عواقب آن اقتدار مادر و تضعیف و تحقیر پدر در خانواده است. باید توجه داشت که تحقیر پدر در خانواده و وجود مادری مقتدر و همه کاره و باسواد و با منزلت اجتماعی بالاتر ، بنا به نظر فروید از عوامل اصلی همجنسگرا شدن فرزندان و به ویژه پسران است.

۷-تفکیک جنسی در دانشگاهها تاثیر زیاد و بی بدیلی در کاهش فساد و بی بند و باری در جامعه خواهد داشت. چون امروز دانشگاههای ما تنها گاهِ دانش نیستند بلکه گاهِ بی بند و باری و فساد نیز گاها هستند.

۸- تفکیک جنسی علاوه بر سلامت اخلاقی ، سلامت روحی و روانی جامعه را نیز ارتقا داده و موجب پایین آمدن سن ازدواج و تحکیم بنیان خانواده می شود .

۹- تفکیک جنسی در دانشگاه موجب این می شود که دخترها بدانند باید فکر و ذکر اصلیشان خانواده داری و تربیت فرزند و مادری باشد و کارهای دیگرشان باید حاشیه آن قرار گیرد . همین امر موجب می شود که هم فساد کم شود و هم دخترها در سن پایین تری ازدواج کنند. بعضی مواقع آدم با خود فکر میکند این دخترهای مدرن با این آلودگی ها و کثیفی ها که دارند چگونه می خواهند مادر شوند ؟ ( البته پسرهایی که سراغ این دختران می روند خود کثیف و پلشت اند : الخبیثات للخبیثین )

۱۰- تفکیک جنسی موجب آرامش خاطر بیشتر خانواده ها ، به ویژه خانواده های مذهبی ، در باب فرزندانشان ، به ویژه فرزندان دختر ، می شود و باعث می شود آنها با طیب خاطر و سکینه بیشتری فرزندانشان را به دانشگاه ، به ویژه دانشگاههای دور از شهرشان ، بفرستند . تفکیک جنسی موجب کم شدن گناه و مایه نزول خیر و برکت الهی و جلب الطاف و رحمت خدا به این کشور خواهد شد . ( خدا این کشور را از سه چیز نگه دارد : از دشمن ، از خشکسالی و از گناه ) تفکیک جنسی موجب کاهش طلاق می شود .

۱۱- تفکیک جنسی و علاوه بر آن اختصاص نیمی از دانشگاه به پسران موجب می شود اکثر دختران جامعه ما که دختران خوبی هستند بتوانند همسری هم کفو خود بیابند چون در وضعیت فعلی که ۷۰ درصد دانشگاه پسران هستند تنها ۳۰ درصد دختران می توانند همسر هم کفو خود بیابند . ( در واقع ازدواج دختران تحصیلکرده و با منزلت اجتماعی بالاتر با پسران کم سواد و با موقعیت اجتماعی حقیرتر ، حقیقتا نوعی توهین است ، آنهم توهینی دوطرفه هم به دختر و هم به پسر )

۱۲- تفکیک جنسی اسمش یه خورده گوش خراش و نادلنشین است ولی رسمش مطمئنا دل نواز باشد و آرام بخش خواهد بود.

۱۳- متاسفانه تفکری وجود دارد که می گوید دختر باید برای ازدواج پسرها را بشناسد و پسر هم برای ازدواج باید دخترها را بشناسد و بهترین جا هم برای این کار دانشگاه است اما حقیقت این است که اگر کسی هدفش واقعا ازدواج باشد نه هرزه بازی با کمی تامل در می یابد برای ازدواج تنها باید طرف مقابل خود را آنهم به صورت خیلی کلی شناخت و سپس یا قبولش کرد و یا ردش کرد . واقعا اگر لازم است برای ازدواج همه مردها و همه زنها را شناخت و برای این شناخت هم باید لا لوی هم و تو دست و پای یکدیگر بود پس چرا پدران و مادران ما که لا لوی یکدیگر نبودند و در نتیجه شناخت زیادی از جنس مقابل نداشتند زندگی های موفق تری دارند تا زنان و مردان مدرن که با هزار تا از جنس مقابل رابطه و سَر و سِر دارند و از همه جای همدیگر خبر دارند و کاملا شناخت دارند ولی نمی توانند چند سال زیر یک سقف زندگی کنند ؟
آیا این همه آمار طلاق در ایران و به ویژه شهرهای بزرگ و نیز اروپا و آمریکا ، خود بیانگر پوچ بودن این دعوی نیست ؟! دختر و پسر اگر حقیقتا هدفشان ازدواج باشد و لاغیر فقط کافی است به صورت کلی طرف مقابل خود را بشناسند و از خانواده اش نیز شناخت پیدا کنند و سپس یا رد کنند و یا قبول .مطمئنا ازدواج ایی که اینگونه سر بگیرد بسیار ماناتر و پایاتر از ازدواج های مدرن است . بنابراین این بهانه که دانشگاه باعث می شود دختر و پسر همدیگر را بشناسند و بنابراین باید ادغام باشند بهانه ایی پوچ و بی پایه است و بنابراین بهتر است که دانشگاهها تفکیک جنسی بشوند .

۱۴- نمی دانم چرا ما ایرانی ها هر اتفاق جدیدی که می خواهد بیفتد آنقدر می ترسیم و دست و پایمان می لرزد ، مطمئنم تفکیک جنسی موجب آرامش خاطر و البته پایین آمدن سن ازدواج جوانان و تحکیم بنیان خانواده نیز می شود .

۱۵ – تفکیک جنسی موجب این می شود که زنها و مردها به هم شبیه نشوند زیرا به قول معروف المجالسه موثره ؛ در واقع مجالست دو غیر هم جنس موجب شباهت یافتن آنها به یکدیگر می شود و همین مساله در غرب است که موجب شده تمایل به همجنس بازی روز به روز زیاد تر شود زیرا دیگر نه زنان زن واقعی اند و نه مردان مرد واقعی و همه آنها به نوعی دچار اختلال جنسی و نفاق جنسیتی شده اند و بنابراین دیگر میلی به جنس دیگر که جنس مکمل شمرده می شوند ندارند ، زیرا خودشان هم زن اند و هم مرد و در عین حال نه زن اند و نه مرد . در واقع همین اختلاط ها و البته دیگر چیزها موجب شده در دنیای مدرن شاهد به وجود آمدن انسان تک جنسیتی باشیم و دیگر از زن و مرد واقعی و در نتیجه ازدواج پایا و پویا خبر چندانی نباشد.

۱۶- باید برای روزی تلاش کرد که داشگاههای ما تفکیک جنسی باشند و تمام خوابگاههای دانشجویی تعطیل شوند و همه دانشجویان ما بومی باشند و حداقل ۵۰ درصد ظرفیت دانشگاه پسر باشد . این کارها باعث می شود کمی از باد دماغ دخترها بخوابد و دیگر به خود اجازه تحقیر پسران را ندهند ، زیرا پسران مجبورند معمولا برای تامین مخارج زندگی زودتر وارد بازار کار شوند و یا مجبورند دو سال به سربازی روند و همین امر موجب عقب افتادن آنها از دخترها در تحصیلات و بعدها در داشتن شغل مناسب تر و به تبع آن داشتن منزلت اجتماعی شایسته تر است و از این رهگذر است که زنها به خود اجازه تحقیر مردان را می دهند که اگر هم اکنون فکری برای آن نشود و جلوی آن سد نشود . وای اگر از پس امروز بود فردایی .

۱۷- دخترها مخالفت بیشتری با تفکیک جنسی دانشگاه ها دارند ( این را از روی قراین متعدد می گویم ) به نظرم این بدان جهت است که دانشگاه تنها جایی است که دختران می توانند فارغ از نظارت خانواده اعمال نامشروع و پسربازی و … انجام دهند ، به همین دلیل ۷۰ درصد دانشگاه هم دختران گرفته اند ، در حالیکه پسرها جاهای دیگری هم برای چنین کارهایی دارند . تفکیک جنسی باعث می شه این دخترهای بی در و پیکر مدرن و روشنفکر کمی خودشون و جمع کنند بعضی افراد معتقدند تفکیک جنسی موجب همجنس گرایی می شه ! واقعا حرف از این عجیب تر می شه زد ؟! اگه اینطور بود که الان تو غرب یک همجنس باز وجود نداشت و در مملکت ما همه همجنسباز بودند !

۱۸- تفکیک جنسی باعث می شود میل به تنوع طلبی جنسی و مصرفزدگی جنسی در آدمی زنده نشود و در نتیجه شاهد هرج و مرج جنسی در جامعه نباشیم .

۱۹- عده ای می گویند تفکیک جنسی توهین به دخترهاست عده ای دیگر می گویند توهین به پسرهاست اما حقیقتا تفکیک جنسی نه توهین به دختر هاست و نه توهین به پسرهاست ؛ فقط توهین به شیطان است که در کمین انسانهاست .

۲۰- تفکیک جنسی موجب بهبود وضعیت حجاب و عفاف در جامعه خواهد شد . چون دخترها و زن ها برای جلب توجه پسرها و مردها دست به خدآرایی ( خدآرایی نه خودآرایی ) و عمل زیبایی و هزار کار و بدبختی دیگر می زنند و کلی پول خرج می کنند. بنابراین طبیعی است که اگر دانشگاهها و نیز محیط های ادارای و شغلی تفکیک جنسی شوند دیگر شاهد این همه زحمتِ زنان برای آرا و ویرا کردن و هزینه های بالا خرج کردن و خود را به آب و آتش زدن نیستیم .

۲۱- اجرای طرح تفکیک جنسی در دانشگاهها ، بیش از هر چیز به کمی شجاعت و اندکی ایمان و لختی خداترسی و مردم نترسی و نیز شطری بی اعتنایی به بدنامی و بدنانی و ذره ای اعتماد به نفس محتاج است امیدواریم که مسئولی این قلیل را داشته باشد .

۲۲- عده ای تفکیک جنسی را کار بیهوده و یا کم هوده می دانند گر چه با نظرشان موافقم اما به هر حال به قول قدیمی ها : کاچی به از هیچی ( دیگر چه می توان کرد الغریق یتشبث بکل حشیش : فردی که در حال غرق شدن است به هر خس و خاشاکی برای نجات خود دست می زند )

۲۳- تفکیک جنسی و اختصاص ۵۰ درصد ظرفیت دانشگاهها به پسرها موجب می شه تا در آینده جایگاه پدر تحقیر نشود چون در شرایط فعلی یک دختر فوق لیسانس باید با یک پسر فوق دیپلم ازدواج کند که تبعات آن جز تحقیر شوهر و پدر نخواهد بود حال آنکه نقش اقتدار پدر در تربیت فرزندان بسیار حایز اهمیت است .

۲۴- تفکیک جنسی باعث می شه که مجبور نشیم بکارت مصنوعی وارد کنیم (اخیرا یکی از وارد کننده های محصولات آرایش بهداشتی اقدام به واردات گسترده پرده بکارت مصنوعی از کشور چین نموده است همانگونه که همه میدانند پرده بکارت در فرهنگ مسلمانان نشانه پاکدامنی دختر است و وارد نمودن و ترویج استفاده از این گونه ابزار راه را برای ترویج فساد در جامعه باز میکند جالب فروش این محصول در آنجاست که این محصول از طریق پست جمهوری اسلامی ایران و همراه با یک فیلم آموزشی عرضه می شود به امید آنکه نهاد های نظارتی در مقابل فروش این چنین محصولاتی واکنش سریعی را از خود نشان دهند تا حریم جامعه به آلودگی های پنهان مبتلا نگردد.) و اگه مجبور بشیم وارد کنیم لااقل کمتر وارد کنیم. البته علاوه بر وارد کردن بکارت مصنوعی متاسفانه عمل جراحی ترمیم بکارت نیز شایع شده است . به هر روی شاید با تفکیک جنسی دانشگاهها و محیط های کاری و اداری بتوان از این کارها کم کرد . ( حال دختری آمد بکارتش را با لطایف الحیلی ترمیم کرد یا جایگزین کرد ، شرف از دست رفته اش را چگونه می تواند ترمیم و جایگزین می کند ؟ چرا بعضی دختران ما به جایی رسیده اند که پرده اتاقشان از بکارتشان مهم تر و ارزشمند تر شده است ؟ اللهم انی اعوذبک من فتن آخر الزمان )

۲۵- ایکاش در دانشگاههای ما علاوه بر تفکیک جنسی دختر و پسر ، برای دخترها چهار واحد مادری و فرزند پروری هم گذاشته شود که دیگر تا یه مدرک لیسانس و فوق لیسانس گرفتند از مادری و خانواده داری عارشان نشود .
۲۶- تفکیک جنسی دانشگاهها از به وجود آوردن عشق های پوچ و دروغین و تبدیل عشق به سکس و تبدیل عاشق و معشوق به ساکس و مسکوس و نیز سرکار گذاشتن همدیگر و دروغهای شاخ دار به هم گفتن و… جلوگیری می کند.
۲۷- تفکیک جنسی موجب ایجاد آرامش فکری و روانی بیشتر در سطح دانشگاه ، خانواده و جامعه می شود و توقع افراد را از همسر آینده شان یا همسر فعلیشان کمتر و معقول تر می شود و در نتیجه میزان وفاداری و عدم خیانت که متاسفانه روز به روز به ویژه در میان زنان درحال افزایش است کمتر شود . متاسفانه هیچ پژوهش علمی و درست و درمون در مورد اینکه چرا آمار خیانت در میان زنها و حتی جنایت ، به شکل شوهر کشی ، بالا رفته وجود ندارد و متاسفانه همه زبون زن شده اند و جرات انجام این کارها را ندارند زیرا که می ترسند اگر این کار را کنند فمنیست ها پاچه آنها را بگیرند.
۲۸- باید توجه داشت تفکیک جنسیتی چیزی نیست که خاص ایران و اسلام باشد بلکه در همه فرهنگ ها و کشورها هم تفکیک جنسی وجود دارد البته به شکلی خفیف تر که متناسب فرهنگ خودشان است . برای مثال : بازهای ورزشی در همه جای دنیا تفکیک جنسی هستند یعنی والیبال ، فوتبال و … همه تفکیک جنسی هستند و زنها و مردها از هم جدا هستند . در بازهای جام جهانی و المپیک هم تفکیک جنسی وجود دارد و مردها و زنها از هم جدایند با هم رقابت نمی کنند زیرا اساسا زن و مرد از لحاظ توان جسمی با هم متفاوتند و هیچ زنی نمی تواند با مردی رقابت کند و اگر رقابت کند قطعا بازنده است . پس چرا در آنجا ماده خوکهای فمنیست اعتراضی نمی کنند و چیزی نمی گویند اما در جایی که به نفعشان نباشد سخن می گویند و اعتراض می کنند. ( این وضعیت را در مساله سربازی هم می بینیم که فمنیستهای جامعه ما به سهمیه بندی دانشگاهها معترض می شوند ولی هیچ کدام از آنها نمی گویند که چرا ما زن ها را به سربازی نمی برید ! ) به هر حال تفکیک جنسی در همه جای جهان هست و در ایران ما نیز باید متناسب فرهنگمان باشد چه در دانشگاهها چه در جاهای دیگر .
۲۹ – اگر دانشگاهها تفکیک جنسی بود هیچ وقت حادثه ای مانند حادثه پل مدیرت رخ نمی داد ( که در آن جوان مثلا عاشقی دختر مثلا مورد علاقه اش را ، به دلیل بی اعتنایی به او ، با چاقو شرحه شرحه کند ) زیرا با هم بودن دختر و پسر تو دانشگاه باعث می شه که عشق های آتشینی شکل بگیره که اکثر اونها به ناکامی می انجامد که باعث سرخوردگی بیشتر پسرها می شود . حادثه پل مدیریت اوج سرخوردگی یک جوان ناکام بود مطمئن باشید از این سرخوردگی ها تو دانشگاه زیاد است و هر کسی که به دانشگاه رفته حرف من را تایید می کند.
۳۰ �” عده ای معتقدند تفکیک جنسی دانشگاهها موجب کاهش ازدواج دانشجویی می شود در حالیکه رییس دانشگاه الزهرا ، محبوبه مباشری ، چنین می گوید : « دانشجویان ما خیلی بیش تر از سایر دانشگاه ها هم ازدواج می کنند. امسال ما ۲۳۰ ازدواج دانشجویی داشتیم در حالی که دانشگاه تهران ۱۶۰ ازدواج داشت یعنی ۲۳۰ نفر در یک دانشگاه غیرمختلط ازدواج کرده بودند » . البته باید توجه داشت که میزان دانشجویان دانشگاه تهران بسیار بیشتر از دانشگاه الزهرا می باشد و با این حال آمار ازدواجش آنقدر کم تر از دانشگاه الزهراست . بنابراین این دستاویز یا بهانه که تفکیک جنسی موجب کاهش ازدواج می شود بیهوده و پوچ است .
۳۱ �” از دیگر دعوی های مخالفان تفکیک جنسی نظر مخالف امام خمینی با تفکیک جنسی دانشگاه است . در این خصوص باید توجه داشت جو و محیط آن زمان دانشگاهها در دهه شصت و هنگامه جنگ ، آن طور که از بعضی اساتید شنیدیم ، قابل قیاس با زمان اکنون نیست . همین مساله هم موجب شده مراجع عظلم تقلید از قبیل آیت الله مکارم شیرازی ، آیت الله سبحانی ، آیت الله جوادی آملی از این طرح حمایت و پشتیبانی کنند .
۳۲- در پایان بیان می داریم که مسئولین باید توجه داشته باشند که برای اسلامی کردن دانشگاهها تنها تغییر در محتوای دروس تدریسی یا همان شاکله دانشگاهها بسنده نیست بلکه باید شکل دانشگاهها نیز اسلامی شود که برای اینکار تفکیک جنسی یکی از بهترین راهکارهاست.
ما در این مقاله به اجمال از مزایا و خوبی های تفکیک جنسی دانشگاهها سخن گفتیم اما حقیقت آنست که بررسی بیشتر این مساله محتاج کار کارشناسی دقیق تر و عمیق ترست که امیدواریم توسط دیگر دوستان انجام گردد

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=153

حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =