Take a fresh look at your lifestyle.

تاثیر اشتغال زنان بر اجتماع ازدواج جوانان و نسل آینده

حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

664

بررسی اشتغال زنان را از منظر گناه شناسی

متاسفانه آن چیزی که امروزه شاهد آن هستیم این است که سیاستمداران ما از موضوع اشتغال زنان به عنوان ابزار تبلیغاتی برای به قدرت رسیدن و در مسند قدرت ماندن استفاده می کنند ولی آنچه که مسلم است و هر عقل سلیم و وجدان بیداری آن را می پذیرد این است که زنها هم برای کار در بیرون از خانه و کارهای مردانه ساخته نشده اند و این با فطرت و خلقت زن ناسازگار است! بلکه جسم ظریف و ضعیف (از نظر انجام کار سنگین)  و عاطفه قوی زن برای کار بسیار مهم تری به امانت گذاشته شده است!

ما با شاغل شدن زنها مخالف نیستیم و بلکه معتقدیم وظیفه انجام برخی از امور فقط باید بر عهده زنها قرار بگیرد! که البته این هم با حد و حدود و معیار خاص! اما آنچه که در جامعه میبینیم چیز دیگریست و زنها جای مردها را آنهم با مقیاس بسیار وسیع و مردها جای زنها را گرفته‏ اند!

 متاسفانه با شاغل شدن هر زن در کارهای مردانه :

یک مرد و یک جوان از نعمت داشتن شغل و کار و ازدواج به موقع محروم می شود و این یعنی اینکه نمی تواند ازدواج کند چون شغل ندارد و با ازدواج نکردن این جوان یک دختر هم که این جوان باید با او ازدواج کند ، نمی تواند ازدواج کند چون خواستگار ندارد و این یعنی بالا رفتن سن ازدواج یعنی بالا رفتن فساد ، فحشاء و گناه در جامعه!

ایجاد محیطهای مختلط و آماده شدن بستر مناسب برای ارتباطات آلوده و مسموم بین محرم و نامحرم در نهایت بالا رفتن فساد ، فحشاء و گناه در جامعه!

از طرف دیگر با فاسد شدن جامعه ، علاوه بر خود آن زن ، همسر همان زنی که شاغل است هم در معرض خطر فساد است چون جامعه پر است از زنان و دختران شاغل که مانند آن زن شاغلند و البته به همان دلیلی که ذکر کردیم ازدواج هم نکرده اند!

زدست دیده و دل هر دو فریاد            که هر چه دیده بیند دل کند یاد!

و این یعنی از بین رفتن زندگی و از هم پاشیدن بنیان گرم خانواده !

از طرف دیگر نسل آینده و فرزندان همان زن هم در خطر است چون اولا فرزندان از نعمت مادر محرومند و تمام کودکی خود را که باید در آغوش گرم مادر سپری می کردند ؛ دور از مادر و در مهد کودکهائی که معلوم نیست در آنها چه می گذرد ! گذرانده اند و یا اگر در بهترین شرائط هم باشند جای مادر را نخواهند گرفت و بعد هم در دوران نوجوانی و جوانی در مدرسه و دبیرستان و دانشگاه و همان محیط آلوده و شرائط فوق از نظر بالا رفتن سن ازدواج و… ؛

روز از نو روزی از نو

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=176

مطالب مرتبط
نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× تماس با ما