طلاق، ایستگاه پایانی عشق های خیابانی!

0 318

حجت الاسلام والمسلمین دهنوی:شیوه های غلط آشنایی برای ازدواج را یکی از مهم ترین عوامل افزایش طلاق عنوان کرد و گفت: طلاق، ایستگاه پایانی عشق های خیابانی است

شاید این پست ها را هم بپسندید
۱ از ۴۳

حجت الاسلام والمسلمین دهنوی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به این که افزایش آمار طلاق زیبنده نظام اسلامی نیست، اظهار داشت: افزایش آمار طلاق تحت تاثیر عوامل مختلفی است، به همین دلیل نیازمند ریشه یابی این مسئله هستیم.

وی با اشاره به عوامل افزایش طلاق در کشور، ابراز داشت: یکی از مهم ترین عوامل را باید افزایش ازدواج  های غلط بدانیم و به همین دلیل باید به جوانان آگاهی ببخشیم تا به شکل صحیح و مناسب، ازدواج کنند.

ازدواج های غلط!

این کارشناس مسائل خانواده با بیان این که سرنوشت برخی از زوج ها به دلیل شیوه های غلط آشنایی زوجین، به جدایی و طلاق کشیده می شود، تصریح کرد: برخی جوانان از طریق عشق های خیابانی، اتوبوسی و … با یکدیگر آشنا شده و با هم ازدواج می کنند، در حالی که همتای یکدیگر نیستند.

حجت الاسلام والمسلمین دهنوی افزود: این زوج ها پس از مدتی چشم و گوش های خود را باز شده می بینند و متوجه می شوند که به درد یکدیگر نمی خورند و طلاق می گیرند.

این مشماور حوزوی در ادامه یکی دیگر از مهم ترین عوامل افزایش طلاق را بی وفایی آقایان دانسته و اظهار داشت: تنوع طلبی آقایان را باید از عوامل جدی درگیری و مشکلات خانواده ها به حساب آوریم.

مسئله ای تکان دهنده!

وی با ابراز تأسف شدید از روراج مسائل غیر اخلاقی، ادامه داد: اخیرا برخی خانم ها نیز به دلیل تغییر سبک زندگی و گرایش و الگوگیری از شبکه های ماهواره ای نظیر «من و تو» و «فارسی وان» به انحرافات اخلاقی روی آورده و زمینه خیانت و بی وفایی به آقایان را فراهم کرده اند و متاسف هستم که بگویم این مسئله رواج یافته است!     

حجت الاسلام والمسلمین دهنوی در ادامه یکی دیگر از عوامل افزایش طلاق را اعتیاد دانسته و گفت: گرایش به اعتیاد در آقایان بیشتر از خانم ها است و باید عواملی که موجب روی آوردن آقایان به اعتیاد می شود را بررسی کرد.

نمایش فیلم های غیر ارزشی

وی همچنین به انتقاد از نمایش برخی فیلم های سینمایی پرداخت و ابراز داشت: برخی تهیه کنندگان فیلم ها، افکار غلطی دارند و با احکام نورانی اسلام در فیلم های خود به مقابله می پردازند.

این کارشناس مسائل خانواده در پایان با بیان این که هرگاه از ارزش دینی فاصله بگیریم، شاهد پررنگ شدن موضوعاتی خلاف ارزش ها در فیلم، داستان و رمان ها می شویم، تصریح کرد: باید برخی افراد تحت آموزش های مختلف قرار بگیرند تا فکرشان اصلاح شود.

منبع : حوزه نیوز

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=180

حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =