Take a fresh look at your lifestyle.

معنی دیوث چیست؟ دیوث کیست؟

حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

424,206

گاهى غیرت مرد به جائى مى رسد که حتى براى حفظ ناموس خود غیرت خروس را هم ندارد و خوک صفت همسر خود را براى دیگران مى برد که چنین فردى گناهش بیشتر از واسطه هاست . این فرد در روایات به عنوان دیوث معرفى شده است !

در لغتنامه دهخدا آمده است:

دیوث به مردی گفته می‌شود که همسرش زنای محصنه کند او در این باره غیرت و حسادتی نداشته باشد. دیوث همچنین به معنی کسی که زن خود را برای رابطه جنسی به دیگران دهد. این کلمه در اصل متعلق به زبان سریانی است که از آن طریق به عربی و سایر زبان‌ها وارد شده است.

در فقه دیاثت به عمل این فرد گفته می‌شود .http://www.wikifeqh.ir/

رسولُ اللّهِ صلى الله علیه و آله‏ لمّا سُئلَ عنِ الدَّیُّوثِ: الذی تَزنِی امرَأتُهُ و هُو یَعلَمُ بها.
پیامبر خدا صلى الله علیه و آله‏ در پاسخ به این پرسش که: دیّوث کیست؟ فرمود: مردى که زنش زنا دهد و او خبر داشته باشد. (میزان الحکمه، ج‏۸، ص: ۶۱۲ ، حدیث: ۱۵۶۸۲.)
رسولُ اللّهِ صلى الله علیه و آله: إنَّ الجَنَّهَ لَتُوجَدُ ریحُها مِن مَسیرَهِ خَمسِمائهِ عامٍ، و لا یَجِدُها عاقٌّ و لا دَیُّوثٌ. قیلَ: یا رسولَ اللّهِ، و ما الدَّیُّوثُ؟قالَ: الذی تَزنِی امرأتُهُ و هُو یَعلَمُ بها.
بوى بهشت از فاصله پانصد سال راه به مشام مى‏ رسد، اما فرزند نا خلف و شخص دیّوث آن را استشمام نمى کنند.
عرض شد: اى پیامبر خدا! دیّوث کیست؟فرمود: مردى که زنش زنا دهد و او از آن مطلع باشد. 
(میزان الحکمه، ج‏۸، ص: ۶۱۳، حدیث: ۱۵۶۸۳.)
الإمامُ الصّادقُ علیه السلام: إذا اغِیرَ الرجُلُ فی أهلِهِ أو بَعضِ مَناکِحِهِ مِن مَملوکِهِ فلم یَغَرْ و لم یُغَیِّرْ، بَعَثَ اللّهُ إلَیهِ طائرا یقالُ لَهُ: القَفَندَرُ حتّى یَسقُطَ على عارِضَهِ بابِهِ، ثُمّ یُمهِلَهُ أربَعینَ یوما ثُمّ یَهتِفَ بهِ: إنّ اللّهَ غَیورٌ یُحِبُّ کُلَّ غَیورٍ … ثُمّ یَطیرُ عَنهُ فَیَنزِعَ اللّهُ بعدَ ذلکَ مِنهُ رُوحَ الإیمانِ، و تُسَمِّیَهُ المَلائکهُ: الدَّیُّوثَ.
هرگاه با زنِ یک مرد یا یکى از کنیزان او عملى ننگ‎‏آور صورت گیرد و او به غیرت نیاید و وضع را تغییر ندهد، خداوند پرنده‏اى به نام قَفَنْدَر به سوى آن مرد بفرستد که بر روى چارچوب در خانه او مى‏نشیند و آن گاه چهل روز مهلتش مى‏ دهد. سپس بانگ سر مى‏ دهد: همانا خدا غیرتمند است و هر غیرتمندى را دوست مى‏ دارد … آن گاه پرواز مى‏ کند و مى‏ رود و از آن به بعد خداوند روح ایمان را از آن مرد بر مى‏ کَنَد و فرشتگان نام دیّوث بر او مى‏ نهند. (میزان الحکمه، ج‏۸، ص: ۶۱۳، حدیث: ۱۵۶۸۴.)
 
توسعه در معنای دیوث
با توجه به توسعه معنی زنا به زنای اعضا در برخی از روایات، معنی دیوث را هم می توان به موارد بیشتری توسعه داد! همانطور که در برخی از روایات هم همین اتفاق افتاده است:

پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود:

أیُّما رَجُلٍ رَضِیَ بِتَزَیُّنِ امرَأَتِهِ وتَخرُجُ مِن بابِ دارِها، فَهُو دَیّوثٌ، ولا یَأثَمُ مَن یُسَمّیهِ دَیّوثا. وَالمَرأَهُ إذا خَرَجَت مِن بابِ دارِها مُتَزَیِّنَهً مُتَعَطِّرَهً وَالزَّوجُ بِذاکَ راضٍ، بُنِیَ لِزَوجِها بِکُلِّ قَدَمٍ بَیتٌ فِی النّارِ.

هر مردی که زنش آرایش کند و از منزل خارج شود دیوث است و هرکس او را دیوث بنامد گناهکار نیست. و هر زنی که‏ زینت کرده و خوشبو از منزل خارج شود وشوهرش بدان امر راضی باشدخدا در مقابل هر قدمی که برمیدارد برای شوهرش خانه‏ای دردوزخ بناخواهد کرد. (جامع الأخبار(للشعیری)، ص:۱۵۸ )

ارتباط دیوث با پومپه دیوس «سردار ایرانی»

همانطور که از اظهارات برخی از مراجعه کنندگان محترم پیداست، شایعه ای وجود دارد به این شرح :

اعراب ﺑﻪ ﻣﺎ ﺁﻣﻮﺧﺘﻦ ﮐﻪ ﺩﯾﻮﺙ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﯽ “ﻣﺮﺩ ﺑﯽ ﻏﯿﺮﺕ ” ﺍﺳﺖ ﺍﻣﺎ ﻭاﻗﻌا ﺩﯾﻮﺙ ﯾﻌﻨﯽ ﺑﯽ ﻏﯿﺮﺕ؟؟؟
ﺍﺻﻶ‌ ﻣﯿﺪﻭﻧﯿﺪ ﺩﯾﻮﺙ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﻭﺍﺭﺩ ﺯﺑﺎﻥ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺷﺪﻩ؟؟؟
ﺍﺻﻶ‌ ﻣﯿﺪﻭﻧﯿﺪ ﺩﯾﻮﺙ ﮐﯽ ﺑﻮﺩﻩ؟؟؟
دیوث ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﻋﺮﺏ ﻫﺎ ﻭﺍﺭﺩ ﻭﺍﮊﮔﺎﻥ ﻟﻐﺖ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺁﻣﻮﺧﺘﻦ ﮐﻪ ﺍﺯ آﻥ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻓﺤﺸﯽ ﮐﻪ ﻣﻌﻨﯽ “ﻣﺮﺩ ﺑﯽ ﻏﯿﺮﺕ ” است، ﯾﺎﺩ ﮐﻨﯿﻢ. ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺩیوث ﻧﺎﻡ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻫﺎﻥ ﺑﺎ ﻏﯿﺮﺕ ﺑﺰﺭﮒ ﺳﺎﺳﺎﻧﯽ بوﺩ ﮐﻪ ﺩﺭ جنگ هاﯼ ﭘﯿﺎﭘﯽ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺍﻋﺮﺍﺏ ﺍﯾﺴﺘﺎﺩﮔﯽ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺑﺎﺭ ﻫﺎ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺷﮑﺴﺖ ﺩﺍﺩ.
ﻟﻄﻔﺂ ﺑﻪ ﺍﺷﺘﺮﺍﮎ ﺑﮕﺬﺍﺭید!!!

برای یافتن واقعیت این داستان کافی است نگاهی به لغت نامه دهخدا بیندازید.

توطئه ای در کار نبوده است. ناسزای “دیوث” ریشه ای عبری یا سریانی دارد.

اما “پومپه دیوس” از سرکردگان پارتی در زمان ارد اول پادشاه اشکانی (و نه ساسانی) بوده است که اصلا عمرش کفاف شرکت در جنگ با اعراب را نمی داده است و به احتمال زیاد حتی روح اعرابی که در آن زمان به ایران حمله کردند از وجود او بی خبر بوده است! چه برسد به اینکه چنین انتقامی بخواهند بگیرند.

مطالب مرتبط:

اگر این مرد را دیوث بنامی گناهی مرتکب نشده‌ای!

دیوث کیست؟ (تیتر جنجالی نشریه یالثارات)

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=19

مطالب مرتبط
429 دیدگاه برای این پست ثبت شده است
 1. ناشناس می گوید

  درود بر تمام علمای جهان

 2. سعید می گوید

  جناب علوی زاده
  بنده نسبت به مبحث شما و کاوه یه سوالی داشتم
  اول از همه اینکه مشخص کننده ی خوب و بد یا زشتو زیبا چه کسیه؟
  اگه جوابتون پیامبران هست
  سوال دوم بنده اینه
  ما انسان ها هممون ب عبارتی مخلوق خدا هستیم و خدا خالق همه چیزه
  اما وقتی خدا خودش عیسی موسی محمد رو خلق کرد چطور امکان داره خالق که یکتاس به هرکدوم از اونا روش ها و آیین مختلفی رو برای رسیدن به بهشت ابلاغ کنه.
  چرا شراب برای دین عیسی مقدس اما برای دین محمد حرام؟
  از طرفی اگر خداوند دیدند ک شراب باعثه مستی میشه و حرامش کردند.مگه ب گفته ی شماخدا عالم ب غیب نیست.مگه خدا زمانه عیسی از مستیه شراب بی اطلاع بوده؟
  از طرفی مهمترین سوال من اینه
  شما فکر کنید تاریخ فردا ی نوزاد یکی در آمریکا یا اروپا یکی در ایران یا عربستان ب دنیا میاد.خدای هردو نوزاد خدای یکتا و یکسان در یک زمان.اما نوزاد غربی فقط ب این خاطر که اروپا ب دنیا اومده میشه مسیحی.نوزادی ک ایران ب دنیا اومده میشه مسلمان.ی نوزاد چه حق انتخابی داره.خود شما اگر اروپا ب دنیا میومدین ایا محمد و قران رو میشناختید یا عیسی و انجیل.شراب از کودکی میخوردید یا میگفتین حرام است.
  فکر نمیکنید دین هرشخص بنا ب جغرافیای شخص انتخاب میشه نه بنا ب عقاید؟
  وگرنه چطور ممکنه عاداتی ک برای ما مسلمونا حرام و باعثه ورود ب جهنم میشه برای مسیحی حلال و راه رسیدن ب خداست؟
  واقعا چطور؟
  امیدوارم ک از روی منطق جواب منو بدین ن از احادیث…من از شما در زمان حال پرسیدم پس لطفا خودتون جواب بدین نه با احادیثی برای ۱۴۰۰سال پیش و مردم اونزمان ان هم مردم اعراب.ان هم اعرابه آنزمان ک فرزند زنده ب گور میکردندو هیچ بویی از انسانیت نبرده بودند نقل شده
  سپاس

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   در عالم واقع و حقیقت دینهای مختلف و انبیاء مختلف با راه و روش های متفاوت وجود ندارد بلکه این انسانها هستند که واقعیت را تحریف می کنند.
   دین خدا از زمان آدم تا خاتم اسلام بوده یعنی تسلیم امر خدا بودن که با آمدن هر پیغمبر خداوند بندگانش را مکلف به پیروی از پیغمبر جدید کرده است آنچه الان وجود دارد حاصل تعصب و منفعت طلبی انسانهاست.
   شراب را که مثال می زنید در زمان حضرت موسی ع حرام بوده و حضرت عیسی ع هم مبلغ شریعت حضرت موسی ع بود که بعدا دینش تحریف شد.
   در مورد اسلام هم همینطور است و الان می بینیم که فرقه های مختلفی به وجود آمده است.
   خداوند از هر کسی همان چیزی را بازخواست می کند که به او ابلاغ شده است بنابراین از هر کسی در مورد وظائفش و آنچه می داند بازخواست می شود و حساب انسانهای عادی ادیان و فرقه های مختلف منحرف با بزرگان آنها که حقیقت را می دانند جداست(مهمترین سوال شما)
   بهشت به تعداد انسانها درجه دارد و مدارج بالای بهشت مخصوص مسلمانان راستینی است که عقاید و اعمالشان درست باشد و بنابراین درجه بهشتی پیروان سایر ادیان انحرافی می روند بسیار پایین تر است.
   معجزه اسلام این است که احکامش هیچ وقت کهنه نمی شود و آن منطقی که شما دم از آن می زنید و تجربه ای که در علوم وجود دارد در علوم دینی راه ندارد.

   1. م می گوید

    پولس باعث تحریف دین مسیح شد مانند فرقه مرجئه دراسلام بوده فرقه‌ای کلامی از مسلمانان بودند که اعتقاد داشتند نباید در مورد کافر یا مؤمن بودن کسی در این دنیا اظهار نظر کرد؛ بلکه می‌بایست تعیین وضعیت آن را تا قیامت به تأخیر انداخت. اینان اندیشه «الاعمال بالنیات» (پاکی کار دل است نه کار جسم) را شعار خود ساخته و تکفیر انسان مسلمان را به دلیل انجام گناه، زشت می‌شمردند و به مضمون آیه شانزده سوره توبه متوسل می‌شدند.فرقه مرجئه به دنبال عیاش کردن جوانان بود یاهمان شعار معروف دلش پاک است !

   2. م می گوید

    خدا لعنت کند همه آنها که می گویند قضاوت نکنید!

    چزا قضاوت نکنیم؟
    اگر قضاوت نکنیم فرق انسان و حیوان چیست؟
    اصلا برای چه خدا به انسان عقل و شعور داده و پیامبران را ارسال کرده کرده اگر قرار است دوغ و دوشاب یکی باشد و ما حق قضاوت نداشته باشیم؟
    و اصلا چرا کل جهان دادگاههایشان را تعطیل نکنند اگر نباید قضاوت کنیم؟
    و فرق شما با فرقه مرجئه چیست؟ آن فرقه هم که بر زبان ائمه اطهار بارها لعن شده می گفت قضاوت نکنید! خدا آگاه است ! شاید معاویه هم توبه کرده و به بهشت رفته!

    حقیقت این است که اصلا کار عقل انسان دایما قضاوت کردن است.
    کسانی که در جامعه دارند وقیحانه می گویند قضاوت نکنید دقیقا در حال ترویج پلورالیسم و احیای تفکر مرجئه هستند

    انسان باید قضاوت کند. باید حق و باطل را از هم تمیز دهد. باید در مورد رفتارهای درست و غلط آحاد جامعه قضاوت کند.

    این تفکر احمقانه و ابلهانه که می گوید شاید این فرد که علنا دارد گناه می کند شاید آدم خوبی باشد تفکر اسلام نیست. نتیجه التقاط تفکر مرجئه با تعلیمات ضاله صوفی نمایان است.

    آری. ممکن است کسی در خفا گناه کند و تو بدانی و حق نداری آن را اعلان کنی. هر چند به خودش نهی از منکر کنی. و شاید این شخص موفق به توبه هم بشود. اما آن عملکرد او بد است و حق نداری بگویی قضاوت نمی کنم! ولو هزار عملکرد خوب هم داشته باشد.

    ممکن است کسی که ملاعام گناه کند و تو هم در اینجا وظیفه جنگیدن و مبارزه با او را داری. چون گناه در ملاعام اعلام نبرد با حاکمیت اسلام است. اصلا هر گناهی علنی و تکرار شد حکم آن بعد از چند مرتبه تکرار اعدام است. مثل حکم روزه خواری علنی برای بار سوم. اما اگر احیانا هکمین فرد توبه کرد نمی شود دلیل که بگویی در مورد آن عملکردش قضاوت نمی کنم!

    حتی اگر کسی حر باشد، تا توبه نکرده و در لشکر یزید است باطل است و اگر به آن حال بمیرد قطعا اهل جهنم است. تو حق نداری بگویی چون بعدها شاید کسی توبه کند پس کلا در مقابل گناه الانش قضاوت نکنیم!

    و اصلا این بهانه احمقانه که فردی مثلا رفته دزدی یا قتل کرده را دادگاه قضاوت نکند به بهانه آنکه مثلا فرزند طلاق بوده کارش به بزهکاری کشیده ! خیر. دادگاه قثضاوت می کند چون خود او اراده بزهکاری را می کند.
    آنچه ما قضاوت می کنیم در مورد اصل اراده شخص است در هر عملکردش.

    پس در اصل لزوم قضاوت تردیدی نیست.

    آنچه باید امثال برخی آخوندهای صوفی ومرجئه بگویند این است که عجولانه قضاوت نکنید. بدون مدرک قضاوت نکنید.

    نه اینکه بگوید اصلا قضاوت نکنید!

   3. م می گوید

    اینارو خطاب به برخی اخوندهای نواندیش دینی وروشنفکر ومذهبی های این چنینی گفتم

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     ممنون بسیار بجا و صحیح فرمودید

     1. م می گوید

      ببخشید هی مزاحم میشم بحث کردن با این ها بی فایده است ولوحرصت …. هرچند اصراوتلاش کنی اکثریت ایمان نمی آورند

      1. سید محمد علوی زاده می گوید

       کاملا حق با شماست

      2. م می گوید

       متاسفانه مذهبی های واقعی دراین کشور سرکوب میشن مثلا
       هفته‌نامه لغو امتیاز شده یالثارات با توهین مجدد به هنرمندان خخخخ این یک حقیقت بود که این هنرمندان دیوثن

   4. ناشناس می گوید

    سلام درود خدا بر شما اقا ما شما رادوست داریم به خاطر پاسخ های خوب و منطقی و راهگشا خدا یار و یاورتان

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     سلام علیکم
     متشکریم از شما
     موفق و پیروز باشید

 3. سعید می گوید

  سلام
  بنده نسبت ب این مبحث ی انتقادی دارم

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   خدمتتان هستیم

 4. ناشناس می گوید

  جناب روحانی بنده ی سوال از شما دارم در خصوص بحثتون با یکی از دوستان کاوه

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   اگر منظور از روحانی بنده است که اشتباه می کنید
   بنده غلط می کنم روحانی باشم!
   روحانی یکی دیگس
   بنده علوی زاده هستم
   خخخ

 5. حمیدرضا می گوید

  بنظر من دیوس اینا که گفتین درست ولی اون کسی که میبینه پیرمرد تا زانو توی سطل زباله هست و دیوسی که اسمش مومن گذاشته و از کنارش رد میشه میره. یا کسیکه میبینه مردم دارن فلاکت میکشن براش اهمیت نداره.

 6. کاوه می گوید

  سلام
  اهل شهر مقدس قم
  چرا قم شهر مقدسی هست؟
  تقدس قم از کجا میاد ؟

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   از اینکه قم مرکز علم و دانش است
   از اینکه حرم اهل بیت علیهم السلام است
   از اینکه محل دفن حضرت معصومه سلام الله علیهاست
   از اینکه روایات متعددی در مورد تقدس قم وجود دارد

   1. کاوه می گوید

    سلام
    ۱- پس کمبریج هم مقدس است چون دانشگاه هاروارد که یکی از بزرگترین و معتبر ترین دانشگاههای دنیاست در این شهر قرار دارد. و دانشگاه هاروارد هم مهد دانش است
    ۲- حرم یعنی چی ؟ اهل بیت علیهم السلام که در قید حیات دنیا نیستند؟ چگونه حرم دارند و قم حرم ایشان است؟
    ۳- چگونه دفن حضرت معصومه در قم موجب تقدس این شهر می شود ؟
    ۴- چند نمونه از روایاتی که در مورد قم وجود دارد را با ذکر منبع ارایه فرمایید
    با سپاس

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     سلام علیکم
     العلم نور یقذفه الله فی قلب من یشاء
     علم نوری است که خداوند درقلب هر که بخواهد قرار می دهد.
     در اصطلاح دین آنهایی که شما می گویید علم علم نیست بلکه فن و حرفه است

     امام صادق علیه السلام فرمود:

     «انَّ لِلَّهِ حَرَماً وَهُوَ مَکهَ، وَانَ لِلرَّسُولِ حَرَماً وَهُوَ الْمَدینَهُ، وَانَّ لِامیرِالْمُؤْمِنینَ حَرَماً وَهُوَ الْکوفَهُ، وَانَّ لَنا حَرَماً وَهُوَ بَلْدَهُ قُمْ، وَسَتُدْفَنُ فیها امْرَأَهٌ مِنْ اوْلادی تُسَمّی فاطِمَهُ، فَمَنْ زارَها وَجَبَتْ لَهُ الْجَنَّهُ. قالَ الرَّاوی: وَکانَ هذا الْکلامُ مِنْهُ قَبْلَ انْ یولَدَ الْکاظِمُ علیه السلام؛

     خداوند حرمی دارد که مکه است، و برای پیامبر صلی الله علیه و آله هم حرمی است وآن مدینه است. و حرم امیرالمؤمنین علیه السلام کوفه است. و حرم ما اهل البیت شهر قم است. و بزودی در قم، زنی از فرزندان من به نام فاطمه دفن می شود که هر کس مرقد او را زیارت کند بهشت بر وی واجب می گردد. راوی گوید: امام صادق علیه السلام این سخن را قبل از تولّد امام کاظم علیه السلام پدر بزرگوار حضرت فاطمه معصومه علیها السلام بیان کرد».[۱]
     [۱] بحارالانوار، ج ۶۰، ص ۲۱۶، ح ۴۱؛ ج ۴۸، ص ۳۱۷

     این احادیث را ببینید:
     ۴۰ حدیث درباره قم

     1. کاوه می گوید

      سلام
      ۱- ارتباط نوری که خدا در قلب هرکه بخواهد قرار می دهد و قم چیست ؟ یعنی خدا می خواهد که این نور را در قلب اهل قم فقط قرار دهد یا در قلب اهل قم بیشتر قرار دهد؟ بقیه مردم از این نور بی نصیب می مانند؟
      ۲- یعنی در اصطلاح دین ریاضیات – فیزیک و شیمی علم نیستند؟
      ۳- یعنی کربلا و کاظمین و مشهد و سامرا حرم اهل البیت نیست ؟ چرا فقط قم ؟
      ۴- چگونه است که با زیارت کردن یک بنا بهشت بر کسی واجب می شود؟ یعنی واجب شدن بهشت ارتباطی به منش و روش و کردار شخص ندارد؟

      1. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله ـ در یک تقسیم کلی، علوم را به دو دسته می‎کنند: «العلم علمان:۱)علم الادیان ۲) علم الابدان [بحارالانوار، ج ۱، ص ۲۲۰، ح ۵۲.]
       دسته‌ اول با دین و آخرت انسان مرتبطند و دسته‌ دیگر با بدن مادی و دنیای انسان در ارتباطند.
       علومی که در قم مرکز آن است مرکز علم الادیان است
       برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد علوم اینجا را ببینید.
       روایاتی را که درباره قم فرستادم ببینید.

       اینکه بهشت واجب می شود بخاطر هر عملی در صورتی است که شرائط آن وجوب وجود داشته باشد. از جمله ایمان، نماز و…

      2. کاوه می گوید

       سلام
       ۱- تفلیس از منبعی که خودتان معرفی کردید آمده است همان چهل حدیث درمورد قم که در چند بند بالاتر به من معرفی کردید
       ۸. شهرهای نمونه
       امام صادق علیه السلام فرمود:
       «انَّ اللَّهَ اخْتارَ مِنْ جَمیعِ الْبِلادِ کوفَهَ وَقُمْ وَتِفْلیسَ
       ؛ خداوند ازمیان تمام شهرها، کوفه و قم و تفلیس[۹] را برگزیده است».[۱۰]

       ۲- از متن شما اینگونه فهمیدم که ما ابتدا علوم رجال و درایه را می آموزیم و سپس قرآن و مسلمات دین را به عنوان معیار می گذاریم و درستی یا نادرستی حدیث را استنتاج می کنیم . درست است ؟

      3. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       ۱. ندیده بودم و وجهش را هم نمی دانم
       ۲. تقریبا بله
       البته خود قرآن هم نباید تفسیر به رای شود

      4. کاوه می گوید

       سلام
       ندیده بودم و وجهش را هم نمی دانم
       ۱- یعنی شما یک منبعی که خودتان نخوانده اید را به من معرفی کرده بودید؟
       ۲- لطفا معنی تفسیر به رای را هم بفرمایید

      5. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام
       بنده یک پست با عنوان ۴۰ حدیث در باره قم به شما معرفی کردم

      6. کاوه می گوید

       سلام
       بله این لینک را شما چند سطر بالاتر گذاشته اید
       آغاز نوشته ی شما
       سلام علیکم
       العلم نور یقذفه الله فی قلب من یشاء
       پایان نوشته ی شما
       این احادیث را ببینید:
       ۴۰ حدیث درباره قم

     2. کاوه می گوید

      سلام
      منبعی که معرفی کرده اید را خواندم
      ۱- ارتباط کوفه و قم و تفلیس چیست ؟ چرا مثلا ارسنجان و باکو و کرکوک را نام نبرده ؟
      ۲- من در مورد رجال – درایه و حدیث دانشی ندارم – منبع اغلب سطرهای این صفحه
      بحار الانوار بود ؟ همه روایت های این صفحه معتبر هستند ؟ اگر نه کجا می شود روایت های کاملا معتبر پیدا کرد؟

      1. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       اگر مقدس بودند نام برده می شد
       زمانی که احادیث نام برده صادر شده است قم یک روستای کوچکی بوده است.
       بحارالانوار همه روایاتش معتبر نیست و باید بررسی شوند (معنی معتبر بودن هم این نیست که دروغ و جعلی است)

      2. کاوه می گوید

       سلام
       ۱- در دلیل انتخاب کوفه و قم و تفلیس به عنوان شهرهای مقدس توضیح ندادید
       ۲- با چه معیاری معتبر بودن روایات را بررسی می کنیم؟

      3. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       ۱. تفلیس را نمی دانم شما از کجا آورده اید و مثال می زنید. اما در مورد دلیل انتخاب شهرها حکمت و علتش را بنده نمی دانم.
       ۲. در مورد حدیث چند علم وجود دارد از جمله درایه، رجال و… که به بررسی دلالت و سند روایات می پردازند. به عبارت دیگر اعتبار حدیث از دو راه سند و همچنین دلالت حدیث بررسی می شود.
       بررسی سند آن نیاز به علم رجال الحدیث دارد (که به بررسی ضعف و قوت مسند، دوغگو و موثق بودن یا نبودن راوی). متن آن نیاز به ممارست و آشنایی با احادیث ائمه معصومین و لحن آنان دارد و به این نکته می پردازد که آیا حدیث با دیگر احادیث و قرآن تناقض دارد یا نه؟ با مسلمات دین تناقض دارد یا نه؟ و…

       برای مشاهده اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید

     3. من می گوید

      اگر دانش نوریست که خدا به هرکس بخاد میدهد شما از کجا میدونید که این دانش به روحانیت و اونای ک اسمشون رو گذاشتید عالم رسیده؟؟ ایا پیامبر هستید و با خدا در ارتباطید که میدونید این نور وارد قلب چه کسی شده؟!!
      درضمن اومدم سوال بنویسم جای رو ندیدم برای نوشتن این شد ک مجبور شدم در جوابت بنویسم سوالمو الان شما زبان مادریت چیه عربی یا فارسی؟

      1. سید محمد علوی زاده می گوید

       ما کجا گفتیم خداوند نور علم را فقط در قلب روحانیت می گذارد؟
       روحانیت و هر شخصی که اهل ایمان و عمل صالح باشد این علم را خداوند به او خواهد داد.
       زبان مادری بنده ترکی است و البته در صورت جدل هیج لزومی نمی بینم جواب شما را بدهم
       بی خود وقت خودتان و بنده را نگیرید

 7. کاوه می گوید

  سلام
  آقای محمد علوی زاده
  چرا نام شما پیشوند سید دارد ؟
  معنی این عبارت دقیقا چیست ؟

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام
   بخاطر انتساب به حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها این پیشوند در ابتدای نام بنده وجود دارد

   1. کاوه می گوید

    سلام
    آیا صدیقه کبری سلام الله علیها برای خودشان پیشوندی از نام پدر گرانقدرشان پیامبر اکرم انتخاب کرده اند و به انتساب به ایشان افتخار کرده اند ؟
    و اگر ایشان پیشوند به نام شان افزوده اند آیا این افزودن پیشوند بخشی از سنت نام گذاری مردم در زبان و فرهنگ عربی نیست؟

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     سلام علیکم
     ایشان پدرشان را رسول الله خطاب می کردند.

     پیشوند سید مربوط به فرهنگ اسلام است
     قومیگرایی در اسلام مردود است

     1. کاوه می گوید

      سلام
      ۱- فاطمه سلام الله علیها خودشان را با چه نامی معرفی می کرده اند؟
      ۲- کدامیک از امامان ما برای نام خودشان پیشوند سید انتخاب کرده اند؟
      ۳- درست است قومیت گرایی و نژاد پرستی و ملی گرایی با اسلام در تناقض هستند مسلمان خدا گرا است. بنده ی خدا است . منظور من گرایش قومی نبود منظورم رسوم و رفتارهای متعارف جامعه بود که اگر با اسلام در تناقض نباشد مسلمان می تواند آن ها را بپذیرد و رعایت کند – شاید حضرت فاطمه و امامان ما در مورد برخی انتخاب هایشان اینگونه عمل کرده باشند

      1. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       تا جایی که می دانم اسم اصلی حضرت فاطمه ص فاطمه بوده و بقیه القاب را دیگران داده اند، از جمله خداوند متعال، حضرت رسول ص و ائمه اطهار ع
       در مورد پیشینه کلمه سید:
       عریف کلمه‌ی سید: سید در لغت عرب در اصل «سَیوِد» (بدون تعلیل) بوده و در معنای سرور و بزرگ.

       در فرهنگ لغت دهخدا، سید به معنای پیشوا و مهتر قوم و سردار معنا شده است.
       در لغت‌نامه‌های دیگر و فرهنگ عامه به عنوان هر یک از اولاد حضرت رسول و حضرت علی (ع) و فاطمه (س) گفته شده است.
       در کتاب نفحات الأخبار از امام علی (ع) روایت شده است که فرمودند:
       «از پیامبر(ص) شنیدم که فرمود جبرئیل نازل شد عرض کرد یا رسول اللَّه خداوند برای هر چیزی از موالید ثلاث (جماد، نبات و حیوان) و برای همه موجودات سیّدی قرار داده است که بزرگ آنها باشد. «جعل اللَّه لکل شئ سیّداً». »
       مانند:
       سید السادات: ذات باری تعالی جلاله
       سید اولاد آدم: حضرت محمد(ص)
       سید الاوصیاء: علی(ع).
       سیده نساءالعالمین: حضرت فاطمه زهرا(س)
       سید شباب اهل الجنّه : حضرت امام حسن و امام حسین(ع)
       سید اهل فارس: سلمان فارسی
       سید حبشه: بلال حبشی
       سید ملائکه: جبرئیل
       سید بقاع ومکان‌ها : مکه معظمه

       بنابراین، احترام و شخصیّت سادات بخاطر همان نسبتی است که با بزرگترین شخصیّت عالم انسانیت یعنی پیغمبر اسلام (ص) دارند و در کلام پیامبر (ص)، «سادات» خاندان پیامبر معرفی شده است.

       قال رسول اللَّه (ص): انا سید ولد آدم و علی سید العرب. یعنی : من سید و آقای اولاد حضرت آدم هستم و علی آقا و سید عرب است.

       و الحسن و الحسین سیّدا شباب اهل الجنّه و امام حسن و امام حسین آقا و سید جوانان اهل بهشت هستند . (از کتاب کنزالعمال، ج ۱، ص ۴۰۰ )
       اطلاعات بیشتر در مورد سید اینجا و اینجا

      2. کاوه می گوید

       سلام
       این بخش نمونه هایی از سید که برشمردید مانند سید اولاد آدم: حضرت محمد(ص)
       بخشی از نقل قول حضرت علی از پیامبر است ؟ یا شما مثال زده اید؟

      3. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       بنده از متن مقاله ای کپی کردم و خدمتتان ارسال کردم
       ظاهرا همه آنها ماخوذ از روایات هستند

      4. کاوه می گوید

       سلام مجدد
       “قال رسول اللَّه (ص): انا سید ولد آدم و علی سید العرب. یعنی : من سید و آقای اولاد حضرت آدم هستم و علی آقا و سید عرب است.”
       پیامبر خدا که نمی شود بر وجود رذیلت اخلاقی داشته باشد. چگونه میشود که این عبارت دلیل بر فخر فروشی پیامبر نیست؟
       در مورد سادات امروز جامعه چطور؟ ایشان با اجدادشان بر دیگر اعضای جامعه فخر نمی فروشند ؟

      5. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       معرفی کردن خود صرف گفتن یک واقعیت که فخر فروشی نمی شود.
       در فخر فروشی نوعی تحقیر دیگران و خود بزرگ بینی درونی هم نهفته است که با قرینه های حالیه و مقالیه مشخص می شود.
       به شهادت تاریخ حضرت رسول الله ص جزء متواضع ترین مردم بوده اند و هرگز چنین نبوده که فخر فروشی کنند.
       مثل اینکه کسی برای معرفی خودش بگوید من با نمره عالی مدرک دکترای خودم را از فلان دانشگاه با مدرک عالی اخذ کردم.
       و اما اگر سادات امروزی هم اگر فخرفروشی کنند گناه است.
       این مطلب را مورذ توجه داشته باشید که در طی قرون متمادی به سادات ظلم شده و در خیلی از زمانها تحت تعقیب و شکنجه بوده اند
       از جمله توسط حکومت شوروی که در عصر حاضر سرنگون شده است.
       این مقاله بی بی سی را ببینید

      6. کاوه می گوید

       سلام
       ۱- چون شما سید را ” سرور و بزرگ” معنی کردید پس جمله منتسب به پیامبر (ص) خبری نیست و به نظر مفهوم فخر فروشانه دارد.
       ۲- آیا ستم به سادات در گذسته توجیهی برای برتری خواهی اجتماعی امروز ایشان در بخش هایی از جامعه می شود؟

      7. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       به هر حال فخر فروشی نیست که البته افتخار است و با فخر فروشی متفاوت است.
       بنده چند روز پیش یک مطلب جالبی دیدم البته برای خودم.
       به تازگی جایی کار می کنم که بسیاری از افراد دکتری دارند و موقع معرفی خودشان می گویند من دکتر فلان هستم.
       اول که شنیدم کلی خندیدم، همکارم گفت چرا می خندید؟ گفتم حرف این دکتر مثل این است که من بگویم من آیت الله فلان هستم! همکارم گفت این خیلی مرسوم است که اساتید دانشگاه خودشان را با پیشوند دکتر معرفی می کنند.
       پس اگر کسی خودش را دکتر معرفی کرد با استدلال شما دارد فخرفروشی می کند؟؟××

      8. کاوه می گوید

       سلام
       ۱- تفاوت فخر فروشی و افتخار چیست؟
       ۲- بله به نظر می رسد این آقایان و بانوان هم با مرتبه ی علمی شان فخر فروشی می کنند
       ۳-به نظر می رسد سید به معنی سرور و بزرگ از دکتر و مهندس فخرفروشانه تر است

      9. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       ببخشید اگر فخر فروشی و افتخار معنی یکسانی داشته باشند استفاده آنها به جای هم صحیح است.

      10. امید می گوید

       سلام مسابقه ۲۰ سوالیه؟ بابا با این همه دلیل که ایشون گفتند کافر هم میفهمید و قانع میشد بسه

 8. ناشناس می گوید

  بعد می گن زنا برده جنسی مردها نیستن توی اسلامی ک شما مردا دارین تبلیغش می کنین اسلامو به برده داریه زنا تشبیه می کنین خود اسلام گفته به خودتون برسید جوری ک بوی گند ندید بعد شماها می گین زناتون اگ بوی خوبی بدن حرامه حتما باید بوی گوه بدیم تا مورد رضایت خدا واقع بشم؟؟؟ واقعا ک همین شماهایین ک میرینین به اسلام وگرنه دین اسلام اینجوری نبود

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   الکی آسمان ریسمان به هم نبافید
   از نظر شرعی اگر زن برای مردان غریبه عطر بزند حرام است
   اما اگر برای شوهرش خودآرایی کند مستحب است
   در ضمن حواستان باشد که “کلماتی که از دهانتان بیرون می آید ویترین فروشگاه شعور شماست“.

   1. کاوه می گوید

    سلام
    به نظر می رسد به شکل ذاتی و طبیعی زنان بیش از مردان به تمیزی و آراسته بودن علاقه دارند و اهمیت می دهند
    به نظر شما غیر از دو حالت زیر حالت دیگری متصور نیست؟
    ۱- زن برای شوهرش خودآرایی کند
    ۲- زن برای مرد بیگانه خودآرایی کند
    مثلا این دو حالت غیر ممکن هستند؟
    ۳- زن برای زنان دیگر خودآرایی کند
    ۴- زن برای خوش آیند خودش خودآرایی کند
    اگر شما فقط حالت یک و دو را ممکن می دانید؟ آیا شما به شخصیت بانوان بی احترامی نکرده اید؟ ایشان در درجه ی نخست انسان هستند.

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     سلام علیکم
     آن دو حالت ممکن است ولی حکم شرعی آنها فرق دارد
     حالت ۱ از نظر شرعی تاکید شده و ثواب بسیار دارد
     حالت ۲ هم حرام است
     حالت ۳ در حد متعارف مستحب و اگر برای فخرفروشی و … باشد حرام است
     حالت ۴ هم مباح است

     1. کاوه می گوید

      سلام
      بر اساس این احکام شرعی پس نمی شود گفت هر بانویی که در جامعه آراسته و خوش بو ظاهر شود حتما عمل حرامی مرتکب شده است ممکن است مباح یا مستحب باشد.
      من این طور استنتاج می کنم که بستگی کاملی به نیت ان بانوی محترم دارد
      درست است؟

      1. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       نه بستگی به جا دارد مثلا در محیط عمومی که مردان هستند نباید با حالت خوشبو و لباسهای زننده و محرک ظاهر شود
       ولو نیتش تحریک مردان نباشد

      2. کاوه می گوید

       سلام
       یعنی بستگی به تحریک شدن یا نشدن مردان دارد؟
       اگر در یک جامعه ای مردان با بوی خوش تحریک نشوند مشکلی نیست ؟
       مثلا اگر در یک جامعه غالب بانوان بوی خوش بدهند امری عادی خواهد شد و تحریکی رخ نخواهد داد

      3. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       کلا در رسیدن بوی عطر زن به نامحرم و ظاهر شدن در برابر مرد نامحرم به صورت بی حجاب یا آرایش کرده حرام است چه تحریک بشود و چه نشود.

      4. کاوه می گوید

       سلام
       چرا در مورد استدلال پشت این حکم حرام که بیان فرموده اید هیچ توضیحی نمی دهید؟
       در مورد دلیل این حکم حرام چگونه و کجا می شود مطلب معتبری پیدا کرد؟

      5. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       در مورد دلیلش نمی دانم منظورتان دلیل علمی و تجربی است یا نقلی؟
       اگر منظورتان دلیل نقلی هست که می توانم تعدادی از ادله اش را برایتان بیاورم که البته در سایت ما هم وجود دارد .
       اگر منظورتان دلیل علمی و تجربی است که باید خدمتتتان عرض کنم که همه احکام تعبدی هستند و قابل تجربه و آزمایش نیستند گرچه ادعای دین این است که همه احکام دین به نفع دنیا و آخرت مردم است بنابراین اگر موید تجربی برای یکی از احکام پیدا شد آن موید نهایتا می تواند حکمت حکم باشد نه علت حکم.
       علت حکم صرفا تعبدی است

      6. کاوه می گوید

       سلام
       ۱- بهتر بود به جای استدلال از استنتاج استفاده می کردم .
       ۲- “دلیل نقلی” نام دیگری برای استنتاج است ؟ اگر اینگونه است لطفا دلایل نقلی را بیان فرمایید.
       ۳- تعبدی است یعنی من اجازه ی تفکر و تفحص در مورد آن ندارم ؟
       ۴- اگر جواب پرسش سوم مثبت است. همه ی احکام به شکل یک بسته ی کامل هستند و من ناگزیر باید همه را بپذیرم ؟

      7. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       تعبیر شما این است
       البته به روند استخراج احکام از منابع دین و بررسی آنها در اصطلاح فقه هم استدلال گفته می شود.
       موضوع اینجا حرمت آرایش زن برای نامحرم و مطالبی که مطرح می کنید نیست
       در مورد ادله حرمت آرایش زن اینجا و اینجا را ببینید
       در مورد اله حرمت عطر زدن زن برای نامحرم هم اینجا و اینجا را ببینید

      8. کاوه می گوید

       سلام
       ۱- مطلب زیر بخشی از منبعی است که معرفی کرده اید . به نظر شما از این نوشته نمی توان استنتاج کرد که حرام مورد گفتگو بستگی به دیگر اعضای جامعه دارد؟
       “از آنجا که آرایش زن برای نامحرم، مرد را از حالت طبیعی خارج کرده و مسیر احتمالی سوء استفاده را فراهم می آورد،اسلام به شدت از آن نهی کرده است.
       مسلماً هیچ زنی نمی پذیرد شوهر وی در خیابان با مشاهده انوع و اقسام زنان آرایش کرده و میل به آنها ، آرامش خود را از دست داده و در نتیجه به همسرش دلسرد شود یا به انحرافات گوناگون بیفتد و یا در صورت غیرت و ایمان دینی و…مجبور باشد در نهایت به شدت خود را کنترل کرده و از نگاه به چنین زنانی پرهیز نماید و طبیعی است پیشگیری از چنین اموری به هر حال بهتر از درمان آن است .”
       ۲- این هم بخش نتیجه گیری در منبع دوم که باز هم به نظر می رسد این حرمت با تاثیر بر سایر اعضای جامعه در ارتباط است
       “زنان چون مظهر جمال وزیبای عالم خلقت اند بیشترموردتوجه قرار می گیرند از همین رو از نظرلباس واستفاده ازعطر وسایر وسایل آرایشی محدودیت دارند”

      9. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       در این مطلب به دنبال بیان حکمت احتمالی حکم و دلیل عقلی برای اثبات لزوم رعایت حکم شرعی هستیم تا کسانی هم که تدین ندارند به حکم خدا ملتزم شوند ولی برای کسی که ایمان دارد گفته معصوم یا قرآن کفایت می کند و نیازی به این مطالب ندارند و فقط بر یقینشان بر تعبد افزوده می شود.

      10. کاوه می گوید

       سلام
       پاسخ این دو پرسش را مرقوم نفرموده اید
       ۳- تعبدی است یعنی من اجازه ی تفکر و تفحص در مورد آن ندارم ؟
       ۴- اگر جواب پرسش سوم مثبت است. همه ی احکام به شکل یک بسته ی کامل هستند و من ناگزیر باید همه را بپذیرم ؟

      11. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       منظور ما از تعبدی یعنی مناسک و احکام هستند و تفکر و تفحص در ادله آن ممکن است که البته باید تخصص داشته باشید و ملزوماتش را بدانید.
       بله در زمینه احکام یا باید مجتهد باشید و خودتان احکام را استخراج یا استنتاج بکنید یا اینکه تقلید بکنید از مجتهد

 9. م می گوید

  -ارزش حجاب آنقدر بدیهی است نیاز به استدلال ندارد. حتی اگر هیچ متن فقهی و دینی در مورد حجاب وجود نداشت و در ادیان گذشته الهی هم حجاب واجب نبود، باز هم بدیهی بود که یک روسری ساده و لباس غیر تن نما بسیار ساده تر و ایمنتر از ساعتها آرایش و لباسهای تنگ و بدن نما است و چنین امر بدیهی نیاز به استدلال ندارد. پس مشخص است زنی که برای کشف حجاب اصرار دارد هدفش چیزی جز جلب نگاه خریدارانه مردان با هر قیمت و به گند کشاندن جامعه نیست.

  ۲- بزرگترین گناه همیشه آن گناهی است که از همه کوچگتر شمرده شود. امروز بی حجابی ساده ترین و علنی ترین گناه شده است پس بزرگترین کبائر است.
  ۳- هیچ گناه مخفیانه هر قدر هم بزرگ باشد به معنای حرمت شکنی علنی و به مبارزه طلبیدن جامعه اسلامی و شریعت نیست.
  ۴- اینکه بگویند فلان و بهمان گناه وجود دارند پس حجاب مهم نیست مثل این است که بگوییم چون کسی سرطان دارد حالا که ئدندانش درد گرفته حق رفتن پیش دندانپزشک را ندارد.
  ۵- هر قدر بی حجابی گسترش یافت و حرمت علنی دین بیشتر شکست، گناهان مخفی و دزدذی ها و احختلاسها به طریق چند برابری افزایش یافت. گناهی علنی که ساده شود قطعا گناه مخفیانه هزاران برابر ساده تر خواهد شد.

  ۶- در دوره صدر اسلام و بعد از آن نیازی به برخورد با بی حجابی نبود. چون اساسا حجاب بر زن آزاده واجب است و کنیزان حجاب ندارند. و از آنجا که هیچ زن آزاده ای نمی خواست مردم به چشم کنیز به او نگاه کنند هرگز موردی از کشف حجاب زنان آزاده رخ نداد. امروزه اسما بردگی از بین رفته اما برده صفتی باقیست و بسیاری از زنان آرزو و تمنای نگاه خریدارانه مردان دارند! با این تفاوت که در قدیم می شد کنیز را رفت و به تعداد دلخواه خرید. اما الان این زنان به ظاهر آزاده اند و نتیجه این رفتار آنها و عدم دسترسی شرعی به آنها همین بحرانهای شدید اجتماعی و اخلاقی است.

  ۲- دشمن می داند که اختلاس و تحریم قابل جبران است. حتی از دست رفت خاک کشور هم قابل جبران است. اما وقتی نسلی به فساد کشیده شد وحیا و عفت رفت دیگر راه جبرانی وجود ندارد. برای همین اینقدر که دشمن روی حجاب سرمایه گذاری کرده است علیه خود ولایت فقیه فعالیت نمی کند. همین برای فهمیدن اهمیت حجاب کافیست.

 10. م می گوید

  پاسخ این هایی که می گویند غرب وشرق پیشرفته اندخیلی ساده است: اصلا پیشرفت یعنی چه؟

  آیا پیشرفت مساوی بلندتر شدن ساختمانها و لوکس تر شدن ماشینها است؟ اینکه پیشرفت جمادات است نه پیشرفت انسان!
  آیا پیشرفت مساوی گل شدن توپ توی دروازه ها است؟ این هم که پیشرفت جیب سرمایه داران و باشگاهها و قمارخانه های فیفا است و نه پیشرفت انسان!
  آیا پیشرفت مساوی افزایش محصولات کشاورزی است که به جای رسیدن به گرسنگان جهان در اقیانوس غرق می شود تا گران شود و یا صرف ایجاد انواع غذاهای فراوری شده و مضر نظیر فست فودها و الکلها و امثال آن می شود؟ این هم که پیشرفت کمپانیها است نه پیشرفت انسان.

  خقیقت این است که در دویست سال اخیر کوچکترین پیشرفتی برای بشریت اتفاق نیفتاده است. تنها سبک زندگی عوض شده است و ماشینها و ساختمانها و سرمایه داری پیشرفت کرده است و انسانها را به صورت برده خود در آورده است و هر چیزی حتی شرف و عواطف و غیرت را هم به صورت کالایی برای فروش گذاشته است.

  انسانها فقط سقوط آزاد کرده اند.
  کدام پیشرفت؟

  اما مشکلی که هست این است که عقل اکثر انسانها در چشمشان است. خیال می کنند این چیزها که نام برده شد یعنی موفقیت و پیشرفت و ابلهانه خود را به آب و آتش می زنند تا برده بهتری برای نظام سرمایه داری جهانی و ماشینیسم آن باشند. *

  شما عقلت را به کار بینداز. خواهی دید که این پیشرفتها سرابی بیش نیست.
  بدبختی های ما هم در ایران از زمانی شروع شد که آن ها را پیشرفت و خود را عقب مانده نامیدیم. نتیجه اش هم شد این که شروع کردیم کورکورانه از آنها تقلید کنیم. جالب اینکه مقلدهای خوبی هم نبودیم. شدیم حکایت آن کلاغی که می خواست راه رفتن کبک را یاد بگیرد و راه رفتن خودش را هم فراموش کرد!

  والا درست است که ما در قدیم بی سواد بودیم .
  از کامپیوتر و یخچال فریزر خبر نداشتیم.
  زنان ما همه در چادر و چارچوق بودند.
  کودکان ما همراه بزرگترها در مرزعه کار می کردند.

  اما در عوض استرس نداشتیم. طلاق و تجاوز و قتلهای ناموسی و سقط جنین نادر بود. کودکان ما زنان و مردان زندگی بار می آمدند و تا سی سالگی و بالاتر
  سربار خانواده ها نبودند. غذای تازه و سالم می خوردیم و خبری از چاقی و بیماریهای قلبی و سرطانها و سکته ها و مرگهای ناگهانی نبود.
  درست است که گاهی هم به خاطر عدم توجه به دستورات بهداشتی اسلام وبا و طاعون می آمد. اما دو سه روز هر که را می خواست می کشت و می رفت.
  اما خیلی بهتر از حالا بود که خانواده باید تا دهسال هر چه دارد و ندارد صرف نجات یک بیمار سرطانی کرده و جیب پزشکان را پر کند و ببیند که چگونه
  عزیزش در یک مرگ تدریجی زجر کش می شود.
  امروز آرزوی بشر بازگشت به همان زندگی سالم و باصفای قدیمی است.
  چیزی که همین پیشرفت نابودش کرد.
  همه اینها نتیجه Modern Times است. امثال چاپلین در وسط آمریکای مدرن فهمید اما ایرانیهای غربزده نفهمیدند…

  1. کاوه می گوید

   سلام
   و ابلهانه خود را به آب و آتش می زنند >> عبارت توهین آمیز است
   در عوض استرس نداشتیم. طلاق و تجاوز و قتلهای ناموسی و سقط جنین نادر بود >> نداشتیم یا نمی شناختیمشان یا شما از وجود این مضرات در گذشته خبر ندارید
   خبری از چاقی و بیماریهای قلبی و سرطانها و سکته ها و مرگهای ناگهانی نبود >> نبود یا آمار درستی از گذشته در دسترس نیست >> از هر ۱۰ کودک چند تا می مردند >> میانگین سنی انسان های جامعه چند سال بوده در گذشته
   اما دو سه روز هر که را می خواست می کشت و می رفت >> عدد دو سه روز از کجا آمده است؟
   این بند های نوشته ی شما نیاز به اصلاح دارد

  2. کاوه می گوید

   سلام
   متن شما : اصلا پیشرفت یعنی چه؟
   خیلی ساده است مصادیق پیشرفت موارد زیر هستند
   ۱- شما وب سایت دارید و من و شما در این بستر به آسانی و بدون اتلاف وقت و هزینه تبادل نظر می کنیم نیازی به نوشتن نامه روی پوست آهو نیست.
   ۲- شما برای رفتن به سفر مشهد و کربلا ناگزیر به استفاده از شتر و اسب و الاغ نیستید هواپیما سوار می شوید و با سرعت غیر قابل مقایسه و با آسایش بسیار بیشتر سفر می کنید
   ۳- اگر پدر بزرگ شما را مار نیش می زد احتمال مرگش بسیار بیشتر از حالتی است که مار شما را نیش بزند
   ۴- وقتی کسی به مرگ ناگهانی از دنیا می رود از اعضای بدنش برای درمان دیگرا استفاده میکنند.
   ۵- شما عینک دارید و به کمک آن از ضعیف شدن مکرر چشم تان پیشگیری می نمایید.
   در پناه خدا باشید

 11. م می گوید

  سلام ودرود بر جناب سید محمود علوی زاده و مدیر سایت

  خطاب به طرفداران کوروش بگویید:

  اولا:موج ملی گرایی را هم باور نکنن. کوروش اگر کوروش بوده است مردی بوده با ریشی در حد ریش ابوبکر بغدادی و لباسی بلند و گشاد پارسی. قطعا آن افرادی که آنجا جمع میشوندو به جای شلوار ساپورت به تن دارند و کروات زده و ده تیغه هستند به فرهنگ یونان و روم باستان بسیار بیشتر ارادت دارند تا به کوروش و کوروش برایشان بهانه ای بیش نیست.

  ثالثا: اگر گذاشتند از قبر کوروش بروند بالا و داخل آن طاق را ببینند. خواهند دید پر از آیات قرآن و طرح های اسلیمی مسجد است. آنچه قبور کشورش نامیده اند بخشی بوده است از مسجد هزارساله عصر سیمجوریان در فارس که توسط پهلوی با خاک یکسان شد و این یک تکه سنگ را که احیانا محلی برای در و نیاز و سقاخانه بوده است را قبر کوروش نامیدند. جالب اینکه کوروش در سرزمین ماسازتها کشته شد و اگر می خواستند با امکانات آن زمان جسدش را تا اینجا حمل کنند حتما فاسد می شد. مگر اینکه مومیایی کرده باشندش که در رسم پارسیان مومیایی وجود نداشت و هیچ خبر تاریخی هم از مومیایی کوروش وجود ندارد. پس احتمالا این قبر کوروش هم یا ساختگی است و یا مال چیز دیگری.

  رابعا: در نوکری امثال این ها برای یهود همین بس که روز منتسب به آزادی یهودیان از دست بخت النصر را روز کوروش امیدند. یعنی ارزش ایرانیان به نوکری برای یهود است. همان یهودی که خودش روز کشتار ایرانیان را در پوریم هر سال جشن می گیرد.
  از یکی از جوانهای بیسواد اما مدعی ایران پرستی رسیدم این روز کوروش چه روزی است! گفت روز تولد کوروش است!! ووقتی برایش حقیقت را توضیح دادم اصلا دچار دپرس شد! کس هم نیست بگوید ابله ها ! اگر ریگی به کفش ندارید روز تاجگذاری کوروش و یا یروزیش بر آزدی دهاک را جشن بگیرید نه اینکه اینقدر تابلو نوکری یهود را بکنید!

  خامسا: جهت اطلاع این ها اتفاقا این ها که بی سوادن که نمی دانن این لیبرالها برای ما نجس تر و کافرتر هستنداز فاسقی به نام یزید یا معاویه. اگر جنگ و کشتن یزید و معاویه جایز بود پس کشتن آن ها به طریق اولی جایز و بلکه واجب است.
  معاویه آن قدر غیرت عربی داشت که وقتی رومیان به سرحدات شام حمله کردند نامه بنویسد و به سردار رومی بگوید ای سگ رومی از شام خارج شو والا والله با علی صلح می کنم و چان بر سر تو می تازم و تو را از شام بیرون می کشم که زردک را از زمبن خیسیسده بیرون می کشند..
  اما ظریف رذل رفت و به جلوی غربیها گفت به ما کمک کنید اگر ما رای نیاوریم آنها رای می آورند!
  یزید که یزید بود و خدا را بنده نبود اینقدر غیرت عربی داشت که وقتی زنش سراسیمه و سر برهنه به مجلس اسرا دوید بپرد و با عبایش روی سر و بدن آن زن بیندازد که کسی ناموسش را نبیند. اما حضرات اصلاح طلب و لیبرال با افتهار نوامیس خود را آرایش کرده و مثل خوک در خیابان پز می دهند که ببینید که چقدر ما روشنفکر و لیبرالیم . ناموس ما را ببینید و لذت ببرید!
  و از همه بدتر، اگر یزید و معاویه کافر هم بودند اما در خلوت برای خود شعر می خواندند و اسلام را انکار می کردند. روی منبر خود را مسلمانی ۲۴ عیار معرفی می کردند و اگر هم دستوری می دادند سعی می کردند برایش بهانه توجیهی هر چند دروغ از اسلام بتراشند.

  اما حضرات لیبرال دیگر منعی نمی بینند که رسما ربوبیت خدا را انکار کنند و بگویند خدا و دینش هیچ حقی برای قانونگذاری در مورد بشر ندارند.
  آیا انکاری بزرگتر از این علیه دین لازم است؟
  معنیش هم این است که آن ها رسما کافر هستید و خونتان بر ما مباحتر است از خون یزید و معاویه و شمر و ابن زیاد.

  پس آماده باش. عاشورا در پیش است.
  اما لزوما اینبار به نفع شما تمام نخواهد شد. هر چند ما چه شما را بکشیم و چه شته شویم پیروزیم.

  ** خیال کرده ان خاک ایران به دلیل اینکه شکل گربه است برای ما ارزشی دارد؟ و یا افغانستان دیروز ایران بود و الان بیگانه است؟ و یا مثلا اگر کردستان توسط بازرگان جدا شده بو الان ایران تا پشت مرز قروه و بیجار بود؟ خیر. این قراردادها به درد خودشان می خورد. ایران اگر برای ما ارزشی دارد فقط به دلیل وجود شیعه خانه امام زمان و جمهوری اسلامی است. برای همین روی دیوارهای خرمشهر و هویزه می نوشتیم امانت الله و رسوله. دقیقا در همان روزهایی که ملی گراها و طرفداران کوروش فرار کرده بودند و یا دنبال سازش با صدام بودند. و به همین دلیل شیعیان عراقی با خود صدام که هموطنشان بود جنگیدند. و به همین دلیل مجاهدین خلق به اصطلاح ایرانی نوکری صدام را پذیرفتند. چون عقیده مرز ندارد.

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم

  2. کاوه می گوید

   سلام
   آقا / خانم م
   این بنده ی خدا شما را به معروف های زیر امر می کند
   خودداری از تهمت و افترا و خالی کردن دل از کینه های ناشی از ناآگاهی
   تفکر تفکر تفکر و مطالعه در سیره ی پیامبر اسلام و مولی علی را فراموش نفرمایید
   در پناه پروردگار باشید

   1. م می گوید

    کدام تهمت کدام کینه چرا حرف مفت میزنی اون کسی که باید تفکر کند تویی تو برو تفکر کن نا آگاه تویی که نا آگاهانه نوکری انگلیس و یهود را می کنی وتاریخ جعلی میسازی

 12. زاگرس می گوید

  در ادیان(یهودیت واسلام) با خدایی روبرو هستید که با نگرش آپارتاید حکومت را به اولاد نوح سپرده،فقط این تخم ترکه سرور هستندمابقی برده،انوقت من نمیدانم تکلیف این همه دانشمند مخترع ومکتشف که با محصولات خود بشر را نجات دادند چه میشود؟نماد برتری انسان دانش است وبس!

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   بشری که باید بگذارد و برود چگونه نجات پیدا کرده است؟!
   با این همه رشد تکنولوژی چرا انسانیت رشد نکرده است؟!
   مشکل شما این است که به عالم ابدی و بزرگ پس از مرگ ایمان ندارید و همه چیز را در این دنیای چند مثقالی می بینید.
   نماد برتری انسان نزدیکی او به خداست.
   متعلقات دنیا همگی اگر تقرب به خدا نباشد موجب خود برتر بینی و استعلا و استعمار و استکبار است.

   1. کاوه می گوید

    سلام
    آقای محمد علوی زاده
    آیا دانشمندان، جویندگان دانش و مخترعان به عنوان خدمت کنندگان به آفریدگان پروردگار از مردم عادی و از حرافان نوحه سرا و روضه خوان به خدا نزدیک تر نیستند؟

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     سلام علیکم
     اگر اینطور باشد گوسفندان و گاوها به خدا خیلی نزدیک ترند چون قرنهای متمادی است که شکم خلق الله را سیر می کنند و چه خدمتی از این بالاتر؟!
     نه کاوه جان اگر اینها از روی خیرخواهی و خدمت به خلق الله کار کرده اند و برخی از شرائط دیگر از جمله ایمان را داشتند کارشان برایشان مفید است و تا رو زقیامت خیر کارهایشان به آنها می رسد وگرنه عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد.

     1. کاوه می گوید

      سلام
      گوسفندان و گاوها که جمع هستند
      هر گوسفند و هر گاو حداکثر ۱۵ سال به خلق خدا خدمت کرده است و تمام
      اما یک پژوهشگر که دستاورد تکنولوژیک جدیدی می سازد گاه تا قرن ها به شکل مستقیم جامعه بشری را از نتیجه ی تلاش خودش بهره مند می سازد و البته به شکل غیر مستقیم نوآوری او بر نوآوری های بعدی اثر می گذارد و خدمتش تا ابد ادامه دارد
      محمد عزیز من فکر می کنم
      اصلا و از بنیاد اگر کسی عمر خودش را صرف کسب دانش و نوآوری کند یعنی ایمان دارد و هر روز بر ایمان او افزوده خواهد شد

      1. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       فکر شما محترم است اما باید ببینید فکرتان با حق هم، همسو هست یا نه!
       یک کتبی هست به نام شیطان در کمینگاه که توصیه می کنم از این لینک دانلود کنید و بخوانید
       در این کتاب که بر اساس روایات نوشته شده است آمده است:
       شیطان اولین کسی که…..
       – اولین کسی که دستور ساختن حمام را در زمان حضرت سیلمان علیه السلام داد تا نظافت کنند.
       – اولین کسی که دستور ساختن صابون را داد تا مردم بدن و لباس خود را بشویند.
       – اولین کسی که دستور ساختن آسیاب را داد تا مردم گندم های خود را آرد کنند.

      2. کاوه می گوید

       سلام
       این کتاب شیطان در کمینگاه منبع مستدل و منطقی به نظر نمی رسد بخش هایی از آن را خواندم
       به نظر من با استدلال و منطق می توانیم به درک عمیق برسیم ولی با نقل این روایات که بیشتر شبیه داستان های تارخی هستند و ما راهی برای اثبات یا ردشان نداریم به نتیجه ای نخواهیم رسید

      3. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       همه چیز که قابل تعقل و اندیشه و استدلال نیستند مثل شیطان و آخرت و…

      4. کاوه می گوید

       سلام
       از کجا می فهمیم که فکر یک شخص با حق هم سو هست یا نه ؟
       مگر استدلال منطقی نمی کنیم و مگر برای استدلال مان از خرد کمک نمی گیریم
       به نظر می رسد بخش قابل توجهی از محتویات کتاب معرفی شده اصلا به کار استدلال منطقی و خرد ورزی نمی آید

      5. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       حق را باید با معیار، میزان، ترازو و خط کش حق بسنجید نا با خرد تنها.
       بخش قابل توجهی از احکام و مسائل دین از دسترس و توانایی فکر و اندیشه انشان خارج است نه اینکه نامعقول باشد بلکه عقل قادر بر درک آن نیست.
       وقتی با عقل و خرد به وجود خداوند پی بردیم و به انبیائش ایمان آوردیم و به صداقت آنها پی بردیم همان عقل و خرد چاره ای جز اطاعت از آنها و عمل به توصیه های آنها ندارد.
       اینکه می بنید خیلی ها می خواهند احکام شرع را بدون ایمان به خدا و انبیاء با معیار عقل بسنجند بخاطر این است که ایمان ندارند یا اینکه ایمانشان ضعیف است.

      6. کاوه می گوید

       سلام
       ۱- اگر احکام دین از دسترس و توانایی فکر و اندیشه ی انسان خارج است این احکامی که شما برای ما بیان می کنید از کجا می آید؟
       ۲- مساله اینجاست که پیامبر خدا در حال حاضر در دسترس ما نیستند. راهی جز مراجعه به رسول باطنی مگر باقی می ماند؟.

      7. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       ۱. ماخوذ از آیات و روایات هستند
       ۲. قرآن و کلمات پیامبر و جانشینان ایشان علیهم السلام در دسترس است که نسل اندر نسل حفظ شده و به ما رسیده است

      8. کاوه می گوید

       سلام
       ۱- به نظر می رسد کلام پروردگار در قرآن منبع اصلی است که در اعتبار آن هم ما مسلمانان شکی نداریم. لطفا یک منبع قابل اعتماد و قابل استفاده از روایات و احادیث معرفی فرمایید.
       قابل اعتماد : همه ی محتوای آن قابل اتکا باشد
       قابل استفاده: دلیل گفته ی معصوم برای ما استفاده کنندگان توضیح داده شده باشد.

      9. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       فقها برای استخراج احکام به کتب اربعه حدیثی شیعه مراجعه می کنند برای دریافت توضیحات بیشتر از اینجا وارد شوید.
       نکته بعدی اینکه در غالب احادیث حکمت و علت صدور حکم ذکر نشده و خود حدیث دلیل است برای حکم.

    2. ... می گوید

     سلام.و خدا در قران گفت،بعد از قران به کدامین سخن روی خواهید اورد!. کسی که حرف های قران رو بزاره کناره قطعا ایمان نخواهد اورد. در رابطه دانشمندان بزرگی از این داشنمندان،خدا پرست بودن! اما خوب بعد از اختراع و اکتشاف و معروف و کسب علم! همان علم! و .. باعث سرگرمی و در نهایت عاقبت نابخیری دنیا و اخرتش شد(درست مثل انیشتین! که رفت بمب اتم رو ساخت! یا بیل گیتس که با پول و ثروت میخواد جمعیت جهان رو کم کنه و در احادیث شیطانی حرکت کنه!). در ضمن زیادبه تاریخ دانشمندان توجه نکنید،چون بخشی زیادی از همین دانشمندان لائیک و سکولار و ملحد،خالی بندی! یا از افراد دیگه دزدیده شده و به نام خود زده اند! که همه اینها روز قیامت مشخص میشود! مثلا همه فکر میکن! ادیسون برق رو اختراع کرده! در حالی نیکلا تسلا عامل اصلی توسعه برق بوده (با جریان AC).به جزء نیکلا تسلا،افراد بسیاری زیادی بودن،که ذره ذره در قرن ها بخشی از برق و رفتارهاش و .. رو کشف میکردن و در نهایت اون افراد تکمیلش کردن!(کار مجموعه از افراد طی چندین قرن بوده). الان برخی دانشمندان میگن کامپیوتر نیز توسط مسلمان اختراع شده و ..!
     همه اینها یک بازی! غربی ها! بسیار از کارهای مسلمان ها دزدی کردن!(بخصوص بعد از فتح اسپانیا). از نازی ها و علومشون بسیاری دزدی کردن و بخشی از پیشرفت امروزش (چون موشک،تانک،صنعت و ..) رو از علوم اون استفاده کردن و دزدین.
     لذا کسی که بتونه خدا به اون بزرگی رو منکر بشه! و بزاره کنار! دیگه چندتا دروغ! یا ۱ میلیارد دروغ ! دیگه براش فرقی نمیکنه! هر کاری بتونه انجام خواهد داد. چرا که اعتقاد به اخرت و محاسبه اعمال نداره.

 13. کوروش کبیر می گوید

  اولا، حکایت این عرب ها در قبال ما، حکایت دو نفری بود که تو بیابون بودن اون یکی در قبال طلب جرئه ای اب چشم رفیقشو در اورد بعدم کشتش.، دوما، شما عرب ها واسه ما شدین معلم اخلاقو بیان؟! ما خودمون شیش هزار سال قدمت مکتوب داریم نمیخواد شما برهوت نشین های همزاد کلپاسه نشین مارو واژه ترویج کنید، سوما، اره راست میگن اینا، اگر اجداد ما دیوث بی غیرت نبودن همچین حیوان صفت هایی رو راه نمیدادن ب این مملکت که حالا کلاغ شدن میخوان چشم مارو در بیارن تازه دست بردارم نیستن، هرکجا ما اینارو دیدیم یا اومده بودن زنی صیغه کنن یا بخرن و به بردگی ببرن، اینا اصلا ب حقوق زن احترام نمیذارن!!! با این گفته های اینا وافکارشون یعنی زن یه وسیله س یا برده، خجالت بکشید شرم کنید خودتونم خواهر دارید زن دارید بچه شما هم قراره چهار روز دیگه بره خونه یه مردی دیگه زندگی کنه خوبه به همین چشم بهش نگاه کنن؟؟؟ از زمان کوروش کبیر و حتی قبل تر ایرانی ها واسه نوامیسشون ارزش و احترام قائل بودن تا وقت مرگ، واسه دختراشون بهترین مجالس رو میگرفتن و میگیرن میفرستنش خونه بخت، اصلا میدونی چرا مهریه تعیین میکنن اونم زیاد؟!!! نه نمیدونی چون اگه میدونستی این مزحرفاتو لیست نمیکردی، بزار بگم بهت بدونی، چون ارزشش بالاست و غیرت مرداشون زیاده، نکه مثل شما عربا در قبال پول بفروشنش خوبه؟!!!! حالا برو فکر کن ببین کی دیوثه ما یا شما عربا
  بعدشم تاریخ و اجداد ایرانی ما مثل کوروش کبیر، نادرشاه افشار خیلی با غیرت تر و کشور گشا تر از شما عربا بودن برو بخون که خواستی دهنتو جایی باز کنی اطلاعات داشته باشی ابروت نره

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   تایید می کنم تا ملت بدانند که کسانی با چه افکاری وجود دارند
   البته وقتی فضای مجازی یله و رها باشد بهتر از این نمی شود و هر کس هر مزخرفی را به خورد ملت می دهد و ملت هم بدون هیچ گونه تحقیقی باور می کنند.

   1. کاوه می گوید

    سلام
    کهن تر از سنگ نوشته های تخت جمشید و استوانه منشور حقوق بشر مگر داریم؟
    در متن همین نوشته ها خودش را معرفی کرده
    من کورش شاه شاهان، شاه جهان …..
    گفته ی شما در مورد حمایت رسانه ای یهودیان از کورش به خاطر کار انسان دوستانه اش در نجات پدرانشان از ستم بخت النصر درست است ولی این به معنی انکار وجود بزرگ مردی از مردان خدا نیست
    سوال: شما از کجا می دانید که اگر کورش و علی بن ابیطالب هم عصر و هم مکان بودند در راه گسترش دادگری، آزادی و آزادگی یار و یاور یکدیگر نبودند.
    نیکی و خوبی و انسانیت که محصور در زمان، مکان، نژاد، قومیت، ملیت و دین نمی شود . می شود؟

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     سلام علیکم
     چرا در ادبیات داستانی و شعر ایرانی که بسیار غنی و کهن است حتی یک داستان از کبیر بودن و عدالت و… کوروش وجود ندارد؟!!
     در ایران باستان شاهان بزرگ بسیار زیادی وجود داشته است. اما اینکه کوروش معروفتر است و بیشتر سر زبانها افتاده بخاطر خدمتی است که به یهودیان آن زمان کرده است و نامش چندین بار در تورات آمده است.
     هیچ می دانید که:
     پس از آزادی یهودیان بابل توسط کوروش کبیر از بند؛ عده ای از آنها به فلسطین رفته و عده ای در ایران ماندند . استر و عمویش جزو گروهی هستند که در ایران ساکن شدند …
     استر با رهبری عمویش و با زیبایی و جاذبه جنسی که داشت ؛ خود را به خشایار شاه (نواده کوروش کبیر) تحمیل میکند؛(حربه کاری یهودیان در طول تاریخ)
     استر که به شدت بر روی شاه سست عنصر تسلط یافته بود، با خائن جلوه دادن هامان(وزیر ایرانی خشایار شاه) و اینکه وی توطئه کشتن شاه را در سر دارد، هامان را اعدام می کنند. سپس عموی استر (مورتخای) همه کاره ی پشت پرده امپراطوری میشود و پس از کذشت مدتی دستور قتل عام ایرانیاین معترض را میدهد .
     در این نسل کشی عظیم و جنایت بزرگ حدود ۷۷۰۰۰ ایرانی کشته می شوند .
     سند از تورات :

     استر به خشایارشاه گفت اگر پادشاه را پسند آید به یهودیانی که در شوش (منظور شهر شوش است) می باشند اجازت داده شود که فردا نیز مثل فرمان امروز عمل نمایند و ده پسر هامان (وزیر خشایارشا) را بردار بیاویزند و پادشاه فرمود که چنین بشود و حکم در شوش نافذ گردید و ده پسر هامان را (که یهودیان، آنها را یک روز پیشتر از آن کشته بودند) به دار آویختند و یهودیانی که در شوش بودند در روز چهاردهم ماه ادار نیز جمع شده سی صدنفر را در شوش کشتند. لیکن دست خود را به تاراج نگشادند و سایر یهودیانی که در ولایت های پادشاه بودند جمع شده برای جان های خود مقاومت نموده و چون هفتاد و هفت هزار نفر از مبغضان خویش را کشته بودند از دشمنان خود آرا می یافتند. (تورات، دفتر استر، باب نهم، آیات ۱۳ تا ۱۷

     یهود این واقعه را به عنوان واقعه پوریم، جشن می گیرند

     1. کاوه می گوید

      سلام
      ۱- لطفا منبع این نوشته های نقل شده از تورات را دقیق معرفی فرمایید؟
      ۲- این عبارات در مورد خشایار شاه است چگونه شما آن ها را به کورش تعمیم داده اید ؟فکر میکنم بین کورش و خشایار چندین پادشاه هخامنشی داشته ایم .
      ۳- منبع عبارت زیر را ذکر فرمایید
      کورش غلام حلقه به گوش یهودیان بوده است؟
      ۴- مگر همه ی یهودیان در همه ی دوران ها و مکان ها یک شخص واحد هستند- دقیقا مانند هم زندگی می کنند دقیقا مانند هم فکر می کنند چرا آن ها را جمع می بندید و گزاره هایی را به ایشان نسبت می دهید؟

      سپاس

      1. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       منبع این که کورش غلام حلقه به گوش یهودیان بوده است؟ تحقیقات چند ساله خودم هست.
       و اینکه این همه سلسله ایرانی و امپراتوری های عظیم در ایران وجود داشته و همچنین شاهان بسیار بزرگتر و قویتر چرا فقط باستانگرایان فقط کلیک کرده اند روی کوروش؟؟

       در مورد هیتلر هم بنده تحقیق کردم و دیدم که هر آنچه قبلا شنیده ام دروغ بوده
       این هیتلر شده مثل برای جنایتکارترین افراد بخاطر این است که به قول خود هیتلر تاریخ را فاتحان می نویسند.

      2. کاوه می گوید

       سلام
       فکر نمی کنید تاکید بر نقش پر رنگ کورش به خاطر دیدگاههای آزادی محور و آزاد اندیشانه ی او است ؟
       ازادی انتخاب دین و حفظ حرمت اسیر و توصیه به پرهیز از دروغ که از سنگ نگاشته های باستانی منتسب به کورش استخراج شده برای دوران خودش بسیار مترقی و بزرگ منشانه است .
       می شود گفت او به اصول اخلاق پایبند بوده است و این چیزی است که از نظر همه ی نیک اندیشان ارزشمند است
       حتی اگر به این ها عمل نکرده باشد و فقط شعار داده باشد هم از هم عصران خودش یک گام به بندگی خدا نزدیک تر بوده است

      3. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       بنده تمدن بزرگ ایرانی را نفی نمی کنم علاوه بر کوروش افتخارات ایران بزرگ را نفی نمی کنم. دشمنان ایران از ایران بزرگ و قوی می ترسند. تمدن ایران بزرگ شامل زبانها و خرده فرهنگهای متعددی از جمله ترک و فارس و عرب و کرد و لر و بلوچ و سیستانی و ارمنی و گرجی و حتی هندی است.
       اینها می خواهند ایران را مشغول فارس گرایی بکنند و دیگر قومیتها را ناراضی کنند
       هیچ می دانید که ازبک ترک خراسانی هستند ولی به آنها می گویند شما ازبک هستید و ایران دشمن شماست
       تاجیکها فارس هستند ولی به آنها هم می گویند شما تاجیک هستید و ایران دشمن شماست
       ترکمنها ایرانی هستند و به آنها هم می گویند ایران دشمن شماست
       هزاره های افغانستان همگی فارس هستند حتی پشتونهای افغانستان هم ریشه ایرانی دارند
       بلوچهای پاکستان و افغانستان هم همینطور
       کردهای ترکیه و سوریه و عراق همینطور همگی فرهنگشان ایرانی است
       عربهای یمن الان هم عاشق و دوستدار ایران هستند و همچنین عراق و بسیاری دیگر از کشورهای عربی

      4. کاوه می گوید

       سلام
       ۱- لطفا منبع نوشته های نقل شده از تورات را معرفی فرمایید
       ۲- مطلب کشتار ایرانیان توسط کورش و این عدد ۷۰ هزار از چه منبعی به دست آمده است؟
       ۳- اطلاعاتی که در مورد اقوام ایرانی ارایه فرمودید در راستای گفتگوی ما نیستند
       ۴- برای اغراق اعلام شده در مورد کورش و تاریخ مرتبط با دلایل محکم و منابع مسجل نیاز داریم

      5. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       ۱. در انتهای متن می توانید ببینید
       ۲. کشتار ایرانیان توسط خشایار بوده نه کوروش

     2. اتابکیر می گوید

      اول اینکه همین الان ببینم دقیقاً جمعیت یهودیان در حال حاضر بنظرت چقدره ، حدوداً هفت میلیون نفر اگه خیلی بخوابیم زیاد بگیریمشون بعد فکر کن این قوم که در قرن ۲۱ اینقدر کم جمعیته ، ۲۵۰۰سال پیش اصن در مقابل جمعیت ایران هخامنشی بخصوص در زمان شاهنشاه خشایار شاه پارسی که هم از شرق تا هند رو داشته و تا یونان رو تحت حاکمیتش بوده عددی بوده ، اینا درغایی هستش که اسرائیل به خوردمون داده بخاطر مسائل سیاسی

      1. سید محمد علوی زاده می گوید

       یهود بخاطر خباثتشان چندین بار تا به حال قتل عام شده اند وگرنه جمعیتشان زیاد بوده است

    2. ناشناس می گوید

     کاوه جان با تمام حرفات موافقم…
     سوال من ازین دوست روحانی من فقط یچیزه ک امیدوارم بتونه جواب بده

   2. من می گوید

    در ضمن کوروش برزگ نه تنها واقعی هست بلکه همون ذوالقرنین نام برده در قران هست وقتی شما ایشون رو انکار میکنی داری ایات قران رو انکار میکنی پس چطور ادعا میکنی مسلمون هستی؟

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     کجای قرآن آمده کوروش؟؟
     ذوالقرنین کی گفته همان کوروش هست؟
     کدام حدیث و روایت؟
     بله برخی از مفسرین گفته اند یکی از احتمالات چندگانه این است که شاید ذوالقرنین همان کوروش باشد که البته این شاید و کاندید بودن کوروش به عنوان ذوالقرنین هم افتخار است برای ایران

 14. سامان می گوید

  آقای علوی زاده افکار شما مفت هم گران است

 15. .. می گوید

  حاج آقا یه سوال
  یعنی اون زنی که به خودش رسیده و ادکلنی هم به خودش زده همه ی گناهانش به گردن همسرشه؟
  پس چرا پیامبران و امامان چندین حدیث در موردآراستگی و مرتب بودن بیان کردن حتی پیامبر زمانیکه کسی در خانه اشان را میزد موهایش راشانه میکردو عطری به خودشون میزدند یعنی اگر زنی هنگام بیرون رفتن به خودش ادکلن بزنه مردش بی غیرته و دیوث نامیده میشه؟؟؟

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   اسلام به هیچ وجه با آراستگی مخالف نیست.
   اینکه پیامبر آراسته بوده چه ربطی دارد به آرایش زنان؟
   آرایش زن فقط برای شوهرش جایز و البته مستحب است نه اینکه در خیابان خودش را برای مردان نامحرم و جوانان بی همسر نمایش بدهد و آنها را به گناه بیاندازد. و البته این بدان معنا نیست که زنها در اجتماع لباس نامرتب و شلخته بپوشند.

 16. Victuor می گوید

  باسلام خدمت شما اقایان عزیز در باره کلمه و معنی دیوس چرا اقای مدیر سایت حدیث از عربها گزاشته ان را قبول دارند ولی معانی ایرانی را قبول ندارن مشکل از جایی دیگر است

 17. ناشناس می گوید

  با سلام اقا لنت کارکرده جلو پژو کسی نداره برا فروش.ماشینم لنت نداره وخطر ناکه باهاش تردد کنم هرکه داره بگه بخدا ثواب داره

 18. بنده‌ی خدا می گوید

  سید جان ممنونم از مطالب قشنگی که در این سایت گذاشتین. واقعا سایتتون رو دوست دارم. خدا همیشه پشت و پناهتون باشه

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   ممنون از لطفتان

 19. ناشناس می گوید

  سلام سید جان یک سوال داشتم چرا این همه در مملکتمان ظلم میشود ولی علمای ما هیچ کار نمیکنند

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   اینکه هیچ کار نمی کنند با اینکه کار می کنند ولی به گوش ما نمی رسد فرق دارد.
   اربابان رسانه ها آنچه را که به نفعشان است به گوش مخاطبان می رسانند.
   و البته اینکه متاسفانه برخی واقعا سکوت می کنند

   1. کاوه می گوید

    لطفا چند نمونه از کارهایی که علما برای مقابله با ستم انجام می دهند . و ما نمی دانیم ذکر فرمایید.

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     در طول تاریخ بیشترین مبارزه با استعمار و استثمار ملتها در تمام دنیا را علمای دینی رهبری می کرده اند
     در پست ذیل می توانید نمونه هایی از آنها را ببینید:
     https://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=35279

     1. کاوه می گوید

      سلام
      لازم است مثال عینی از ۱۵ سال گذشته و دقیقا از عالمی که در قید حیات باشد ارایه فرمایید.
      لازم است مصداق هایی داشته باشیم که بتوانیم در مورد ان ها داده با کمترین واسطه به دست بیاوریم
      وگرنه به ورطه ی کلی گویی و ابهام فرو خواهیم رفت

      1. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       متاسفانه ما مرده پرست هستیم
       ولی به هر حال نمونه بارز مبارزه با ظلم و ستم و استکبار رهبر معظم انقلاب هستند که متاسفانه مردم قدرش را نمی دانند

      2. کاوه می گوید

       سلام
       من درخواست کردم چند نمونه از کارهایی که علما در مقابل ستم انجام داده اند بیان فرمایید
       لطفا چند نمونه کار بیان فرمایید
       سپاس

      3. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       یک نمونه طلبه سیرجانی است لینک ویکی پدیا را برایتان گذاشتم خودتان ببینید و برای اطلاعات بیشتر سرچ کنید درباره ایشان.
       همچنین می توانید شهدای امر به معروف و نهی از منکر را سرچ کنید که خیلی از آنها طلبه هستند و غالبا شهادتشان بخاطر دفاع از مظلوم بوده.

      4. کاوه می گوید

       سلام
       ۱- به نظر میرسد از نظر عامه ی مردم ایشان یک طلبه هستند- فکر نمی کنم خواننده ای که پرسش را مطرح کرده اند ایشان را عالم دینی بدانند- پس هنوز به پاسخ نرسیده ایم
       ۲- خداوند روح بلند شهدای امر به معروف را با امام خرد و فداکاری بنده ی نیک خدا امام حسین (ع) محشور فرماید. ولی ایشان هم نمونه های عالمان دین به نظر نمی رسند

      5. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام علیکم
       همه علما خودشان را طلبه معرفی می کنند

 20. فریاد می گوید

  سلام
  سید جان خدا خیر کثیر و صبرت بده به حق حضرت زهرا(س)

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   ان شاء الله ممنون از دعای خیرتان

 21. مبین می گوید

  بسیار مطلب زیبایی را یاد اور شدید
  الله ج شما را از شر دشمنان اسلام حفظ کند.

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   متشکرم از لطفتان

 22. ناشناس می گوید

  مگه شما و اجدادت مثه بقیه مستراح نمیری ک برینی رنگی رنگی، چطور ب خودت اجازه میدی خودت و جدتو از بقیه انسانها بالاتر بدونی، دیوث شمایی ک با عملکردتون زنان ایرانی خیلی هاشون فاحشه شدن. و مثه طلبکار خودتونو برتر میدونید الحق که جای شما همون مطربی و دوره گردی پنجاه سال قبل است و به امید خدا شما همگی یه روز مجبور میشید مثه بقیه مردم کار کنید و زحمت بکشید نون حلال ب بچه هاتون بدید تا بچه هاتون مثه شما دیوث نشن.

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   جنبا ناشناس
   از کجا میدونی من کار نمیکنم؟!
   امان از جهل و نادانی

 23. ناشناس می گوید

  سلام. سید جان خدا صبرت بده برادرم ،

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   موفق و پیروز باشید

 24. ایرانی می گوید

  باسلام
  اینکه عرب جاهل بوده و هست بی دلیل نیست خداوند اینهمه پیامبر را روانه سرزمین اعراب کرد که از نادانی نجاتشان دهد ….. حرف زیاده ولی متاسفانه عده ای نان جهل مردم را میخورند
  ایرانیان از زمانی که مورد حجمه سپاه عرب شدند و اموال و کتب و حتی زنانشان مورد تعرض وحشیانه گردید٬ ازین اسلام دلزده شده اند
  قبل از حجوم اعراب هم ما الگوی انسانیت بودیم و امیدوارم به اوج سابق خودمان برگردیم
  یادمان باشد که دین ٬ خیلی خیلی کم اهمیت تر از انسانیت است
  متاسفانه هر چه که میکشیم ازین دیندارهای ظاهرفریب هست

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام
   دین اسلام از جانب خداوند متعال برای نجات همه بشیریت از شر جهل و خرافات و برای تمام مردم جهان به وسیله حضرت محمد صلی الله علیه و آله نازل شد و امثال شما در قالب الفاظ فریبنده به دشمنی با این امر برخواسته اید.
   اگر مردم از اسلام دلزده اند چرا قرنهاست که اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران معتقد به ادیان الهی و اسلام هستند؟
   اگر ایران در زمان هجوم اعراب در اوج بود چرا از عده ای عرب بود شکست خورد؟
   تمدنهایی که رو به زوال می روند اگر عامل درونی نباشد هرگز از بین نخواهند رفت.
   دلزدگی امثال شماها بخاطر هوسرانی و تاثیر پذیری از تبلیغات دروغینی است فضای مجازی را پرکرده است.
   حمله عربها به ایران ربطی به اسلام ندارد
   عبودیت و بندگی خداوند در دلش انسانیت هم دارد، و انسانیت بدون عبودیت همان حیوانیت است.
   در مقاله ذیل می توانید در باره دین به اصطلاح انسانیت بیشتر بدانید

   دین «انسانیت» چه دینی می باشد؟ و ادعای انسانیت چرا؟

   معمولا بی خدایان ادعا می کنند، ما اسلام و دیگر ادیان را کنار گذاشته ایم ودین «انسانیت» را برگزیده ایم.

   وقتی می گوییم این دین چه مشخصاتی دارد؟ می گویند کمک به همنوع! علم و تحقیقات ! صلح و احترام به عقاید! و…. ولی آیا واقعا این گونه است؟ برای پاسخ به این سوال، ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

   ما در یک تقسیم بندی کلی، انسان و حیوان را متضاد همدیگر میدانیم، لذا اگر یک عمل غیر انسانی ببینیم می گوییم این عمل حیوانی می باشد، یا می گوییم این کار انسان نیست و بیشک کار حیوانات است و .. تقریبا این میل به انسانیت در بین همه ی انسانها وجود دارد، اصلا این یک امر فطری است، همه از خوبی ها خوششان می آید و از بدیها بیزارند؟

   اما جالب است بدانیم واژه ی «انسانیت» ادعا شده توسط بی خدایان در تضاد با واژه ی «حیوانیت» نیست. بلکه انسانیت آنها در تضاد و مخالفت با

   «خداپرستی» است. وگرنه چه کسی دنباله رو انسانیت نیست! رسالت همین اسلام ما چیست؟ اگر به مقاصد آن نگاه می کنیم دقیقا احیای واقعی عبارت انسانیت میباشد.

   اما همان گونه که ذکر شد، آنها انسانیت را انتخاب نکرده اند که از رفتارهای حیوانی دوری گزینند، بلکه انسانیت آنها به معنای «انسان پرستی، علوم تجربی پرستی» و کوچ کردن از محدوده ی خداپرستی میباشد.

   آیا دین جدید آنها سراسر خوبی و احترام به عقاید و فداکاری و… است؟ با ذکر چند مثال ببینیم آیا این کلمه زیبا و این آرمان والا (انسانی معرفی شده توسط بی خدایان) در باطن هم این گونه است؟

   تذکر:

   تمام مواردی که از آن به خوبی و خدمت به بشریت یاد می کنند، در اسلام مبارک هم وجود دارد و تصور نفرمایید چیز جدیدی ارائه داده اند، (به تمام اشکالاتی که به احکام و جهان بینی اسلام وارد می کنند هم پاسخ داده ایم، و تصور نفرمایید تا یک اشکال ذکر کردند، مثلا بحث برده داری و مرتد و… پس حرف آنها درست است و دین ما از انسانیت تهی می شود).

   اتمام این موارد در دین انسانیت وجود دارد:

   در دین انسانیت اگر یک انسان باسگ، موبایل، ماریا قورباغه اش ازدواج کند هیچ اشکالی ندارد! |

   ٢. در دین انسانیت اگر یک انسان با مادرش رابطه ی جنسی برقرار کند به شرطی که هر دو طرف راضی باشند هیچ اشکالی وجود ندارد؟

   ٣. در دین انسانیت اگر یک انسان معلم مرد باشد و به دانش آموزش تجاوز کند به شرطی که به او آسیب نرساند هیچ اشکالی وجود ندارد!

   در دین انسانیت اگر یک انسان، گوشت سگ، تمساح یاخون بخورد هیچ اشکالی ندارد، به کسی چه مربوط است؟!
   در دین انسانیت اگر یک انسان شراب بخورد و قماربازی بکند هیچ اشکالی ندارد و به خودش مربوط است!
   در دین انسانیت اگر یک انسان شیطان را بپرستد و دختران باکره را برای شیطان قربانی کند هیچ اشکالی ندارد! به هرحال مرام آزاد است!

   کافیست یا باز هم بنویسم؟

   .۷ در دین انسانیت اگر یک انسان هر عقیده ای که دلش خواست به مردم منتقل کند (به شرطی که در دایره ی بیخدایی باشد) هیچ اشکالی وجود ندارد

   ۰۸ در دین انسانیت اگریک انسان به عقاید غیر انسان پرستان )خداپرستان، گاو پرستان و…) توهین کند، هیچ اشکالی وجود ندارد!

   ۹. در دین انسانیت اگر دو مرد با هم ازدواج کنند و زیر یک سقف زندگی کنند هیچ اشکالی وجود ندارد؛

   ۱۰. در دین انسانیت اگر زن را ابزاری کنی برای فروش آفتابه و جوراب و صندلی و سنگ دستشویی (و عکس زن را بر آن هک نمایی) هیچ اشکالی وجود ندارد!

   ۱۱. در دین انسانیت اگر یک انسان حاکم ظالمی باشد میلیون ها نفر را قتل عام کند و بمیرد، در هیچ جایی محاکمه نمیشود، چون زنده شدنی وجود ندارد و دنیا هم به ما عدالت بدهکار نیست؟

   ۱۲. در دین انسانیت یک مرد نمیتواند با دو زن ازدواج کند ولی میتواند روزانه بصورت نامشروع با هر تعداد زن که دلش بخواهد رابطه ی جنسی داشته باشد؟

   ۱۳. و…

   آیا مواردی که نام بردیم انسانیت است؟ یا حیوانیت؟ چطور انسانی که از منطق و شعور برخوردار است همچین افعالی را انجام میدهد؟

   امیدوارم دگراندیشان دچار اشتباه همیشگی نشوند، وقتی می گوییم این تفکر حیوانی است منظورمان این نیست که شما انسان نیستید، می گویم این افعال انسانی نیستند.)در قرآن هم خداوند فرموده این افرادی که میدانند و عمدا گوش نمیدهند مثل چهارپایان هستند، معترضان می گویند ببین به ما گفته چهارپا! غافل از اینکه پروردگار فرموده «مانند» چهارپایان، یعنی این «طرز برخورد» مال چهارپایان است نه انسان عاقل).

   مطمئن باشید شعار انسانیت یک فریب است، تمام خوبیهایی که از آن می گویند در دین اسلام به عنوان کامل ترین دین وجود دارد و در آن روی سکه دین جدیدشان کوله باری از خطایا و رفتارها و اندیشه های غیر انسانی را با خود حمل می نماید.

   انتظار می رود :

   الف) بی خدایان بعد از خواندن این مطلب به اسلام حمله کنند و بحث برده داری و سربریدن و چند همسری و ازدواج با دختر ۹ ساله و برهان شرو … را مطرح نمایند .ولی عزیزان این فرار از پاسخگویی است، ما تمام این موارد را پاسخ داده ایم، ولی چرا آنها این اعمال ذکر شده را توجیه نمی کنند؟

   ب) یک دگراندیش بگوید:

   طبق مطلبی که شما نوشته اید، هر کس بی خدا است و می گوید فقط انسانیت، شیطان پرست است، با مادر خود رابطه ی جنسی دارد، با قورباغه ازدواج می کند، ظلم می کند و… در حالی که این گونه نیست شما طبق تفکر خود به ما تهمت زده اید…

   که در پاسخ می گوییم:

   اصلا این گونه نیست، ما کی همچین حرفی زده ایم؟! ما کی گفته ایم که بی خدایان شیطان پرست هستند؟

   کی گفته ایم بی خدایان به مادر خود تجاوز می کنند؟ کی گفته ایم بی خدایان با سگ ازدواج می کنند و…

   خواهشا دقت بفرمایید، ما می گوییم «دین انسانیتی» که بی خدایان از آن دم می زنند، «گنجایش چنین حرکاتی» را دارد، یعنی اگر کسی این کار را کرد آزادی فردی خودش است و به کسی مربوط نیست، یعنی اگر مادر و پسر ازدواج کردند با این شرط که مزاحم کسی نشوند کسی نمی تواند در زندگی آنها دخالت کند. متاسفانه در یک سطحی نگری مفتضحانه، فقط خواست آن دو شخص برای بی خدایان مهم است و اینکه بنیان های اخلاقی جامعه نابود شود یا نه، برایشان اهمیتی ندارد!!! (به زبان ساده تر، اگر شخص بی خدا این کارها را انجام نمیدهد، خودش نمی خواهد، وگرنه دینش (انسانیت، شما بخوانید انسان پرستی) جلوی راه او را نگرفته و کاملا آزاد است).

   مگر صنعت پورنو گرافی و تهیه فیلم های مبتذل کاملا قانونی نیست! یا اصلا به درآمد کشور آلمان از راه روسپی گری توجه نموده اید؟ مگر خود ریچارد داوکینز قبله ی آتئیست ها نمی گوید من کودک بودم معلمم دستش را در شورت من گذاشت و … همچنین از نظر من اگر به کودک آسیب نرسانی و او را دستکاری کنی هیچ اشکالی ندارد؟!’

   حال شما خود بگویید برنامه ای که با این موارد مشکل نداشته باشد کجایش انسانیت است! دینی که نظارتی نداشته باشد و ««غیر از خداپرستی هر چیزی» را روا بداند، آیا یک دین موفق و کارآمد است؟ »»

   دکتر شریعتی می گوید «بشر یک بودن» است و «انسان یک شدن» ایا این افعال، حرکت به سمت یک انسان کامل را تداعی می کنند، یا نه عقبگرد و حرکت به سمت خلق و خوی حیوانی میباشند؟

   تذکر:

   قرار نیست هر کس دم از انسانیت زد بی خدا باشد، حتی ما مسلمانها هم برای انسانیت تبلیغ می کنیم ولی در شکل زیبا و اصولی خودش، ولی انصافا به کرات برای بنده ثابت شده، کسی که انسانیت را علم کرده و ضد ادیان کار می کند، هدف او رد کردن مقدسات دیگران است نه تحقق آرمان های واقعی انسانیت.

   منظورم از شکل زیبای انسانیت چیست؟

   به عنوان مثال پیامبر گرامی ما ﷺ برای کلیه ی روابط اجتماعی اسلام یک قانون را معرفی فرموده است: آنچه برای خود می خواهید برای دیگران هم بخواهید و آنچه برای خود نمی خواهید برای دیگران هم نخواهید. یا می فرماید جان و مال و ناموس شما بر یکدیگر حرام است. این است مفهوم والای انسانیت.؟

   شیخ سعدی شیرازی می گوید:

   بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش چو یک گوهرند

   چو عضوی بدرد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

   این است مفهوم انسانیت. نه اینکه در تاریخ ۲ مهر ۱۳۹۴ (برابر با ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۵ میلادی) در منا حجاج زیادی کشته شدند بی خداها در اینترنت ساز و دهل برداشته بودند که این است خداپرستی و به حج رفتن! اگر دقت کرده باشید هر بلایی سر مسلمانان بیاید ما را مسخره می کنند! واقعا بی خدایان چه می دانند انسانیت چیست؟

   در پایان می خواهم بگویم:

   انسانیتی که امروز به کار برده می شود، عنوانی فریب آمیز است برای مقابله با خدا پرستی، چون همه از انسانیت واقعی خوششان می آید، لیکن این مدعیان خداناباور آن را به عنوان دامی پهن کرده اند برای جذب جوانان بی تجربه، تا آنها را در مخالفت با نور توحید با خود همراه نمایند.

   لذا وقتی فردی آمد و نزد ما گفت من دین انسانیت را برگزیده ام :

   از او می پرسیم، کدام انسانیت؟ آنکه در تضاد با حیوانیت است، یا آنکه در تظاد با خداپرستی می باشد؟

   مورد اول که همه ی ما برای تحقق آن تلاش می کنیم، حتی اسلام مبارک یکی از مقاصدش احیای انسانیت است. ولی مورد دوم نامش انسان پرستی است و خواهشا جهت فریب مردم به آن نگویید «انسانیت.»

   کسی که دین مبارک اسلام را داشته باشد، انسانیت را هم دارد خوبی های فراوان دیگری که اسلام دارد را هم کسب کرده است (نعمت خداپرستی، آسودگی روح و روان بخاطر پاسخ به چراهای مهم زندگی، اینکه از کجا آمده ام، چرا آمده ام، چرا میروم، به کجا می روم و…)

   ——————————-

   منبع: الحاد نوین باتلاق رنگین / نویسنده: مراد یوسفی / نشر احسان

   1. روزبه می گوید

    الحق که همچون اجداد تازی و عرب ات گشاده زبان و حرافی .خودت خسته نشدی انقدر نوشتی؟
    هیچ کس امروز دیگر با این خرافات و مهملات گول نمیخورد .حقیقت روشن شده

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     افتخار بنده این است که اجداد بنده بهتریم مخلوقات عالم و برگزیدگان پرودگار متعال هستند
     نظرتان را تایید کردم تا خوانندگان خودشان قضاوت کنند

     1. پژمان می گوید

      فقط‌شماها‌سیدها‌‌‌بهترین‌مخلوقاتید‌‌‌واقعا‌که‌‌‌‌نمیدونم‌ازکجاشروع‌کنم‌و‌‌‌چه‌بگویم‌‌‌

     2. عادل می گوید
     3. علی می گوید

      صلوات بر جد شریف شما. آقا و سرور تمام انسان ها از اول خلقت تا روز قیامت

      1. سید محمد علوی زاده می گوید

       اللهم صل علی محمد و آل محمد

     4. کاوه می گوید

      سلام
      ۱- گرامی ترین شما نزد خدا پرهیزکار ترین شماست
      ۲- من بشری مانند شما هستم که به من وحی می شود
      این دو جمله برای شما آشنا نیست؟
      ۱- نگفته به من و فرزندانم و نوادگانم و ….. وحی می شود و آن ها همه فرستاده خدا هستند گفته به من وحی می شود. و این وحی شدن را هم دلیل بر برتری خودش نمی دانسته، آخر او پیامر خداست و بی دلیل به پیامبری انتخاب نشده، حتما روحش را پرورش داده است که لایق پیامبری شده است. بی دلیل که پروردگار انتخابش نکرده؟ حداقل سی سال ممارست کرده و نیکو بود، نبوده؟ نظر دیگری دارید؟
      ۲- از کجا معلوم که شما واقعا از نسل علی (ع) باشی؟ و این نژاد و تبار ساختگی نباشد؟
      ۳- از همه مهم تر، نژادپرستی با بندگی خدا در تضاد نیست ؟

      1. سید محمد علوی زاده می گوید

       سلام
       نژاد و تبار و اسم بنده چه ربطی به شما دارد و چه ربطی به این پست؟!
       همه از هر نژاد و قوم فرزندان آدم علیه السلام هستند

    2. علی می گوید

     آره حقیقت روشنه برو با مامانت ازدواج کن مبارکت باشه انسان پرست عقده ای

   2. علی می گوید

    تقلا نکنید. با اختلاسهای آقایون اکرم قبلا از اسلام زده نبودند الان زده شده اند. شما راست میگی. قرنها کسی نتونست مردم رو از اسلام زدهع کنه اما شماها خوب تونستین. الان رو نبین! وقتی رو ببین که دهه هشتادی ها و دهه نودی ها بزرگ شدن و دارن بچه هاشونو تربیت میکنن. خاطره ای که از شماها دارن جز اختلاس و فریب و دروغ نخواهد بود و همینها رو به فرزندانشون منتقل خواهند کرد دوست عزیز

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     اختلاسها چه ربطی دارد به بنده برادر؟؟
     من فقط به دنبال تبلیغ دین هستم
     شما باید جای دیگری بروید و اعتراض کنید به اختلاس

 25. ناشناس می گوید

  دیوث شمایی با افکار چرت و پوسیدت .کاش ایران از شر امسال دیوثایی مثل شما راحت شه بلکه مردم راحت زندگی کنن

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   از خدا می خوام درست فکر کردن و درست عمل کردن و درست حرف زدن و درست نوشتن رو به من عنایت کند.
   به امثال شما هم عفت کلام و احترام به دیگران یاد بدهد.

   1. علی می گوید

    عرض سلام و ادب احترام خدمت سید بزرگوار و جدش رسول الله(ص)
    سید اینا یک مشت عقده ای بی سواد هستن که هیچ وقت نمیخوان حقیقت رو بفهمن.
    مَن یَهْدِ اللَّهُ فَهُوَ الْمُهْتَدِی ۖ وَمَن یُضْلِلْ فَأُولَٰئِکَ هُمُ الْخَاسِرُونَ
    الاعراف ۱۷۸
    اینا نمیخوان حقیقت رو بفهمن

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     سلام علیکم
     ما ادای وظیفه می کنیم فقط

   2. اتابکیر می گوید

    این همون گفتار نیگ پندار نیک رفتار نیکه؟

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     تقریبا

 26. پاک رویال می گوید

  بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   ممنون لطف دارید

 27. علی می گوید

  حاج آقا همه کسانی که به روحانی غربگرا رای دادند به یک نحوی دیوث تشریف دارند ملت نجیب ایران (به غیر نجیبهاش کاری ندارم) اونها را مسئول وضع کنونی میدونند. خدا همه این ملت نمک نشناس را قبل از اینکه دیر بشه شفا عنایت کنه. نفهمی و حماقت بد دردیه

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   چه گویم که ناگفتنش بهتر است

 28. فوق تخصص اورولوژي می گوید

  عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

 29. arash می گوید

  اگه اعتقاد بر اینه که اسنناد چند هزار سال پیش که در مورد کورش وجود داره رو قبول نداشت و جعلی دانست ، پس این همه روایت و احادیث از امامان هم همش الکیه
  چنان با دقت و موشکافانه یه روایت میسازین که فلان امام داشت تو کوچه قدم میزد و فلان اتفاق براش افتاد و کلماتی که رد وبدل شده رو با جزئیات کامل میگین انگار خودتون اونجا بودین ، والا اگه با چشم خودتون هم دیده باشین بازم اینقدر واضح و دقیق نقل کردن عجیبه بعد از ۱۵۰۰ سال…

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سند بیارید قبول میکنیم. اونهم سندی مثل قرآن و احادیث که سینه به سینه در هر قرنی وجود داشته و یک افرادی آنها را برای دیگران نقل کرده باشند.
   نه اینکه بعد از سه هزار سال یک نویسنده غربی بیاد و یک جلد از خودش تاریخ دربیاره تا خودبرتر بینی کاذب در ملتها درست بکنه و اونه رو بخاطر ناسیونالیسم قومی به جون هم بندازه.
   موشکافانه همه آن روایتها از ۱۴ قرن پیش به همین شکل نقل و نوشته شده و حتی سندهایی از همان ۱۴۰۰ سال پیش وجود دارد در مورد پومپه دیوث چی؟؟؟؟

  2. ناشناس می گوید

   این گونه روایات از قول شاهد یا نقل قول برای فلان رجل گفته شده!

 30. Download Old Music می گوید

  مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   متشکریم

 31. مشتی می گوید

  سلام
  حاج اقا شما بجای اینکه بگین جوونا غرب زده شدن اسلام گریز شدن عرب زده شدن …. برین تحقیق کنیین ببینین چرا اینجوری شده ..
  چون حقشون ضایع شده و شمایی که لباس پیامبر (ص) رو بر تن کردین ساکت نشستین و هیچ کاری نمیکنین یا پول گرفتین یا ترسیدین ..
  آیا امام علی (ع) اینگونه بود امامی که از بیت المال حتی ذره ایی برنداشت بخاطر همینه که اینهمه مرید داره و بخاطر همینم هست که ملت آخوند گریز شدن..
  شما میرید حوزه چیکار میکنین وقتی که دختری یا خانومی گونی به دست گرفته و داره از لا به لای آشغالا ضایعات جمع میکنه تا شکم بچه هاشو سیر کنه .. حالا این یک نمونس .. چرا مقابل این بی عدالتی نمی ایستید تا مردم دوستون داشته باشن ..فقط ادعای مرید اهل بیت بودنتونو میکنید .
  آخوندی که طرفدار عدالته و حق مردم عشق است.

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   چرا نقش تبلیغات سوء و دروغهای رسانه ای و جنگ نرم و تهاجم فرهنگی رو نادیده می گیرید؟؟
   بله امثال بنده مقصریم چون به وظیفه خودمان به نحو احسن عمل نکرده ایم.
   بله حقشان ضایع شده چون خودشان در انتخابهای کیلویی و لیستی انجام داده اند و الان باید نتیجه اش را ببینند!!؟
   در ضمن بنده با اندازه توانم در برابر ظلم و بی عدالتی سعی می کنم بایستم و روشنگری کنم.
   لطفا این پست ما را ببینید
   https://nidamat.com/15094/

 32. Parnia می گوید

  عرب های عربستان و کلا حوزه ی خلیج فارس هیچ چیزی از انسانیت و موجودیت نمیدونن اسم هر گونه جسارت رو میزارن غیرت و زناشون رو مث یه کالا میبینن … یه سری روایت رو پس از هزاران سال تحریف تو دست گرفتن و برای خودشون خدا کردن ! اصلا میدونین ما یه دوره ای تو تاریخ عرب که حکومتشون از دست اماما در اومد پاداش تحریف حدیث داشتیم ? یعنی هر کی حدیثا رو خوب تحریف میکرد پاداش میگرفت … اسلام تحریف شده رو دارین میکنین تو زندگی ملت و حکومت که چی بشه ???? برادرم اون لباسو در بیار دست از روایت ها وردار این روایت ها چاهی رو راه نکردن خیلیا تو همین لباس چه چاه ها که کندن … پا بزارین تو مسیر انسانیت با اصول اخلاقی درست زندگی کنین الان بچه ی ده ساله هم میدونه درست چیه نادرست چیه … چی دیدین ازین اعراب? هیچ میدونین علت اینکه پیامبر از اونجا انتخاب شد چیه? بخاطر جهالت مردمششش چون فساد دنیا رو برداشته بود اون زمون پیامبر فرستاده شد تا اونا رو با این حرفای ترسناک بلکه یکم به راه انسانیت بکشونه وگرنه این قوانین و روایات برای ایران بزرگ و ملت غنی از فرهنگشون نیس…

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   شم از کجا این همه اطلاعات رو پیدا کردید؟؟
   اصلا میدونید تحریف چیه؟؟
   از کجا می دونید که این روایاتی که ذکر کرده ام تحریف است؟؟
   اصلا کی حکومت دست ائمه اطهار بود که عربها از دستشون در آوردند؟؟؟
   بعد اونا تحریف کردند و ائمه اطهار دست روی دست گذاشتند و اقدامی نکردند؟؟
   شما اگر فرهنگ ملت رو خیلی غنی میدونید کمی به همان مدعیان فرهنگ غنی نگاه کنید که چطور صحبت می کنند!! فقط کافیه نظرات همین پست را نگاه کنید، تازه خیلی ها رو تایید نکرده ام.
   در ضمن دین اسلام دین جهانی و پایانی برای بشریت است نه مخصوص افراد خاص و زمان خاص.
   کی و کجای عالم بی غیرتی و بی ناموسی شده فرهنگ غنی؟؟ اگر این فرهنگ غنیست بنده از آن بیزارم.

 33. ف می گوید

  همه ما به نوعی دیوث هستیم. البته دیوث سیاسی اقتصادی و اجتماعی
  از مشکلات مختلف مطلع هستیم ولی خود را به بی اطلاعی می زنیم
  والسلام علیکم و رحمت الله و برکاتو

 34. اسماعيلي می گوید

  ممنون از توضیحاتتون
  خ خوب بود خداخیرتون بده
  ممنونم ازتون
  خیلی ممنونم

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام و درود
   متشکرم
   موفق و پیروز باشید

 35. ایرانی می گوید

  این نشانه هایی که از دیوث گفتی من همه رو در سردمداران این حکومت و دولت و حامیان آنان میبینم .خدا همه رو لعنت کنه و به عذاب الهی مبتلا و در قعر جهنم با ابولهب وقوم لوط و فرعون و شیطان رجیم و همه بدکاران محشور بفرمایید. در کتاب حلیه المتقین آمده که در روز ظهور امام زمان آسیابهایی از خون این ملعونان عمامه بسر و مدعی دین به حرکت در خواهد آمد .خداوند متعال انشالله به حق اولیا و انبیا ریشه همه این ظالمان رو بکنه و نابودشان بکنه .شما هم اگر به چیزی معتقدی و از این جمع نییستی این لباس ریا رو از تنت در بیار

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   بنده با افتخار لباس پیغمر را پوشیده ام و برای ریشه کنی جهل و فساد تا خون در رگ دارم تلاش خواهم کرد.
   اعتقاد شما به امام زمان با دشمنیتان با علما و عدم فرق گذاشتن بین سردمدار فاسد و غیر فاسد نمی سازد؟!!
   یا خودت را فریب می دهی یا اینکه تو هم مثل علمای فاسدی که اشاره کردی فاسد هستی، عالم فاسد لازم نیست لباس پیغنبر در تن داشته باشد.
   در ضمن طبق روایت لعن کسی که شایسته لعن نیست به خود لعن کننده برمیگردد.

   1. احسان می گوید

    تن آدمی شریف است به جان آدمیت/ نه همین لباس زیباست نشان آدمیت
    حاجی لباس افتخاری نداره این لباسی است که در زمان پیامبر تن همه عربها از جمله آن حضرت بوده و دیگران از جمله دشمنان پیامبر هم آن را میپوشیدن اما نکته این است که کسی که مرید پیامبر اسلام هست باید سیره و روش و اخلاق ومنش و راه آن عزیز سر مشق و سرلوحه تمام زندگیش قرار بده نه اینکه تنها به یک ردا و قبا و عمامه و نعلین مفتخر باشه شما بهتر میدانید مثلا معاویه هم با همین لباس شرب خمر میکرد و … و جمعی هم پشت او نماز میخواندن آیا ازاین جنبه هم باز این لباس افتخار داره؟ هیچ لباسی به خودی خود نه کسی رو خوب ونه بد میکنه بلکه کسی که لباس رو میپوشه باید ببینی چه کسی است .مورد آخر شما تصور میکنی امروز آنانی که این لباس رو تن میکنن همه پیرو پیغمبرند ؟قاطعانه جواب نه هست .رفتاری که امروز برخی موجودات خبیث وریا کاربا این لباس میکنند به جز خیانت در حق خدا و قرآن وپیامبرش ومتزلزل دین و ایمان مردم نیست

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     فرمایش شما متین و درست اما خود این ملت این حضرات را انتخاب کرده اند
     از مریخ که نیامده اند
     اگر یک نفر مخصوصا در این لباس
     اگر یک بار دروغ گفت باید به دیده تردید با وی برخورد کرد
     اما متاسفانه….
     چه گویم که ناگفتنش بهتر است

   2. علی می گوید

    طبق روایت بدترین مردم کسانی هستند که دین رو وسیله دنیای خودشون کنن

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     روایت را نقل کنید؟

 36. علی می گوید

  ایول همشهری عزیز . کار خوبی داری انجام میدی . موفق باشی

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   متشکریم و ممنون از حضور گرمتان در گناه شناسی

 37. خانم می گوید

  با سلام.
  ما چندین نوع دیوص داریم با معانی کاملا متفاوت. دیوس از فرماندهان ایرانی بود ولی دیوث یک فحش است و دیوص بمعنی پشکل خشک شده بز نر میباشد. البته دیوس با ۳ دسته دار و ۳ یک نقطه و ۳ دونقطه در حال ساخته شدن و پیوستن به رسم الخط تخمی عربی میباشد امید است که بهره مند گردیم

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   متشکریم

 38. مهران می گوید

  مدیر بیسواد لطفا خفه شو بیسواد بی شخصیت

 39. می می گوید

  مدیری که میگی کوروش افسانست شما میتونید برید تاریخ گزنفونو بخونید یا کتبیه بیستون و یا کتیبیه حقوقه بشرو

  1. علوی زاده می گوید

   گزنفونو با چه اسنادی این تاریخ رو نگاشته؟؟
   زمان کوروش زنده بوده؟؟؟
   ساختمان پلاسکو که در دوران حاضر هست با این همه تکنولوژی ارتباطی و…. هر روز ده تا شایعه و دروغ ازش می سازند اونوقت شما ادعای یک مستشرق درباره چند هزار سال پیش رو می پذیرید ؟؟؟

   1. احمد می گوید

    حاج آقا سلام، من بطور کاملا اتفاقی در جستجوی مطلبی گذرم به سایت شما افتاد. شما که مدیر یک سایت فرهنگی هستی باید اطلاعاتت از واردین به این سایت کمتر نباشه یا اگر هست سئوالشان را جواب ندهی. اما غرض از این مقدمه خواستم عرض کنم همانطور که شما پان اسلام هستی منهم پان ایرانم. گزنفون تقریبا هم عصر کوروش بود مضافا اینکه برای یکی از نوادگان داریوش هخامنشی جنگید بنابراین اطلاعات ایشان میتونه مانند مثلا اطلاعات نسل ما در مورد احمد شاه و یا رضا شاه باشه. بغیر از این فقط گزنفون نبود که در مورد کوروش تاریخ نگاری کردو هرودوت هم که در جنگ یونانیان با خشایارشاه شرکت داشت شایدکمتر از نیم قرن با عصر کوروش فاصله داشت. لذا ما در نبود تاریخ مدون خودمان که در زمان عمر و اجداد شما به مدینه حمل و در تنورهای پخت نان طی ۶ ماه مصرف شد ناچاریم به کتب دشمنان ایران باستان که حتما هم نظر مساعدی نسبت به ایرانیان نداشتند متوسل شویم. عزت شما زیادتر

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     سلام علیکم
     شما دقیقا در تله آنها گرفتار شده اید. بنده فکر میکنم تعصبم از نسبت به ایران از شما بیشتر باشه چون به دامان دشمنان ایران متوسل نشده و نمی شویم.
     خیلی زیبا تاریخ ۵۰ سال پیش تحریف می شود و شما به خزعبلات تاریخنگاری که ۵۰۰ سال از واقعه فاصله دارد اعتماد می کنید؟؟!! خیلی خنده دار است!!
     شما هیچ فکر کرده اید که چرا تاریخ ایران که اینقدر پادشاه و تمدن قوی داشته چرا دشمنان ایران فقط چسبیده اند به بزرگنمایی کوروش و تخت جمشید؟؟!!!
     جواب این سوال تاریخی نیست که تحریف شود برید مطالعه کنید و کمی فکر کنید.

     1. علی می گوید

      راست میگی چین کمونیست دوست ایرانه. مرغ پخته از استدلالهای آبکی شماها خنده ش میگیره

    2. علی می گوید

     کدام کتاب ها رو آتش زدن میشه نام ببری. و اگز تمام کتاب ها رو آتش زدن شما این اطلاعات رو کجا اوردی. و اینکه کتاب کلمه ی عربی و اگر کتاب داشتین واسش اسمی غیر از کتاب میذاشتین.
     کشور ما جمهوری اسلامی و رهبر ما سید علی خامنه ای و هرکه مخالف دین اسلام و جداد شریف رهبر هست دشمن جمهوری اسلامی ایران حساب میشه. لطفا فریب نویسندگان یهودی و آلمانی را نخورید و کینه نسبت به اسلام نداشته باشید چون دین اسلام ضرری برای ایران نداشت بلکه سرتاسر سودمند بوده این یهودیان هستند که به ایران ضرر زدن و باعث تخریب تخت جمشید شدند.
     هرکسی جواب منو داره لطفا منطقی جواب بده ناراحت نمیشم

     1. اتابکیر می گوید

      اعراب به بهانه کافر بودن به ایران حمله کردن و مارو مجوس یعنی آتش پرست میگفتن در صورتی که دین زرتشتی آتش پرست نیستن و بعد این حمله ایران به طور کلی دیگه به ضعف رسید و الان بهمون غربیها میگن عرب

      1. سید محمد علوی زاده می گوید

       اسلامی که به ایران حمله کرد الان هم طالبان و داعش و النصره و… را تحویل جامعه جهانی داده است که در واقع اسلام نیست.
       چون در اسلام واقعی کشورگشایی و قتل عام مردم به اسم جهاد وجود ندارد

 40. می می گوید

  واقعا برایه مدیر این گوره متاسفم که خاءنی بیشتر نسبت به وطنش نیست کوروش کسی یه که تو قران هم ازش به عنوانه یه انسان بزرگ یاد شده به اسم ذوالقرنین

  1. علوی زاده می گوید

   تو قرآن هرگز یاد و ذکری از کوروش نیومده ذوالقرنین کسیه که مصداقش مشخص نیست کیه و در موردش حدود ده احتمال داره و هیچ کدام هم بر دیگری ترجیح ندارد.

  2. Mohammadi می گوید

   شما که تاریخ ۵۰۰ ساله رو قبول ندارید و با این همه مدارک و شواهد اونها رو کتمان میکنید چطور احادیثی که برای چندین قرن پیش حتی قبل تر از زمان کوروش بوده رو قبول دارید قطعا احادیث دچار تحریف شدند حرفی از قرآن نمیزنم چون که قرآن روشن از هر آینه ست اما حداقل این رو بپذیرید که احادیث زیادی دچار تحریف شدند

   1. سید محمد علوی زاده می گوید

    دقیقا متوجه منظورتان نمی شوم؟!
    احادیث نهایتا مربوط به ۱۴۰۰ سال هستند و البته در احادیث مذهب شیعه جعل و تحریف بسیار کم راه پیدا کرده است.
    نکته بعدی اینکه تولد کوروش به حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد یعنی حدود ۲۵۰۰ سال پیش، حال کدام حدیث قبل از وی بوده است؟!

    1. محمد می گوید

     سید جان امیدوار م شرتان ازین عالم کم بشه
     البته انقدر افکار پوسیده را رواج داده اید که احتمالا تا ابد بشریت ازش در امان نخواهد بود . من خودم واجباتم رو انجام میدم فقط بخاطر اینکه بهم ارامش میده . مشکل اینجاست که درک نمیکنید پیدایش تمام ادیان برای قدرت و ثروت بوده . شایدم میدونید و خودتون رو زدید به اون راه .

     1. سید محمد علوی زاده می گوید

      ان شاء الله شر جهالت و حماقت از این عالم هر چه زودتر کم شود
      پیدایش ادیان برای سعادت بشر بوده نه قدرت و ثروت

      1. علی می گوید

       فعلا که دین در خدمت شماهاست که ملت بی نوای ایران رو بدوشین. یه نگاه به آمار تن فروشی از سر اجبار و فقر بکن و ساکت شو. ببند. ببر
       ساکت شو. خجالت بکش. لال شو. دوست عزیز. مردم بدبخت شدن به خاطر حماقتهای هم فکران و هم لباسهای شما
       لال شو و بذار مردم به درد خودشون بمیرن. نمک رو زخم مردم نپاش. بذار به غلطی که نیاکان مون کردن بسوزیم و بمیریم. بذار هر روز یادمون نیاد که چه دزدان بی سر و پای دهن گشاد آفتابه پر کنی میخوان ما رو ببرن بهشت. ببند لطفا. بذار به درد خودمون بمیریم

      2. سید محمد علوی زاده می گوید

       امان از نادانی

    2. کاوه می گوید

     سلام
     منبع این جمله را ارایه فرمایید
     در احادیث مذهب شیعه جعل و تحریف بسیار کم راه پیدا کرده است

      1. ناشناس می گوید

       آقا سید عزیز یه نکته جالبی که من متوجه شدم و خودم بررسی کردم این هست که تمام لینکها و منابعی که شما ارایه و به آنها استناد میفرمایید مربوط به مدرسین و طلاب حوزه علمیه قم می باشد.
       تو را به خدا اینقدر به شعور و درک این مردم توهین نکنید.

      2. سید محمد علوی زاده می گوید

       صحت ادعای شما را بررسی نکردم
       البته لابد می خواستید به لینکهای خاخامهای یهودی یا اسقفهای کلیسای ارتودوکس یا پاپ ارجاع بدهم؟؟

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× تماس با ما