Take a fresh look at your lifestyle.

نظر سنجی علت برقراری روابط نامشروع با جنس مخالف

در این نظر سنجی به علل ایجاد رابطه دوستی و پنهانی با جنس مخالف در چهار گروه جمعیتی ذیل می پردازیم.

 1. مردان متاهل
 2. زنان متاهل
 3. پسران و مردان مجرد
 4. دختران و زنان مجرد

لطفا در گروه خودتان در نظر سنجی شرکت کنید و پاسخ درست را مرقوم فرمایید تا به نتایج واقعی تری برسیم.

در ضمن اگر گزینه دیگری مد نظرتان است می توانید از طریق لینک “افزودن پاسخ شما” که در ذیل هر نظرسنجی قرار دارد، به نظر سنجی اضافه کنید و همچنین نتایج جالب و آموزنده نظر سنجی ها از طرق لینک “نتایج “ که در ذیل هر نظرسنجی قرار دارد، قابل مشاهده است.

زنان مجرد پاسخ بدهند: هدفتان از برقراری رابطه دوستی با جنس مخالف چیست؟
 • افزودن پاسخ جدید توسط شما
مردان مجرد پاسخ بدهند: هدفتان از برقراری رابطه دوستی با جنس مخالف چیست؟
 • افزودن پاسخ جدید توسط شما
زنان شوهردار پاسخ بدهند: هدفتان از برقراری رابطه دوستی با جنس مخالف چیست؟
 • افزودن پاسخ جدید توسط شما
مردان متاهل پاسخ بدهند: هدفتان از برقراری رابطه دوستی با جنس مخالف چیست؟
 • افزودن پاسخ جدید توسط شما

معنی دیوث چیست؟ دیوث کیست؟

318 364,789

گاهى غیرت مرد به جائى مى رسد که حتى براى حفظ ناموس خود غیرت خروس را هم ندارد و خوک صفت همسر خود را براى دیگران مى برد که چنین فردى گناهش بیشتر از واسطه هاست . این فرد در روایات به عنوان دیوث معرفى شده است !

در لغتنامه دهخدا آمده است:

دیوث به مردی گفته می‌شود که همسرش زنای محصنه کند او در این باره غیرت و حسادتی نداشته باشد. دیوث همچنین به معنی کسی که زن خود را برای رابطه جنسی به دیگران دهد. این کلمه در اصل متعلق به زبان سریانی است که از آن طریق به عربی و سایر زبان‌ها وارد شده است.

در فقه دیاثت به عمل این فرد گفته می‌شود .http://www.wikifeqh.ir/

رسولُ اللّهِ صلى الله علیه و آله‏ لمّا سُئلَ عنِ الدَّیُّوثِ: الذی تَزنِی امرَأتُهُ و هُو یَعلَمُ بها.
پیامبر خدا صلى الله علیه و آله‏ در پاسخ به این پرسش که: دیّوث کیست؟ فرمود: مردى که زنش زنا دهد و او خبر داشته باشد. (میزان الحکمه، ج‏۸، ص: ۶۱۲ ، حدیث: ۱۵۶۸۲.)
رسولُ اللّهِ صلى الله علیه و آله: إنَّ الجَنَّهَ لَتُوجَدُ ریحُها مِن مَسیرَهِ خَمسِمائهِ عامٍ، و لا یَجِدُها عاقٌّ و لا دَیُّوثٌ. قیلَ: یا رسولَ اللّهِ، و ما الدَّیُّوثُ؟قالَ: الذی تَزنِی امرأتُهُ و هُو یَعلَمُ بها.
بوى بهشت از فاصله پانصد سال راه به مشام مى‏ رسد، اما فرزند نا خلف و شخص دیّوث آن را استشمام نمى کنند.
عرض شد: اى پیامبر خدا! دیّوث کیست؟فرمود: مردى که زنش زنا دهد و او از آن مطلع باشد. 
(میزان الحکمه، ج‏۸، ص: ۶۱۳، حدیث: ۱۵۶۸۳.)
الإمامُ الصّادقُ علیه السلام: إذا اغِیرَ الرجُلُ فی أهلِهِ أو بَعضِ مَناکِحِهِ مِن مَملوکِهِ فلم یَغَرْ و لم یُغَیِّرْ، بَعَثَ اللّهُ إلَیهِ طائرا یقالُ لَهُ: القَفَندَرُ حتّى یَسقُطَ على عارِضَهِ بابِهِ، ثُمّ یُمهِلَهُ أربَعینَ یوما ثُمّ یَهتِفَ بهِ: إنّ اللّهَ غَیورٌ یُحِبُّ کُلَّ غَیورٍ … ثُمّ یَطیرُ عَنهُ فَیَنزِعَ اللّهُ بعدَ ذلکَ مِنهُ رُوحَ الإیمانِ، و تُسَمِّیَهُ المَلائکهُ: الدَّیُّوثَ.
هرگاه با زنِ یک مرد یا یکى از کنیزان او عملى ننگ‎‏آور صورت گیرد و او به غیرت نیاید و وضع را تغییر ندهد، خداوند پرنده‏اى به نام قَفَنْدَر به سوى آن مرد بفرستد که بر روى چارچوب در خانه او مى‏نشیند و آن گاه چهل روز مهلتش مى‏ دهد. سپس بانگ سر مى‏ دهد: همانا خدا غیرتمند است و هر غیرتمندى را دوست مى‏ دارد … آن گاه پرواز مى‏ کند و مى‏ رود و از آن به بعد خداوند روح ایمان را از آن مرد بر مى‏ کَنَد و فرشتگان نام دیّوث بر او مى‏ نهند. (میزان الحکمه، ج‏۸، ص: ۶۱۳، حدیث: ۱۵۶۸۴.)
 
توسعه در معنای دیوث
با توجه به توسعه معنی زنا به زنای اعضا در برخی از روایات، معنی دیوث را هم می توان به موارد بیشتری توسعه داد! همانطور که در برخی از روایات هم همین اتفاق افتاده است:

پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود:

أیُّما رَجُلٍ رَضِیَ بِتَزَیُّنِ امرَأَتِهِ وتَخرُجُ مِن بابِ دارِها، فَهُو دَیّوثٌ، ولا یَأثَمُ مَن یُسَمّیهِ دَیّوثا. وَالمَرأَهُ إذا خَرَجَت مِن بابِ دارِها مُتَزَیِّنَهً مُتَعَطِّرَهً وَالزَّوجُ بِذاکَ راضٍ، بُنِیَ لِزَوجِها بِکُلِّ قَدَمٍ بَیتٌ فِی النّارِ.

هر مردی که زنش آرایش کند و از منزل خارج شود دیوث است و هرکس او را دیوث بنامد گناهکار نیست. و هر زنی که‏ زینت کرده و خوشبو از منزل خارج شود وشوهرش بدان امر راضی باشدخدا در مقابل هر قدمی که برمیدارد برای شوهرش خانه‏ای دردوزخ بناخواهد کرد. (جامع الأخبار(للشعیری)، ص:۱۵۸ )

ارتباط دیوث با پومپه دیوس «سردار ایرانی»

همانطور که از اظهارات برخی از مراجعه کنندگان محترم پیداست، شایعه ای وجود دارد به این شرح :

اعراب ﺑﻪ ﻣﺎ ﺁﻣﻮﺧﺘﻦ ﮐﻪ ﺩﯾﻮﺙ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﯽ “ﻣﺮﺩ ﺑﯽ ﻏﯿﺮﺕ ” ﺍﺳﺖ ﺍﻣﺎ ﻭاﻗﻌا ﺩﯾﻮﺙ ﯾﻌﻨﯽ ﺑﯽ ﻏﯿﺮﺕ؟؟؟
ﺍﺻﻶ‌ ﻣﯿﺪﻭﻧﯿﺪ ﺩﯾﻮﺙ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﻭﺍﺭﺩ ﺯﺑﺎﻥ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺷﺪﻩ؟؟؟
ﺍﺻﻶ‌ ﻣﯿﺪﻭﻧﯿﺪ ﺩﯾﻮﺙ ﮐﯽ ﺑﻮﺩﻩ؟؟؟
دیوث ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﻋﺮﺏ ﻫﺎ ﻭﺍﺭﺩ ﻭﺍﮊﮔﺎﻥ ﻟﻐﺖ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺁﻣﻮﺧﺘﻦ ﮐﻪ ﺍﺯ آﻥ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻓﺤﺸﯽ ﮐﻪ ﻣﻌﻨﯽ “ﻣﺮﺩ ﺑﯽ ﻏﯿﺮﺕ ” است، ﯾﺎﺩ ﮐﻨﯿﻢ. ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺩیوث ﻧﺎﻡ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻫﺎﻥ ﺑﺎ ﻏﯿﺮﺕ ﺑﺰﺭﮒ ﺳﺎﺳﺎﻧﯽ بوﺩ ﮐﻪ ﺩﺭ جنگ هاﯼ ﭘﯿﺎﭘﯽ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺍﻋﺮﺍﺏ ﺍﯾﺴﺘﺎﺩﮔﯽ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺑﺎﺭ ﻫﺎ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺷﮑﺴﺖ ﺩﺍﺩ.
ﻟﻄﻔﺂ ﺑﻪ ﺍﺷﺘﺮﺍﮎ ﺑﮕﺬﺍﺭید!!!

برای یافتن واقعیت این داستان کافی است نگاهی به لغت نامه دهخدا بیندازید.

توطئه ای در کار نبوده است. ناسزای “دیوث” ریشه ای عبری یا سریانی دارد.

اما “پومپه دیوس” از سرکردگان پارتی در زمان ارد اول پادشاه اشکانی (و نه ساسانی) بوده است که اصلا عمرش کفاف شرکت در جنگ با اعراب را نمی داده است و به احتمال زیاد حتی روح اعرابی که در آن زمان به ایران حمله کردند از وجود او بی خبر بوده است! چه برسد به اینکه چنین انتقامی بخواهند بگیرند.

مطالب مرتبط:

اگر این مرد را دیوث بنامی گناهی مرتکب نشده‌ای!

دیوث کیست؟ (تیتر جنجالی نشریه یالثارات)

مطالب مرتبط
318 دیدگاه برای این پست ثبت شده است
 1. ناشناس می گوید

  بعد می گن زنا برده جنسی مردها نیستن توی اسلامی ک شما مردا دارین تبلیغش می کنین اسلامو به برده داریه زنا تشبیه می کنین خود اسلام گفته به خودتون برسید جوری ک بوی گند ندید بعد شماها می گین زناتون اگ بوی خوبی بدن حرامه حتما باید بوی گوه بدیم تا مورد رضایت خدا واقع بشم؟؟؟ واقعا ک همین شماهایین ک میرینین به اسلام وگرنه دین اسلام اینجوری نبود

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   الکی آسمان ریسمان به هم نبافید
   از نظر شرعی اگر زن برای مردان غریبه عطر بزند حرام است
   اما اگر برای شوهرش خودآرایی کند مستحب است
   در ضمن حواستان باشد که “کلماتی که از دهانتان بیرون می آید ویترین فروشگاه شعور شماست“.

 2. م می گوید

  -ارزش حجاب آنقدر بدیهی است نیاز به استدلال ندارد. حتی اگر هیچ متن فقهی و دینی در مورد حجاب وجود نداشت و در ادیان گذشته الهی هم حجاب واجب نبود، باز هم بدیهی بود که یک روسری ساده و لباس غیر تن نما بسیار ساده تر و ایمنتر از ساعتها آرایش و لباسهای تنگ و بدن نما است و چنین امر بدیهی نیاز به استدلال ندارد. پس مشخص است زنی که برای کشف حجاب اصرار دارد هدفش چیزی جز جلب نگاه خریدارانه مردان با هر قیمت و به گند کشاندن جامعه نیست.

  ۲- بزرگترین گناه همیشه آن گناهی است که از همه کوچگتر شمرده شود. امروز بی حجابی ساده ترین و علنی ترین گناه شده است پس بزرگترین کبائر است.
  ۳- هیچ گناه مخفیانه هر قدر هم بزرگ باشد به معنای حرمت شکنی علنی و به مبارزه طلبیدن جامعه اسلامی و شریعت نیست.
  ۴- اینکه بگویند فلان و بهمان گناه وجود دارند پس حجاب مهم نیست مثل این است که بگوییم چون کسی سرطان دارد حالا که ئدندانش درد گرفته حق رفتن پیش دندانپزشک را ندارد.
  ۵- هر قدر بی حجابی گسترش یافت و حرمت علنی دین بیشتر شکست، گناهان مخفی و دزدذی ها و احختلاسها به طریق چند برابری افزایش یافت. گناهی علنی که ساده شود قطعا گناه مخفیانه هزاران برابر ساده تر خواهد شد.

  ۶- در دوره صدر اسلام و بعد از آن نیازی به برخورد با بی حجابی نبود. چون اساسا حجاب بر زن آزاده واجب است و کنیزان حجاب ندارند. و از آنجا که هیچ زن آزاده ای نمی خواست مردم به چشم کنیز به او نگاه کنند هرگز موردی از کشف حجاب زنان آزاده رخ نداد. امروزه اسما بردگی از بین رفته اما برده صفتی باقیست و بسیاری از زنان آرزو و تمنای نگاه خریدارانه مردان دارند! با این تفاوت که در قدیم می شد کنیز را رفت و به تعداد دلخواه خرید. اما الان این زنان به ظاهر آزاده اند و نتیجه این رفتار آنها و عدم دسترسی شرعی به آنها همین بحرانهای شدید اجتماعی و اخلاقی است.

  ۲- دشمن می داند که اختلاس و تحریم قابل جبران است. حتی از دست رفت خاک کشور هم قابل جبران است. اما وقتی نسلی به فساد کشیده شد وحیا و عفت رفت دیگر راه جبرانی وجود ندارد. برای همین اینقدر که دشمن روی حجاب سرمایه گذاری کرده است علیه خود ولایت فقیه فعالیت نمی کند. همین برای فهمیدن اهمیت حجاب کافیست.

 3. م می گوید

  پاسخ این هایی که می گویند غرب وشرق پیشرفته اندخیلی ساده است: اصلا پیشرفت یعنی چه؟

  آیا پیشرفت مساوی بلندتر شدن ساختمانها و لوکس تر شدن ماشینها است؟ اینکه پیشرفت جمادات است نه پیشرفت انسان!
  آیا پیشرفت مساوی گل شدن توپ توی دروازه ها است؟ این هم که پیشرفت جیب سرمایه داران و باشگاهها و قمارخانه های فیفا است و نه پیشرفت انسان!
  آیا پیشرفت مساوی افزایش محصولات کشاورزی است که به جای رسیدن به گرسنگان جهان در اقیانوس غرق می شود تا گران شود و یا صرف ایجاد انواع غذاهای فراوری شده و مضر نظیر فست فودها و الکلها و امثال آن می شود؟ این هم که پیشرفت کمپانیها است نه پیشرفت انسان.

  خقیقت این است که در دویست سال اخیر کوچکترین پیشرفتی برای بشریت اتفاق نیفتاده است. تنها سبک زندگی عوض شده است و ماشینها و ساختمانها و سرمایه داری پیشرفت کرده است و انسانها را به صورت برده خود در آورده است و هر چیزی حتی شرف و عواطف و غیرت را هم به صورت کالایی برای فروش گذاشته است.

  انسانها فقط سقوط آزاد کرده اند.
  کدام پیشرفت؟

  اما مشکلی که هست این است که عقل اکثر انسانها در چشمشان است. خیال می کنند این چیزها که نام برده شد یعنی موفقیت و پیشرفت و ابلهانه خود را به آب و آتش می زنند تا برده بهتری برای نظام سرمایه داری جهانی و ماشینیسم آن باشند. *

  شما عقلت را به کار بینداز. خواهی دید که این پیشرفتها سرابی بیش نیست.
  بدبختی های ما هم در ایران از زمانی شروع شد که آن ها را پیشرفت و خود را عقب مانده نامیدیم. نتیجه اش هم شد این که شروع کردیم کورکورانه از آنها تقلید کنیم. جالب اینکه مقلدهای خوبی هم نبودیم. شدیم حکایت آن کلاغی که می خواست راه رفتن کبک را یاد بگیرد و راه رفتن خودش را هم فراموش کرد!

  والا درست است که ما در قدیم بی سواد بودیم .
  از کامپیوتر و یخچال فریزر خبر نداشتیم.
  زنان ما همه در چادر و چارچوق بودند.
  کودکان ما همراه بزرگترها در مرزعه کار می کردند.

  اما در عوض استرس نداشتیم. طلاق و تجاوز و قتلهای ناموسی و سقط جنین نادر بود. کودکان ما زنان و مردان زندگی بار می آمدند و تا سی سالگی و بالاتر
  سربار خانواده ها نبودند. غذای تازه و سالم می خوردیم و خبری از چاقی و بیماریهای قلبی و سرطانها و سکته ها و مرگهای ناگهانی نبود.
  درست است که گاهی هم به خاطر عدم توجه به دستورات بهداشتی اسلام وبا و طاعون می آمد. اما دو سه روز هر که را می خواست می کشت و می رفت.
  اما خیلی بهتر از حالا بود که خانواده باید تا دهسال هر چه دارد و ندارد صرف نجات یک بیمار سرطانی کرده و جیب پزشکان را پر کند و ببیند که چگونه
  عزیزش در یک مرگ تدریجی زجر کش می شود.
  امروز آرزوی بشر بازگشت به همان زندگی سالم و باصفای قدیمی است.
  چیزی که همین پیشرفت نابودش کرد.
  همه اینها نتیجه Modern Times است. امثال چاپلین در وسط آمریکای مدرن فهمید اما ایرانیهای غربزده نفهمیدند…

 4. م می گوید

  سلام ودرود بر جناب سید محمود علوی زاده و مدیر سایت

  خطاب به طرفداران کوروش بگویید:

  اولا:موج ملی گرایی را هم باور نکنن. کوروش اگر کوروش بوده است مردی بوده با ریشی در حد ریش ابوبکر بغدادی و لباسی بلند و گشاد پارسی. قطعا آن افرادی که آنجا جمع میشوندو به جای شلوار ساپورت به تن دارند و کروات زده و ده تیغه هستند به فرهنگ یونان و روم باستان بسیار بیشتر ارادت دارند تا به کوروش و کوروش برایشان بهانه ای بیش نیست.

  ثالثا: اگر گذاشتند از قبر کوروش بروند بالا و داخل آن طاق را ببینند. خواهند دید پر از آیات قرآن و طرح های اسلیمی مسجد است. آنچه قبور کشورش نامیده اند بخشی بوده است از مسجد هزارساله عصر سیمجوریان در فارس که توسط پهلوی با خاک یکسان شد و این یک تکه سنگ را که احیانا محلی برای در و نیاز و سقاخانه بوده است را قبر کوروش نامیدند. جالب اینکه کوروش در سرزمین ماسازتها کشته شد و اگر می خواستند با امکانات آن زمان جسدش را تا اینجا حمل کنند حتما فاسد می شد. مگر اینکه مومیایی کرده باشندش که در رسم پارسیان مومیایی وجود نداشت و هیچ خبر تاریخی هم از مومیایی کوروش وجود ندارد. پس احتمالا این قبر کوروش هم یا ساختگی است و یا مال چیز دیگری.

  رابعا: در نوکری امثال این ها برای یهود همین بس که روز منتسب به آزادی یهودیان از دست بخت النصر را روز کوروش امیدند. یعنی ارزش ایرانیان به نوکری برای یهود است. همان یهودی که خودش روز کشتار ایرانیان را در پوریم هر سال جشن می گیرد.
  از یکی از جوانهای بیسواد اما مدعی ایران پرستی رسیدم این روز کوروش چه روزی است! گفت روز تولد کوروش است!! ووقتی برایش حقیقت را توضیح دادم اصلا دچار دپرس شد! کس هم نیست بگوید ابله ها ! اگر ریگی به کفش ندارید روز تاجگذاری کوروش و یا یروزیش بر آزدی دهاک را جشن بگیرید نه اینکه اینقدر تابلو نوکری یهود را بکنید!

  خامسا: جهت اطلاع این ها اتفاقا این ها که بی سوادن که نمی دانن این لیبرالها برای ما نجس تر و کافرتر هستنداز فاسقی به نام یزید یا معاویه. اگر جنگ و کشتن یزید و معاویه جایز بود پس کشتن آن ها به طریق اولی جایز و بلکه واجب است.
  معاویه آن قدر غیرت عربی داشت که وقتی رومیان به سرحدات شام حمله کردند نامه بنویسد و به سردار رومی بگوید ای سگ رومی از شام خارج شو والا والله با علی صلح می کنم و چان بر سر تو می تازم و تو را از شام بیرون می کشم که زردک را از زمبن خیسیسده بیرون می کشند..
  اما ظریف رذل رفت و به جلوی غربیها گفت به ما کمک کنید اگر ما رای نیاوریم آنها رای می آورند!
  یزید که یزید بود و خدا را بنده نبود اینقدر غیرت عربی داشت که وقتی زنش سراسیمه و سر برهنه به مجلس اسرا دوید بپرد و با عبایش روی سر و بدن آن زن بیندازد که کسی ناموسش را نبیند. اما حضرات اصلاح طلب و لیبرال با افتهار نوامیس خود را آرایش کرده و مثل خوک در خیابان پز می دهند که ببینید که چقدر ما روشنفکر و لیبرالیم . ناموس ما را ببینید و لذت ببرید!
  و از همه بدتر، اگر یزید و معاویه کافر هم بودند اما در خلوت برای خود شعر می خواندند و اسلام را انکار می کردند. روی منبر خود را مسلمانی ۲۴ عیار معرفی می کردند و اگر هم دستوری می دادند سعی می کردند برایش بهانه توجیهی هر چند دروغ از اسلام بتراشند.

  اما حضرات لیبرال دیگر منعی نمی بینند که رسما ربوبیت خدا را انکار کنند و بگویند خدا و دینش هیچ حقی برای قانونگذاری در مورد بشر ندارند.
  آیا انکاری بزرگتر از این علیه دین لازم است؟
  معنیش هم این است که آن ها رسما کافر هستید و خونتان بر ما مباحتر است از خون یزید و معاویه و شمر و ابن زیاد.

  پس آماده باش. عاشورا در پیش است.
  اما لزوما اینبار به نفع شما تمام نخواهد شد. هر چند ما چه شما را بکشیم و چه شته شویم پیروزیم.

  ** خیال کرده ان خاک ایران به دلیل اینکه شکل گربه است برای ما ارزشی دارد؟ و یا افغانستان دیروز ایران بود و الان بیگانه است؟ و یا مثلا اگر کردستان توسط بازرگان جدا شده بو الان ایران تا پشت مرز قروه و بیجار بود؟ خیر. این قراردادها به درد خودشان می خورد. ایران اگر برای ما ارزشی دارد فقط به دلیل وجود شیعه خانه امام زمان و جمهوری اسلامی است. برای همین روی دیوارهای خرمشهر و هویزه می نوشتیم امانت الله و رسوله. دقیقا در همان روزهایی که ملی گراها و طرفداران کوروش فرار کرده بودند و یا دنبال سازش با صدام بودند. و به همین دلیل شیعیان عراقی با خود صدام که هموطنشان بود جنگیدند. و به همین دلیل مجاهدین خلق به اصطلاح ایرانی نوکری صدام را پذیرفتند. چون عقیده مرز ندارد.

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم

 5. زاگرس می گوید

  در ادیان(یهودیت واسلام) با خدایی روبرو هستید که با نگرش آپارتاید حکومت را به اولاد نوح سپرده،فقط این تخم ترکه سرور هستندمابقی برده،انوقت من نمیدانم تکلیف این همه دانشمند مخترع ومکتشف که با محصولات خود بشر را نجات دادند چه میشود؟نماد برتری انسان دانش است وبس!

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   بشری که باید بگذارد و برود چگونه نجات پیدا کرده است؟!
   با این همه رشد تکنولوژی چرا انسانیت رشد نکرده است؟!
   مشکل شما این است که به عالم ابدی و بزرگ پس از مرگ ایمان ندارید و همه چیز را در این دنیای چند مثقالی می بینید.
   نماد برتری انسان نزدیکی او به خداست.
   متعلقات دنیا همگی اگر تقرب به خدا نباشد موجب خود برتر بینی و استعلا و استعمار و استکبار است.

 6. کوروش کبیر می گوید

  اولا، حکایت این عرب ها در قبال ما، حکایت دو نفری بود که تو بیابون بودن اون یکی در قبال طلب جرئه ای اب چشم رفیقشو در اورد بعدم کشتش.، دوما، شما عرب ها واسه ما شدین معلم اخلاقو بیان؟! ما خودمون شیش هزار سال قدمت مکتوب داریم نمیخواد شما برهوت نشین های همزاد کلپاسه نشین مارو واژه ترویج کنید، سوما، اره راست میگن اینا، اگر اجداد ما دیوث بی غیرت نبودن همچین حیوان صفت هایی رو راه نمیدادن ب این مملکت که حالا کلاغ شدن میخوان چشم مارو در بیارن تازه دست بردارم نیستن، هرکجا ما اینارو دیدیم یا اومده بودن زنی صیغه کنن یا بخرن و به بردگی ببرن، اینا اصلا ب حقوق زن احترام نمیذارن!!! با این گفته های اینا وافکارشون یعنی زن یه وسیله س یا برده، خجالت بکشید شرم کنید خودتونم خواهر دارید زن دارید بچه شما هم قراره چهار روز دیگه بره خونه یه مردی دیگه زندگی کنه خوبه به همین چشم بهش نگاه کنن؟؟؟ از زمان کوروش کبیر و حتی قبل تر ایرانی ها واسه نوامیسشون ارزش و احترام قائل بودن تا وقت مرگ، واسه دختراشون بهترین مجالس رو میگرفتن و میگیرن میفرستنش خونه بخت، اصلا میدونی چرا مهریه تعیین میکنن اونم زیاد؟!!! نه نمیدونی چون اگه میدونستی این مزحرفاتو لیست نمیکردی، بزار بگم بهت بدونی، چون ارزشش بالاست و غیرت مرداشون زیاده، نکه مثل شما عربا در قبال پول بفروشنش خوبه؟!!!! حالا برو فکر کن ببین کی دیوثه ما یا شما عربا
  بعدشم تاریخ و اجداد ایرانی ما مثل کوروش کبیر، نادرشاه افشار خیلی با غیرت تر و کشور گشا تر از شما عربا بودن برو بخون که خواستی دهنتو جایی باز کنی اطلاعات داشته باشی ابروت نره

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   تایید می کنم تا ملت بدانند که کسانی با چه افکاری وجود دارند
   البته وقتی فضای مجازی یله و رها باشد بهتر از این نمی شود و هر کس هر مزخرفی را به خورد ملت می دهد و ملت هم بدون هیچ گونه تحقیقی باور می کنند.

   بابا کوروش کبیر ساخته و پرداخته یهود است این را بفهمید
   چون اگر کوروش، کبیر بودلا اقل یک بار در شاهنامه فردوسی یا دیگر منابع کهن مطلبی از آن ذکر می شد

 7. سامان می گوید

  آقای علوی زاده افکار شما مفت هم گران است

 8. .. می گوید

  حاج آقا یه سوال
  یعنی اون زنی که به خودش رسیده و ادکلنی هم به خودش زده همه ی گناهانش به گردن همسرشه؟
  پس چرا پیامبران و امامان چندین حدیث در موردآراستگی و مرتب بودن بیان کردن حتی پیامبر زمانیکه کسی در خانه اشان را میزد موهایش راشانه میکردو عطری به خودشون میزدند یعنی اگر زنی هنگام بیرون رفتن به خودش ادکلن بزنه مردش بی غیرته و دیوث نامیده میشه؟؟؟

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   اسلام به هیچ وجه با آراستگی مخالف نیست.
   اینکه پیامبر آراسته بوده چه ربطی دارد به آرایش زنان؟
   آرایش زن فقط برای شوهرش جایز و البته مستحب است نه اینکه در خیابان خودش را برای مردان نامحرم و جوانان بی همسر نمایش بدهد و آنها را به گناه بیاندازد. و البته این بدان معنا نیست که زنها در اجتماع لباس نامرتب و شلخته بپوشند.

 9. Victuor می گوید

  باسلام خدمت شما اقایان عزیز در باره کلمه و معنی دیوس چرا اقای مدیر سایت حدیث از عربها گزاشته ان را قبول دارند ولی معانی ایرانی را قبول ندارن مشکل از جایی دیگر است

 10. ناشناس می گوید

  با سلام اقا لنت کارکرده جلو پژو کسی نداره برا فروش.ماشینم لنت نداره وخطر ناکه باهاش تردد کنم هرکه داره بگه بخدا ثواب داره

 11. بنده‌ی خدا می گوید

  سید جان ممنونم از مطالب قشنگی که در این سایت گذاشتین. واقعا سایتتون رو دوست دارم. خدا همیشه پشت و پناهتون باشه

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   ممنون از لطفتان

 12. ناشناس می گوید

  سلام سید جان یک سوال داشتم چرا این همه در مملکتمان ظلم میشود ولی علمای ما هیچ کار نمیکنند

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   اینکه هیچ کار نمی کنند با اینکه کار می کنند ولی به گوش ما نمی رسد فرق دارد.
   اربابان رسانه ها آنچه را که به نفعشان است به گوش مخاطبان می رسانند.
   و البته اینکه متاسفانه برخی واقعا سکوت می کنند

 13. فریاد می گوید

  سلام
  سید جان خدا خیر کثیر و صبرت بده به حق حضرت زهرا(س)

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   ان شاء الله ممنون از دعای خیرتان

 14. مبین می گوید

  بسیار مطلب زیبایی را یاد اور شدید
  الله ج شما را از شر دشمنان اسلام حفظ کند.

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   متشکرم از لطفتان

 15. ناشناس می گوید

  مگه شما و اجدادت مثه بقیه مستراح نمیری ک برینی رنگی رنگی، چطور ب خودت اجازه میدی خودت و جدتو از بقیه انسانها بالاتر بدونی، دیوث شمایی ک با عملکردتون زنان ایرانی خیلی هاشون فاحشه شدن. و مثه طلبکار خودتونو برتر میدونید الحق که جای شما همون مطربی و دوره گردی پنجاه سال قبل است و به امید خدا شما همگی یه روز مجبور میشید مثه بقیه مردم کار کنید و زحمت بکشید نون حلال ب بچه هاتون بدید تا بچه هاتون مثه شما دیوث نشن.

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   جنبا ناشناس
   از کجا میدونی من کار نمیکنم؟!
   امان از جهل و نادانی

 16. ناشناس می گوید

  سلام. سید جان خدا صبرت بده برادرم ،

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   موفق و پیروز باشید

 17. ایرانی می گوید

  باسلام
  اینکه عرب جاهل بوده و هست بی دلیل نیست خداوند اینهمه پیامبر را روانه سرزمین اعراب کرد که از نادانی نجاتشان دهد ….. حرف زیاده ولی متاسفانه عده ای نان جهل مردم را میخورند
  ایرانیان از زمانی که مورد حجمه سپاه عرب شدند و اموال و کتب و حتی زنانشان مورد تعرض وحشیانه گردید٬ ازین اسلام دلزده شده اند
  قبل از حجوم اعراب هم ما الگوی انسانیت بودیم و امیدوارم به اوج سابق خودمان برگردیم
  یادمان باشد که دین ٬ خیلی خیلی کم اهمیت تر از انسانیت است
  متاسفانه هر چه که میکشیم ازین دیندارهای ظاهرفریب هست

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام
   دین اسلام از جانب خداوند متعال برای نجات همه بشیریت از شر جهل و خرافات و برای تمام مردم جهان به وسیله حضرت محمد صلی الله علیه و آله نازل شد و امثال شما در قالب الفاظ فریبنده به دشمنی با این امر برخواسته اید.
   اگر مردم از اسلام دلزده اند چرا قرنهاست که اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران معتقد به ادیان الهی و اسلام هستند؟
   اگر ایران در زمان هجوم اعراب در اوج بود چرا از عده ای عرب بود شکست خورد؟
   تمدنهایی که رو به زوال می روند اگر عامل درونی نباشد هرگز از بین نخواهند رفت.
   دلزدگی امثال شماها بخاطر هوسرانی و تاثیر پذیری از تبلیغات دروغینی است فضای مجازی را پرکرده است.
   حمله عربها به ایران ربطی به اسلام ندارد
   عبودیت و بندگی خداوند در دلش انسانیت هم دارد، و انسانیت بدون عبودیت همان حیوانیت است.
   در مقاله ذیل می توانید در باره دین به اصطلاح انسانیت بیشتر بدانید

   دین «انسانیت» چه دینی می باشد؟ و ادعای انسانیت چرا؟

   معمولا بی خدایان ادعا می کنند، ما اسلام و دیگر ادیان را کنار گذاشته ایم ودین «انسانیت» را برگزیده ایم.

   وقتی می گوییم این دین چه مشخصاتی دارد؟ می گویند کمک به همنوع! علم و تحقیقات ! صلح و احترام به عقاید! و…. ولی آیا واقعا این گونه است؟ برای پاسخ به این سوال، ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

   ما در یک تقسیم بندی کلی، انسان و حیوان را متضاد همدیگر میدانیم، لذا اگر یک عمل غیر انسانی ببینیم می گوییم این عمل حیوانی می باشد، یا می گوییم این کار انسان نیست و بیشک کار حیوانات است و .. تقریبا این میل به انسانیت در بین همه ی انسانها وجود دارد، اصلا این یک امر فطری است، همه از خوبی ها خوششان می آید و از بدیها بیزارند؟

   اما جالب است بدانیم واژه ی «انسانیت» ادعا شده توسط بی خدایان در تضاد با واژه ی «حیوانیت» نیست. بلکه انسانیت آنها در تضاد و مخالفت با

   «خداپرستی» است. وگرنه چه کسی دنباله رو انسانیت نیست! رسالت همین اسلام ما چیست؟ اگر به مقاصد آن نگاه می کنیم دقیقا احیای واقعی عبارت انسانیت میباشد.

   اما همان گونه که ذکر شد، آنها انسانیت را انتخاب نکرده اند که از رفتارهای حیوانی دوری گزینند، بلکه انسانیت آنها به معنای «انسان پرستی، علوم تجربی پرستی» و کوچ کردن از محدوده ی خداپرستی میباشد.

   آیا دین جدید آنها سراسر خوبی و احترام به عقاید و فداکاری و… است؟ با ذکر چند مثال ببینیم آیا این کلمه زیبا و این آرمان والا (انسانی معرفی شده توسط بی خدایان) در باطن هم این گونه است؟

   تذکر:

   تمام مواردی که از آن به خوبی و خدمت به بشریت یاد می کنند، در اسلام مبارک هم وجود دارد و تصور نفرمایید چیز جدیدی ارائه داده اند، (به تمام اشکالاتی که به احکام و جهان بینی اسلام وارد می کنند هم پاسخ داده ایم، و تصور نفرمایید تا یک اشکال ذکر کردند، مثلا بحث برده داری و مرتد و… پس حرف آنها درست است و دین ما از انسانیت تهی می شود).

   اتمام این موارد در دین انسانیت وجود دارد:

   در دین انسانیت اگر یک انسان باسگ، موبایل، ماریا قورباغه اش ازدواج کند هیچ اشکالی ندارد! |

   ٢. در دین انسانیت اگر یک انسان با مادرش رابطه ی جنسی برقرار کند به شرطی که هر دو طرف راضی باشند هیچ اشکالی وجود ندارد؟

   ٣. در دین انسانیت اگر یک انسان معلم مرد باشد و به دانش آموزش تجاوز کند به شرطی که به او آسیب نرساند هیچ اشکالی وجود ندارد!

   در دین انسانیت اگر یک انسان، گوشت سگ، تمساح یاخون بخورد هیچ اشکالی ندارد، به کسی چه مربوط است؟!
   در دین انسانیت اگر یک انسان شراب بخورد و قماربازی بکند هیچ اشکالی ندارد و به خودش مربوط است!
   در دین انسانیت اگر یک انسان شیطان را بپرستد و دختران باکره را برای شیطان قربانی کند هیچ اشکالی ندارد! به هرحال مرام آزاد است!

   کافیست یا باز هم بنویسم؟

   .۷ در دین انسانیت اگر یک انسان هر عقیده ای که دلش خواست به مردم منتقل کند (به شرطی که در دایره ی بیخدایی باشد) هیچ اشکالی وجود ندارد

   ۰۸ در دین انسانیت اگریک انسان به عقاید غیر انسان پرستان )خداپرستان، گاو پرستان و…) توهین کند، هیچ اشکالی وجود ندارد!

   ۹. در دین انسانیت اگر دو مرد با هم ازدواج کنند و زیر یک سقف زندگی کنند هیچ اشکالی وجود ندارد؛

   ۱۰. در دین انسانیت اگر زن را ابزاری کنی برای فروش آفتابه و جوراب و صندلی و سنگ دستشویی (و عکس زن را بر آن هک نمایی) هیچ اشکالی وجود ندارد!

   ۱۱. در دین انسانیت اگر یک انسان حاکم ظالمی باشد میلیون ها نفر را قتل عام کند و بمیرد، در هیچ جایی محاکمه نمیشود، چون زنده شدنی وجود ندارد و دنیا هم به ما عدالت بدهکار نیست؟

   ۱۲. در دین انسانیت یک مرد نمیتواند با دو زن ازدواج کند ولی میتواند روزانه بصورت نامشروع با هر تعداد زن که دلش بخواهد رابطه ی جنسی داشته باشد؟

   ۱۳. و…

   آیا مواردی که نام بردیم انسانیت است؟ یا حیوانیت؟ چطور انسانی که از منطق و شعور برخوردار است همچین افعالی را انجام میدهد؟

   امیدوارم دگراندیشان دچار اشتباه همیشگی نشوند، وقتی می گوییم این تفکر حیوانی است منظورمان این نیست که شما انسان نیستید، می گویم این افعال انسانی نیستند.)در قرآن هم خداوند فرموده این افرادی که میدانند و عمدا گوش نمیدهند مثل چهارپایان هستند، معترضان می گویند ببین به ما گفته چهارپا! غافل از اینکه پروردگار فرموده «مانند» چهارپایان، یعنی این «طرز برخورد» مال چهارپایان است نه انسان عاقل).

   مطمئن باشید شعار انسانیت یک فریب است، تمام خوبیهایی که از آن می گویند در دین اسلام به عنوان کامل ترین دین وجود دارد و در آن روی سکه دین جدیدشان کوله باری از خطایا و رفتارها و اندیشه های غیر انسانی را با خود حمل می نماید.

   انتظار می رود :

   الف) بی خدایان بعد از خواندن این مطلب به اسلام حمله کنند و بحث برده داری و سربریدن و چند همسری و ازدواج با دختر ۹ ساله و برهان شرو … را مطرح نمایند .ولی عزیزان این فرار از پاسخگویی است، ما تمام این موارد را پاسخ داده ایم، ولی چرا آنها این اعمال ذکر شده را توجیه نمی کنند؟

   ب) یک دگراندیش بگوید:

   طبق مطلبی که شما نوشته اید، هر کس بی خدا است و می گوید فقط انسانیت، شیطان پرست است، با مادر خود رابطه ی جنسی دارد، با قورباغه ازدواج می کند، ظلم می کند و… در حالی که این گونه نیست شما طبق تفکر خود به ما تهمت زده اید…

   که در پاسخ می گوییم:

   اصلا این گونه نیست، ما کی همچین حرفی زده ایم؟! ما کی گفته ایم که بی خدایان شیطان پرست هستند؟

   کی گفته ایم بی خدایان به مادر خود تجاوز می کنند؟ کی گفته ایم بی خدایان با سگ ازدواج می کنند و…

   خواهشا دقت بفرمایید، ما می گوییم «دین انسانیتی» که بی خدایان از آن دم می زنند، «گنجایش چنین حرکاتی» را دارد، یعنی اگر کسی این کار را کرد آزادی فردی خودش است و به کسی مربوط نیست، یعنی اگر مادر و پسر ازدواج کردند با این شرط که مزاحم کسی نشوند کسی نمی تواند در زندگی آنها دخالت کند. متاسفانه در یک سطحی نگری مفتضحانه، فقط خواست آن دو شخص برای بی خدایان مهم است و اینکه بنیان های اخلاقی جامعه نابود شود یا نه، برایشان اهمیتی ندارد!!! (به زبان ساده تر، اگر شخص بی خدا این کارها را انجام نمیدهد، خودش نمی خواهد، وگرنه دینش (انسانیت، شما بخوانید انسان پرستی) جلوی راه او را نگرفته و کاملا آزاد است).

   مگر صنعت پورنو گرافی و تهیه فیلم های مبتذل کاملا قانونی نیست! یا اصلا به درآمد کشور آلمان از راه روسپی گری توجه نموده اید؟ مگر خود ریچارد داوکینز قبله ی آتئیست ها نمی گوید من کودک بودم معلمم دستش را در شورت من گذاشت و … همچنین از نظر من اگر به کودک آسیب نرسانی و او را دستکاری کنی هیچ اشکالی ندارد؟!’

   حال شما خود بگویید برنامه ای که با این موارد مشکل نداشته باشد کجایش انسانیت است! دینی که نظارتی نداشته باشد و ««غیر از خداپرستی هر چیزی» را روا بداند، آیا یک دین موفق و کارآمد است؟ »»

   دکتر شریعتی می گوید «بشر یک بودن» است و «انسان یک شدن» ایا این افعال، حرکت به سمت یک انسان کامل را تداعی می کنند، یا نه عقبگرد و حرکت به سمت خلق و خوی حیوانی میباشند؟

   تذکر:

   قرار نیست هر کس دم از انسانیت زد بی خدا باشد، حتی ما مسلمانها هم برای انسانیت تبلیغ می کنیم ولی در شکل زیبا و اصولی خودش، ولی انصافا به کرات برای بنده ثابت شده، کسی که انسانیت را علم کرده و ضد ادیان کار می کند، هدف او رد کردن مقدسات دیگران است نه تحقق آرمان های واقعی انسانیت.

   منظورم از شکل زیبای انسانیت چیست؟

   به عنوان مثال پیامبر گرامی ما ﷺ برای کلیه ی روابط اجتماعی اسلام یک قانون را معرفی فرموده است: آنچه برای خود می خواهید برای دیگران هم بخواهید و آنچه برای خود نمی خواهید برای دیگران هم نخواهید. یا می فرماید جان و مال و ناموس شما بر یکدیگر حرام است. این است مفهوم والای انسانیت.؟

   شیخ سعدی شیرازی می گوید:

   بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش چو یک گوهرند

   چو عضوی بدرد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

   این است مفهوم انسانیت. نه اینکه در تاریخ ۲ مهر ۱۳۹۴ (برابر با ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۵ میلادی) در منا حجاج زیادی کشته شدند بی خداها در اینترنت ساز و دهل برداشته بودند که این است خداپرستی و به حج رفتن! اگر دقت کرده باشید هر بلایی سر مسلمانان بیاید ما را مسخره می کنند! واقعا بی خدایان چه می دانند انسانیت چیست؟

   در پایان می خواهم بگویم:

   انسانیتی که امروز به کار برده می شود، عنوانی فریب آمیز است برای مقابله با خدا پرستی، چون همه از انسانیت واقعی خوششان می آید، لیکن این مدعیان خداناباور آن را به عنوان دامی پهن کرده اند برای جذب جوانان بی تجربه، تا آنها را در مخالفت با نور توحید با خود همراه نمایند.

   لذا وقتی فردی آمد و نزد ما گفت من دین انسانیت را برگزیده ام :

   از او می پرسیم، کدام انسانیت؟ آنکه در تضاد با حیوانیت است، یا آنکه در تظاد با خداپرستی می باشد؟

   مورد اول که همه ی ما برای تحقق آن تلاش می کنیم، حتی اسلام مبارک یکی از مقاصدش احیای انسانیت است. ولی مورد دوم نامش انسان پرستی است و خواهشا جهت فریب مردم به آن نگویید «انسانیت.»

   کسی که دین مبارک اسلام را داشته باشد، انسانیت را هم دارد خوبی های فراوان دیگری که اسلام دارد را هم کسب کرده است (نعمت خداپرستی، آسودگی روح و روان بخاطر پاسخ به چراهای مهم زندگی، اینکه از کجا آمده ام، چرا آمده ام، چرا میروم، به کجا می روم و…)

   ——————————-

   منبع: الحاد نوین باتلاق رنگین / نویسنده: مراد یوسفی / نشر احسان

   1. روزبه می گوید

    الحق که همچون اجداد تازی و عرب ات گشاده زبان و حرافی .خودت خسته نشدی انقدر نوشتی؟
    هیچ کس امروز دیگر با این خرافات و مهملات گول نمیخورد .حقیقت روشن شده

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     افتخار بنده این است که اجداد بنده بهتریم مخلوقات عالم و برگزیدگان پرودگار متعال هستند
     نظرتان را تایید کردم تا خوانندگان خودشان قضاوت کنند

     1. پژمان می گوید

      فقط‌شماها‌سیدها‌‌‌بهترین‌مخلوقاتید‌‌‌واقعا‌که‌‌‌‌نمیدونم‌ازکجاشروع‌کنم‌و‌‌‌چه‌بگویم‌‌‌

     2. عادل می گوید
     3. علی می گوید

      صلوات بر جد شریف شما. آقا و سرور تمام انسان ها از اول خلقت تا روز قیامت

      1. سید محمد علوی زاده می گوید

       اللهم صل علی محمد و آل محمد

    2. علی می گوید

     آره حقیقت روشنه برو با مامانت ازدواج کن مبارکت باشه انسان پرست عقده ای

   2. علی می گوید

    تقلا نکنید. با اختلاسهای آقایون اکرم قبلا از اسلام زده نبودند الان زده شده اند. شما راست میگی. قرنها کسی نتونست مردم رو از اسلام زدهع کنه اما شماها خوب تونستین. الان رو نبین! وقتی رو ببین که دهه هشتادی ها و دهه نودی ها بزرگ شدن و دارن بچه هاشونو تربیت میکنن. خاطره ای که از شماها دارن جز اختلاس و فریب و دروغ نخواهد بود و همینها رو به فرزندانشون منتقل خواهند کرد دوست عزیز

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     اختلاسها چه ربطی دارد به بنده برادر؟؟
     من فقط به دنبال تبلیغ دین هستم
     شما باید جای دیگری بروید و اعتراض کنید به اختلاس

 18. ناشناس می گوید

  دیوث شمایی با افکار چرت و پوسیدت .کاش ایران از شر امسال دیوثایی مثل شما راحت شه بلکه مردم راحت زندگی کنن

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   از خدا می خوام درست فکر کردن و درست عمل کردن و درست حرف زدن و درست نوشتن رو به من عنایت کند.
   به امثال شما هم عفت کلام و احترام به دیگران یاد بدهد.

   1. علی می گوید

    عرض سلام و ادب احترام خدمت سید بزرگوار و جدش رسول الله(ص)
    سید اینا یک مشت عقده ای بی سواد هستن که هیچ وقت نمیخوان حقیقت رو بفهمن.
    مَن یَهْدِ اللَّهُ فَهُوَ الْمُهْتَدِی ۖ وَمَن یُضْلِلْ فَأُولَٰئِکَ هُمُ الْخَاسِرُونَ
    الاعراف ۱۷۸
    اینا نمیخوان حقیقت رو بفهمن

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     سلام علیکم
     ما ادای وظیفه می کنیم فقط

 19. پاک رویال می گوید

  بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   ممنون لطف دارید

 20. علی می گوید

  حاج آقا همه کسانی که به روحانی غربگرا رای دادند به یک نحوی دیوث تشریف دارند ملت نجیب ایران (به غیر نجیبهاش کاری ندارم) اونها را مسئول وضع کنونی میدونند. خدا همه این ملت نمک نشناس را قبل از اینکه دیر بشه شفا عنایت کنه. نفهمی و حماقت بد دردیه

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   چه گویم که ناگفتنش بهتر است

 21. فوق تخصص اورولوژي می گوید

  عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

 22. arash می گوید

  اگه اعتقاد بر اینه که اسنناد چند هزار سال پیش که در مورد کورش وجود داره رو قبول نداشت و جعلی دانست ، پس این همه روایت و احادیث از امامان هم همش الکیه
  چنان با دقت و موشکافانه یه روایت میسازین که فلان امام داشت تو کوچه قدم میزد و فلان اتفاق براش افتاد و کلماتی که رد وبدل شده رو با جزئیات کامل میگین انگار خودتون اونجا بودین ، والا اگه با چشم خودتون هم دیده باشین بازم اینقدر واضح و دقیق نقل کردن عجیبه بعد از ۱۵۰۰ سال…

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سند بیارید قبول میکنیم. اونهم سندی مثل قرآن و احادیث که سینه به سینه در هر قرنی وجود داشته و یک افرادی آنها را برای دیگران نقل کرده باشند.
   نه اینکه بعد از سه هزار سال یک نویسنده غربی بیاد و یک جلد از خودش تاریخ دربیاره تا خودبرتر بینی کاذب در ملتها درست بکنه و اونه رو بخاطر ناسیونالیسم قومی به جون هم بندازه.
   موشکافانه همه آن روایتها از ۱۴ قرن پیش به همین شکل نقل و نوشته شده و حتی سندهایی از همان ۱۴۰۰ سال پیش وجود دارد در مورد پومپه دیوث چی؟؟؟؟

  2. ناشناس می گوید

   این گونه روایات از قول شاهد یا نقل قول برای فلان رجل گفته شده!

 23. Download Old Music می گوید

  مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   متشکریم

 24. مشتی می گوید

  سلام
  حاج اقا شما بجای اینکه بگین جوونا غرب زده شدن اسلام گریز شدن عرب زده شدن …. برین تحقیق کنیین ببینین چرا اینجوری شده ..
  چون حقشون ضایع شده و شمایی که لباس پیامبر (ص) رو بر تن کردین ساکت نشستین و هیچ کاری نمیکنین یا پول گرفتین یا ترسیدین ..
  آیا امام علی (ع) اینگونه بود امامی که از بیت المال حتی ذره ایی برنداشت بخاطر همینه که اینهمه مرید داره و بخاطر همینم هست که ملت آخوند گریز شدن..
  شما میرید حوزه چیکار میکنین وقتی که دختری یا خانومی گونی به دست گرفته و داره از لا به لای آشغالا ضایعات جمع میکنه تا شکم بچه هاشو سیر کنه .. حالا این یک نمونس .. چرا مقابل این بی عدالتی نمی ایستید تا مردم دوستون داشته باشن ..فقط ادعای مرید اهل بیت بودنتونو میکنید .
  آخوندی که طرفدار عدالته و حق مردم عشق است.

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   چرا نقش تبلیغات سوء و دروغهای رسانه ای و جنگ نرم و تهاجم فرهنگی رو نادیده می گیرید؟؟
   بله امثال بنده مقصریم چون به وظیفه خودمان به نحو احسن عمل نکرده ایم.
   بله حقشان ضایع شده چون خودشان در انتخابهای کیلویی و لیستی انجام داده اند و الان باید نتیجه اش را ببینند!!؟
   در ضمن بنده با اندازه توانم در برابر ظلم و بی عدالتی سعی می کنم بایستم و روشنگری کنم.
   لطفا این پست ما را ببینید
   https://nidamat.com/15094/

 25. Parnia می گوید

  عرب های عربستان و کلا حوزه ی خلیج فارس هیچ چیزی از انسانیت و موجودیت نمیدونن اسم هر گونه جسارت رو میزارن غیرت و زناشون رو مث یه کالا میبینن … یه سری روایت رو پس از هزاران سال تحریف تو دست گرفتن و برای خودشون خدا کردن ! اصلا میدونین ما یه دوره ای تو تاریخ عرب که حکومتشون از دست اماما در اومد پاداش تحریف حدیث داشتیم ? یعنی هر کی حدیثا رو خوب تحریف میکرد پاداش میگرفت … اسلام تحریف شده رو دارین میکنین تو زندگی ملت و حکومت که چی بشه ???? برادرم اون لباسو در بیار دست از روایت ها وردار این روایت ها چاهی رو راه نکردن خیلیا تو همین لباس چه چاه ها که کندن … پا بزارین تو مسیر انسانیت با اصول اخلاقی درست زندگی کنین الان بچه ی ده ساله هم میدونه درست چیه نادرست چیه … چی دیدین ازین اعراب? هیچ میدونین علت اینکه پیامبر از اونجا انتخاب شد چیه? بخاطر جهالت مردمششش چون فساد دنیا رو برداشته بود اون زمون پیامبر فرستاده شد تا اونا رو با این حرفای ترسناک بلکه یکم به راه انسانیت بکشونه وگرنه این قوانین و روایات برای ایران بزرگ و ملت غنی از فرهنگشون نیس…

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   شم از کجا این همه اطلاعات رو پیدا کردید؟؟
   اصلا میدونید تحریف چیه؟؟
   از کجا می دونید که این روایاتی که ذکر کرده ام تحریف است؟؟
   اصلا کی حکومت دست ائمه اطهار بود که عربها از دستشون در آوردند؟؟؟
   بعد اونا تحریف کردند و ائمه اطهار دست روی دست گذاشتند و اقدامی نکردند؟؟
   شما اگر فرهنگ ملت رو خیلی غنی میدونید کمی به همان مدعیان فرهنگ غنی نگاه کنید که چطور صحبت می کنند!! فقط کافیه نظرات همین پست را نگاه کنید، تازه خیلی ها رو تایید نکرده ام.
   در ضمن دین اسلام دین جهانی و پایانی برای بشریت است نه مخصوص افراد خاص و زمان خاص.
   کی و کجای عالم بی غیرتی و بی ناموسی شده فرهنگ غنی؟؟ اگر این فرهنگ غنیست بنده از آن بیزارم.

 26. ف می گوید

  همه ما به نوعی دیوث هستیم. البته دیوث سیاسی اقتصادی و اجتماعی
  از مشکلات مختلف مطلع هستیم ولی خود را به بی اطلاعی می زنیم
  والسلام علیکم و رحمت الله و برکاتو

 27. اسماعيلي می گوید

  ممنون از توضیحاتتون
  خ خوب بود خداخیرتون بده
  ممنونم ازتون
  خیلی ممنونم

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام و درود
   متشکرم
   موفق و پیروز باشید

 28. ایرانی می گوید

  این نشانه هایی که از دیوث گفتی من همه رو در سردمداران این حکومت و دولت و حامیان آنان میبینم .خدا همه رو لعنت کنه و به عذاب الهی مبتلا و در قعر جهنم با ابولهب وقوم لوط و فرعون و شیطان رجیم و همه بدکاران محشور بفرمایید. در کتاب حلیه المتقین آمده که در روز ظهور امام زمان آسیابهایی از خون این ملعونان عمامه بسر و مدعی دین به حرکت در خواهد آمد .خداوند متعال انشالله به حق اولیا و انبیا ریشه همه این ظالمان رو بکنه و نابودشان بکنه .شما هم اگر به چیزی معتقدی و از این جمع نییستی این لباس ریا رو از تنت در بیار

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   بنده با افتخار لباس پیغمر را پوشیده ام و برای ریشه کنی جهل و فساد تا خون در رگ دارم تلاش خواهم کرد.
   اعتقاد شما به امام زمان با دشمنیتان با علما و عدم فرق گذاشتن بین سردمدار فاسد و غیر فاسد نمی سازد؟!!
   یا خودت را فریب می دهی یا اینکه تو هم مثل علمای فاسدی که اشاره کردی فاسد هستی، عالم فاسد لازم نیست لباس پیغنبر در تن داشته باشد.
   در ضمن طبق روایت لعن کسی که شایسته لعن نیست به خود لعن کننده برمیگردد.

   1. احسان می گوید

    تن آدمی شریف است به جان آدمیت/ نه همین لباس زیباست نشان آدمیت
    حاجی لباس افتخاری نداره این لباسی است که در زمان پیامبر تن همه عربها از جمله آن حضرت بوده و دیگران از جمله دشمنان پیامبر هم آن را میپوشیدن اما نکته این است که کسی که مرید پیامبر اسلام هست باید سیره و روش و اخلاق ومنش و راه آن عزیز سر مشق و سرلوحه تمام زندگیش قرار بده نه اینکه تنها به یک ردا و قبا و عمامه و نعلین مفتخر باشه شما بهتر میدانید مثلا معاویه هم با همین لباس شرب خمر میکرد و … و جمعی هم پشت او نماز میخواندن آیا ازاین جنبه هم باز این لباس افتخار داره؟ هیچ لباسی به خودی خود نه کسی رو خوب ونه بد میکنه بلکه کسی که لباس رو میپوشه باید ببینی چه کسی است .مورد آخر شما تصور میکنی امروز آنانی که این لباس رو تن میکنن همه پیرو پیغمبرند ؟قاطعانه جواب نه هست .رفتاری که امروز برخی موجودات خبیث وریا کاربا این لباس میکنند به جز خیانت در حق خدا و قرآن وپیامبرش ومتزلزل دین و ایمان مردم نیست

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     فرمایش شما متین و درست اما خود این ملت این حضرات را انتخاب کرده اند
     از مریخ که نیامده اند
     اگر یک نفر مخصوصا در این لباس
     اگر یک بار دروغ گفت باید به دیده تردید با وی برخورد کرد
     اما متاسفانه….
     چه گویم که ناگفتنش بهتر است

   2. علی می گوید

    طبق روایت بدترین مردم کسانی هستند که دین رو وسیله دنیای خودشون کنن

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     روایت را نقل کنید؟

 29. علی می گوید

  ایول همشهری عزیز . کار خوبی داری انجام میدی . موفق باشی

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   متشکریم و ممنون از حضور گرمتان در گناه شناسی

 30. خانم می گوید

  با سلام.
  ما چندین نوع دیوص داریم با معانی کاملا متفاوت. دیوس از فرماندهان ایرانی بود ولی دیوث یک فحش است و دیوص بمعنی پشکل خشک شده بز نر میباشد. البته دیوس با ۳ دسته دار و ۳ یک نقطه و ۳ دونقطه در حال ساخته شدن و پیوستن به رسم الخط تخمی عربی میباشد امید است که بهره مند گردیم

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   متشکریم

 31. مهران می گوید

  مدیر بیسواد لطفا خفه شو بیسواد بی شخصیت

 32. می می گوید

  مدیری که میگی کوروش افسانست شما میتونید برید تاریخ گزنفونو بخونید یا کتبیه بیستون و یا کتیبیه حقوقه بشرو

  1. علوی زاده می گوید

   گزنفونو با چه اسنادی این تاریخ رو نگاشته؟؟
   زمان کوروش زنده بوده؟؟؟
   ساختمان پلاسکو که در دوران حاضر هست با این همه تکنولوژی ارتباطی و…. هر روز ده تا شایعه و دروغ ازش می سازند اونوقت شما ادعای یک مستشرق درباره چند هزار سال پیش رو می پذیرید ؟؟؟

   1. احمد می گوید

    حاج آقا سلام، من بطور کاملا اتفاقی در جستجوی مطلبی گذرم به سایت شما افتاد. شما که مدیر یک سایت فرهنگی هستی باید اطلاعاتت از واردین به این سایت کمتر نباشه یا اگر هست سئوالشان را جواب ندهی. اما غرض از این مقدمه خواستم عرض کنم همانطور که شما پان اسلام هستی منهم پان ایرانم. گزنفون تقریبا هم عصر کوروش بود مضافا اینکه برای یکی از نوادگان داریوش هخامنشی جنگید بنابراین اطلاعات ایشان میتونه مانند مثلا اطلاعات نسل ما در مورد احمد شاه و یا رضا شاه باشه. بغیر از این فقط گزنفون نبود که در مورد کوروش تاریخ نگاری کردو هرودوت هم که در جنگ یونانیان با خشایارشاه شرکت داشت شایدکمتر از نیم قرن با عصر کوروش فاصله داشت. لذا ما در نبود تاریخ مدون خودمان که در زمان عمر و اجداد شما به مدینه حمل و در تنورهای پخت نان طی ۶ ماه مصرف شد ناچاریم به کتب دشمنان ایران باستان که حتما هم نظر مساعدی نسبت به ایرانیان نداشتند متوسل شویم. عزت شما زیادتر

    1. سید محمد علوی زاده می گوید

     سلام علیکم
     شما دقیقا در تله آنها گرفتار شده اید. بنده فکر میکنم تعصبم از نسبت به ایران از شما بیشتر باشه چون به دامان دشمنان ایران متوسل نشده و نمی شویم.
     خیلی زیبا تاریخ ۵۰ سال پیش تحریف می شود و شما به خزعبلات تاریخنگاری که ۵۰۰ سال از واقعه فاصله دارد اعتماد می کنید؟؟!! خیلی خنده دار است!!
     شما هیچ فکر کرده اید که چرا تاریخ ایران که اینقدر پادشاه و تمدن قوی داشته چرا دشمنان ایران فقط چسبیده اند به بزرگنمایی کوروش و تخت جمشید؟؟!!!
     جواب این سوال تاریخی نیست که تحریف شود برید مطالعه کنید و کمی فکر کنید.

     1. علی می گوید

      راست میگی چین کمونیست دوست ایرانه. مرغ پخته از استدلالهای آبکی شماها خنده ش میگیره

    2. علی می گوید

     کدام کتاب ها رو آتش زدن میشه نام ببری. و اگز تمام کتاب ها رو آتش زدن شما این اطلاعات رو کجا اوردی. و اینکه کتاب کلمه ی عربی و اگر کتاب داشتین واسش اسمی غیر از کتاب میذاشتین.
     کشور ما جمهوری اسلامی و رهبر ما سید علی خامنه ای و هرکه مخالف دین اسلام و جداد شریف رهبر هست دشمن جمهوری اسلامی ایران حساب میشه. لطفا فریب نویسندگان یهودی و آلمانی را نخورید و کینه نسبت به اسلام نداشته باشید چون دین اسلام ضرری برای ایران نداشت بلکه سرتاسر سودمند بوده این یهودیان هستند که به ایران ضرر زدن و باعث تخریب تخت جمشید شدند.
     هرکسی جواب منو داره لطفا منطقی جواب بده ناراحت نمیشم

 33. می می گوید

  واقعا برایه مدیر این گوره متاسفم که خاءنی بیشتر نسبت به وطنش نیست کوروش کسی یه که تو قران هم ازش به عنوانه یه انسان بزرگ یاد شده به اسم ذوالقرنین

  1. علوی زاده می گوید

   تو قرآن هرگز یاد و ذکری از کوروش نیومده ذوالقرنین کسیه که مصداقش مشخص نیست کیه و در موردش حدود ده احتمال داره و هیچ کدام هم بر دیگری ترجیح ندارد.

  2. Mohammadi می گوید

   شما که تاریخ ۵۰۰ ساله رو قبول ندارید و با این همه مدارک و شواهد اونها رو کتمان میکنید چطور احادیثی که برای چندین قرن پیش حتی قبل تر از زمان کوروش بوده رو قبول دارید قطعا احادیث دچار تحریف شدند حرفی از قرآن نمیزنم چون که قرآن روشن از هر آینه ست اما حداقل این رو بپذیرید که احادیث زیادی دچار تحریف شدند

   1. سید محمد علوی زاده می گوید

    دقیقا متوجه منظورتان نمی شوم؟!
    احادیث نهایتا مربوط به ۱۴۰۰ سال هستند و البته در احادیث مذهب شیعه جعل و تحریف بسیار کم راه پیدا کرده است.
    نکته بعدی اینکه تولد کوروش به حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد یعنی حدود ۲۵۰۰ سال پیش، حال کدام حدیث قبل از وی بوده است؟!

    1. محمد می گوید

     سید جان امیدوار م شرتان ازین عالم کم بشه
     البته انقدر افکار پوسیده را رواج داده اید که احتمالا تا ابد بشریت ازش در امان نخواهد بود . من خودم واجباتم رو انجام میدم فقط بخاطر اینکه بهم ارامش میده . مشکل اینجاست که درک نمیکنید پیدایش تمام ادیان برای قدرت و ثروت بوده . شایدم میدونید و خودتون رو زدید به اون راه .

     1. سید محمد علوی زاده می گوید

      ان شاء الله شر جهالت و حماقت از این عالم هر چه زودتر کم شود
      پیدایش ادیان برای سعادت بشر بوده نه قدرت و ثروت

      1. علی می گوید

       فعلا که دین در خدمت شماهاست که ملت بی نوای ایران رو بدوشین. یه نگاه به آمار تن فروشی از سر اجبار و فقر بکن و ساکت شو. ببند. ببر
       ساکت شو. خجالت بکش. لال شو. دوست عزیز. مردم بدبخت شدن به خاطر حماقتهای هم فکران و هم لباسهای شما
       لال شو و بذار مردم به درد خودشون بمیرن. نمک رو زخم مردم نپاش. بذار به غلطی که نیاکان مون کردن بسوزیم و بمیریم. بذار هر روز یادمون نیاد که چه دزدان بی سر و پای دهن گشاد آفتابه پر کنی میخوان ما رو ببرن بهشت. ببند لطفا. بذار به درد خودمون بمیریم

      2. سید محمد علوی زاده می گوید

       امان از نادانی

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِکُمْ وَ أَنْفُسِکُمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه ۴۱)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

× تماس با مدیر سایت