پوستر / عادت به گناه

0 536
شاید این پست ها را هم بپسندید

برای دیدن اندازه اصلی بر روی تصویر کلیک نمایید.

مخصوص چاپ در اندازه A3  و کوچکتر

متن پوستر:

مرحوم آیت الله خوشوقت  رحمه الله علیه:

باید حواسمان جمع باشد مخالفت فرمان خدا را نکنیم،‌ و الّا اگر گناه را انجام بدهیم کم کم عادت می­‌شود، عادتی که خودش آدم را به سوی گناه حرکت می‌­دهد، لذا یکی از موانع کمال انسان، عادت است.

آدمی که زیاد گناه کرد گناه برای او عادت می‌­شود، معتاد می‌شود. دیگر راحت و خودکار دنبال گناه می‌رود، دیگر لازم نیست فکر کند، عاقبت اندیشی کند، گناه برایش عادی شده است، مثل معتادها می­‌شود، شما هر چه به او بگویی این کار را نکن آن اعتیاد باعث می‌­شود که گوش ندهد، لذا امام حسن عسکری صلوات الله و سلامه علیه فرمودند: ترک عادت کالمُعجز است، این قدر سخت است. برای خیلی­‌ها گناه عادی شده است، بدون هیچ مشکلی انجام می‌­دهند و چون عادی شده است فکر عاقبتش را هم نمی­‌کنند، بنابراین اگر عملی مثل گناه تکرار پیدا کرد این کم کم عادی می­‌شود و دیگر آدم بدون زحمت انجام می­‌دهد، این هم جلوی آن ورود به صراط مستقیم را می­‌گیرد، آدم را می‌­کشد به طرف آنچه که عادت شده است، ولو مضرّ است.

این‌هایی که معتاد هستند چه کار می­‌کنند؟! دیگران را می­‌بینند به چه بلا و روزگاری افتاده‌­اند، می‌­بینند که گدایی می­‌کنند و بدبخت می­‌شوند باز هم دنبال آن می‌­روند، گناه نباید برای اشخاص عادت شود، اگر عادت بشود به این زودی­‌ها نمی­‌توانند توبه بکنند تا روحیه گناه در انسان متمکّن نشده است باید توبه کند و الّا به هیچ وجه نمی­‌تواند برگردد الّا موارد استثنائی.

درس اخلاق حضرت آیت الله خوشوقت اعلی الله مقامه

مدرسه علمیه صاحب الأمر عجل الله ۰۶/۱۱/۱۳۹۰

منبع : گروه فرهنگی عمار

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=220

مطالب مرتبط
حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.