خلوت مجازی

0 307

مؤمن باید در خلوت هم عفت داشته باشد یعنی پرهیز از خلوت با نامحرم و تنها شدن با او بپرهیزد. چراکه تلاقی نگاه‌ها و صحبت‌های معمولی، هم ممکن است خطرات و پیامدهای سهمگینی در پی داشته باشد که حداقل آن وسوسه و خطورات شیطانی است.

خداوند متعال خطاب به مؤمنین می‌فرمایند: «إذا سَألْتُمُوهُنَّ مَتاعَاً فَسْئَلُوهُنَّ مِن وَراءِ حِجابٍ ذلکُمْ اَطْهَرُ لِقُلوبِکُمْ وَ قُلُوبِهِنَّ…» هرگاه از همسران پیامبر متاعی طلب کردید، از پشت پرده از آنان طلب کنید که این، برای دل‌های شما و دل‌های آنان پاکیزه‌تر است.[۱]

رسول خدا صلی‌الله علیه و آله می‌فرماید: به‌راستی هیچ مردی با زنی تنها نمی‌شود مگر اینکه سومین آن‌ها شیطان است. «لا یَخلُوَنَّ رَجُلٌ بِإمْرَأهٍ إلّا کانَ ثالِثَهُما الشَّیطانُ»[۲]

با پیشرفت تکنولوژی دایره خلوت کردن‌ها هم وسیع‌تر شده و خلوت مجازی هم به وجود آمده است که شاید بتوان گفت بسیار خطرناک‌تر از خلوت فیزیکی است، چون مؤونه بر نیست و در هر زمان و مکانی این خلوت می‌تواند ایجاد شود لذا شیوعش بسیار از خلوت فیزیکی است، شیطان و وسوسه‌های او هم که وجود دارد و نتیجه این می‌شود که حتی کودکان خردسال و زن‌ها و مردهای متأهل هم از ترکش‌های این‌گونه خلوت‌ها در امان نیستند.


[۱]. احزاب:۵۳.

[۲]. میزان الحکمه، ج ۱۰، ص: ۴۷۲ حدیث ۱۸۷۵۸

 

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=22047

حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 8 =