یعنی این‌قدر برای شما ناموس بی‌ارزش شده؟!

0 300

خیلی جالب است!! بعضی‌ها پول‌ها و طلاهایشان را داخل گاوصندوق می‌گذارند تا محفوظ بماند و دزد به آن‌ها دستبرد نزند یا ماشینشان را در پارکینگ می‌گذارند و روی آن چادر می‌کشند تا از شر سارقان در امان باشد و کسی به آن خش نیندازد، اما ناموسشان را بدون پوشش و بدون محافظ در خیابان رها می‌کنند! آیا ارزش ناموس آن‌ها از پول و طلا و ماشین پایین‌تر است؟ چه شده که به مالشان غیرت دارند، اما به ناموسشان غیرت ندارند؟!

شاید این پست ها را هم بپسندید
۱ از ۹۰

یکی از نشانه های محبت خداوند نسبت به بنده این است که غیرت داشته باشد چراکه امام صادق علیه السلام می‌فرمایند:

«إِنَّ اللَّهَ تبارک‌وتعالی غَیُورٌ یُحِبُّ کُلَّ غَیُورٍ وَ لِغَیْرَتِهِ حَرَّم‏ الْفَوَاحِشَ ظَاهِرَهَا وَ بَاطِنَهَا؛ به‌درستی که خداوند تبارک‌وتعالی باغیرت است و مردان غیور را هم دوست دارد و به خاطر غیرت است که، فحشاء و گناهان جنسی آشکار و پنهان را حرام کرده است[۱]

لذا اگر مردان می‌خواهند که خداوند آن‌ها را دوست داشته باشد به ناموسشان غیرت داشته باشند که باغیرت هم ناموسشان از دستبرد دزدان و بیماردلان محفوظ می‌ماند و هم در دنیا زندگی شیرین‌تری خواهند داشت و هم آخرتشان آباد خواهد بود.


[۱]. کافی (ط-الاسلامیه) ج ۵، ص ۵۳۵ و ۵۳۶، ح ۱.

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=27508

حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 2 =