Take a fresh look at your lifestyle.

علت اصلی اختلافات زن و شوهرها و طلاق در جامعه

حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

420

آمارهای رسمی و غیررسمی حکایت از این دارد که در چند سال اخیر درصد طلاق به‌شدت بالا رفته، به‌طوری‌که در شهرهای بزرگ از هر سه ازدواج، یکی به طلاق منجر می‌شود که این وضعیت بسیار نگران‌کننده است. برای حل این معضل عاقلانه‌ترین و علمی‌ترین کار این است که اول باید این پدیده را ریشه‌یابی کنیم.

بی‌شک در کنار عواملی مثل اعتیاد، مشکلات اقتصادی و فرهنگی، دخالت والدین، برآورده نشدن نیازهای جنسی، عدم وجود تفاهم، دخالت‌های دیگران و… بی‌بندوباری و بی‌حجابی یکی از شاخص‌ترین عوامل طلاق در جامعه است که به برکت ماهواره، فضای مجازی و دسیسه‌های سیاسی ایجاد شده است.

متأسفانه ما در حال قدم گذاشتن در راهی هستیم که جوامع غربی ده‌ها سال است که آن را پیموده و سرشان به سنگ خورده است.

لئوتولستوی فیلسوف و متفکر روس می گوید:

«سبب ازدیاد طلاق در اروپا که افکار عمومی را مُشوش کرده است،نبود حجاب است! مردان به واسطه معاشرت با زنان بدحجاب نسبت به همسرخود بی میل می شوند.» [۱]

جورج کامینکس، جامعه‌شناس معروف غربی می‌نویسد:

«به عقیده من عامل اصلی اختلاف زن و شوهر این است که برای مردان امکان نظر اندازی و روابط نامشروع با دیگران فراهم‌تر از قبل شده است.»[۲]


[۱]. جلوه‌نمایی زنان و نگاه مردان، ص ۱۲۹.

[۲]. نگرشی دیگر به حجاب ص ۳۹.

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=30000

مطالب مرتبط
نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.