Take a fresh look at your lifestyle.

آیا چادر مشکی افسردگی می‌آورد؟

حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

1,162

برخی می‌گویند رنگ مشکی باعث به وجود آمدن انواع ناراحتی‌های روانی و افسردگی می‌گردد لذا بهتر است چادر مشکی به چادر صورتی و رنگ‌های متنوع تبدیل گردد؟

درحالی‌که اولاً این مطلب گرچه به خاطر تکرار زیاد مشهور شده است ولی ازنظر علمی ثابت نشده است که رنگ مشکی موجب افسردگی می‌گردد. نهایت چیزی که ادعا شده است این است که “نتایج آزمایشات بعضی از روان‌شناسان و روان‌پزشکان انجام شده، نشان می‌دهد که ممکن است افسردگی بعضی از افراد، علت تمایل آن‌ها به پوشش سیاه باشد، ولی پوشش سیاه افراد علت ایجاد افسردگی آن‌ها نیست و بین این دو نکته، تفاوت بسیار ظریفی وجود دارد.” (منبع خبر)

ثانیاً: اگر این ادعا صحت داشته باشد باید خانم‌های بی‌حجاب و کسانی که از لباس‌ها و رنگ‌های جلف و محرک استفاده می‌کنند ازنظر روحی و روانی سالم‌ترین زنان باشند و ازنظر اخلاق معاشرت و روابط اجتماعی و خانوادگی هیچ‌گونه مشکلی نداشته باشند و زندگی‌شان سالم‌تر و بادوام‌تر باشد، درحالی‌که آمار و ارقام چیز دیگری را نشان می‌دهد؛ و همچنین بر مبنای ادعای فوق جوامع غربی که در پوشش از رنگ‌های متنوعی استفاده می‌کنند باید شاداب‌ترین و سالم‌ترین مردم ازنظر روحی و روانی داشته باشد درحالی‌که بنا بر اعتراف خودشان واقعیت عکس این مطلب است.

ثالثاً: اگر رنگ مشکی مضر باشد در آفریقا باید یک انسان سالم ازنظر روحی و روانی پیدا نشود! درحالی‌که واقعیت چیز دیگری است و اتفاقاً مردم سیاه‌پوست آفریقا ازنظر روحی و روانی به‌مراتب سالم‌تر از مردم سفیدپوست اروپا هستند.

رابعاً: بالفرض که چنین چیزی صحت داشته باشد، بانوان همیشه و همه‌جا که لازم نیست پوشش مشکی داشته باشند تا مشکلی برایشان پیش بیاید بلکه چادر مشکی را فقط در زمان‌هایی که در بیرون از خانه هستند استفاده کنند و در درون منزل و جاهایی که مرد نامحرمی وجود ندارد می‌توانند از لباس‌های رنگ روشن استفاده کنند.

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=30588

مطالب مرتبط
4 دیدگاه برای این پست ثبت شده است
 1. سالار می گوید

  سلام به شما.چرا متوجه نمی شید؟
  رنگ سیاه رنگ ناراحتی و غم هست.چه زن چه مرد باید رنگ های متنوع بپوشد. پس برای چی خدا رنگ های گوناگون ایجاد کرد؟دیگه تمومش کنید.بگذراید زنان چادر رنگی بپوشند.آدم دلش می‌گیرد همش سیاه بپوشد.
  اصلا شما بگید ما با چی چی دلمون رو خش کنیم؟
  هر چیزی که باعث شادی شود، حرام است. اصلا توی این دنیا به خاطر هیچ چیز دلمون خوش نیست.
  کاری به سر مردم اوردید که هروقت یاد اسلام میوفتم، یاد غم میوفتم.

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام
   شما می خواهید دلتان را با چشم چرانی و تماشا به زنها خش کنید
   دقیقا به همین دلیل لباس ایده آل زنها در بیرون چادر مشکلی است تا از شر برخی چشمها در امان باشند
   شادی یعنی مشروب خوردن و بی ناموسی بدمستی؟
   اسلام آرامش می آورد که شادی را هم به همراه دارد
   بقیه حرفهای شما تکرار گفتار کسانی است می خواهند بی تقوایی و بی دینی را با بهانه های بی اساس نهادینه کنند

 2. نصر می گوید

  خیلی شعاری و بی منطق است نوشته هایتان

  بسیاری از استدلالها صرفا براساس یک مثال است

  همه خصال نیک را در حجاب انهم ظاهری خلاصه کرده اید

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   شما لطف کنید و با استدلال منطقی و عقلی مثالهای ما را رد کنید

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.