Take a fresh look at your lifestyle.

مشکلات و دغدغه‌های اصلی زنان و دختران ایرانی

مشکلات و دغدغه‌های اصلی زنان و دختران ایرانی که به‌جای آن‌ها بحث حضور زنان در ورزشگاه و حجاب اجباری مطرح می‌شود

حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

178

دغدغه اصلی زنان امروزی حضور زنان در ورزشگاه و حجاب اجباری نیست بااین‌وجود دولت و جناح وابسته به آن ازآنجایی‌که نمی‌توانند حقوق اصلی زنان را پیگیری و برطرف کنند، مسائل حاشیه‌ای و جنجالی مانند حجاب اجباری را مطرح می‌کنند تا از این طریق نوعی فرار به جلو کرده و خود را مدافع حقوق زنان جلوه بدهند و در ضمن آن از پاسخگویی نسبت به استیفای حقوق اصلی زنان فرار کنند.

مشکلات اقتصادی و معیشتی حقوق اولیه و اصلی زنان است که به فراموشی سپرده شده است و عاملان این اوضاع خود را طرفدار حقوق زنان جا می‌زنند.

مشکل اصلی زنان گرانی مسکن و اجاره‌بهاست که از عهده خانواده‌ها خارج است و زنانی که ساعت‌های زیادی را در خانه به سر می‌برد مجبورند منازل دون شأنشان را تحمل کنند و یا اینکه از خوراک و پوشاک خود و فرزندانشان بزنند تا بتوانند در یک منزل مناسب شأنشان زندگی کنند.

مشکل اصلی زنان این است که به خاطر گرانی حتی نمی‌توانند برای فرزند خود پوشک یا شیر خشک تهیه کنند یا اینکه به خاطر کار و شغلشان نمی‌توانند مادر بشوند چون مرخصی زایمان ندارند یا مرخصی آن‌ها بسیار کم است.

مشکل اصلی مادران شاغل این است که در صورت بچه‌دار شدن مرخصی بدون حقوق هم نمی‌توانند بگیرند چراکه شغل خود را از دست می‌دهند و همین مسئله فشار زیادی به خانواده‌هایی که اقتصادشان وابسته با شغل زن است وارد می‌کند.

مشکل زنان معتاد و یا زنان سرپرست خانواده است که اصلاً نامی از آن‌ها برده نمی‌شود. مشکل اصلی دختران جوانی است که باوجود تحصیلات و بالا رفتن سنشان هنوز موفق به ازدواج نشده‌اند، چون هیچ پسری به خاطر مسائل اقتصادی جرئت ازدواج ندارد.

مشکل زنان قیمت بالای ۶۰۰ هزارتومانی چادر است و نه بی حجابی و برهنگی.

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=34416

مطالب مرتبط
نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.