Take a fresh look at your lifestyle.

بی‌حجابی عامل افسردگی و اضطراب یا نشاط و شادمانی؟!

حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

157

برخی ادعا می‌کنند که حجاب اسلامی برای زنان، نه‌تنها سودمندی خاصی ندارد بلکه موجب افسردگی و اضطراب است چراکه زنان ازنظر غریزی طالب نمایاندن زیبایی‌های خود هستند و حجاب این غریزه را سرکوب می‌کند؟!

پاسخ:

تمام احکام دین مبین اسلام بر اساس فطرت انسان و به نفع سلامت روح و روان و جسم است. دین مبین اسلام غریزه خودنمایی زن را سرکوب نکرده است بلکه به آن جهت داده و منحصر به خانه و همسر کرده است؛ بنابراین ادعای فوق از اساس غلط است و نه‌تنها بی‌حجابی موجب نشاط و شادمانی نیست بلکه عامل مهمی در شیوع انواع بیماری‌های روان‌شناختی مانند افسردگی، اضطراب، بدشکلی هراسی و … به شمار می‌رود، زنان بی‌حجاب دائماً خود را با دیگران مقایسه کرده و از این واقعیت که زنان زیباتر و جذاب‌تری از آن‌ها وجود دارند که نظر دیگران را به خود جلب می‌کنند، دچار افسردگی و اضطراب می‌شوند.

 بسیاری از زنان بی‌حجاب، از اختلال بدشکلی هراسی، رنج می‌برند و تصورشان از بدن و زیبایی‌هایشان تصور نامناسب و حتی گاهی وحشتناک است؛ چراکه خود را با زنان دیگر مقایسه می‌کنند و دائماً درصدد هستند که افراد بی‌شماری را از ظاهرشان راضی کنند و تأیید آنان را دریافت نمایند که البته چنین چیزی نشدنی است!

در این باره مجید ابهری آسیب‌شناس اجتماعی در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) می گوید:

«آرایش بسیار غلیظ یکی از نشانه‌های ابتلا به اختلال بدشکلی هراسی است».

«بیشتر زنانی که آرایش غلیظ می‌کنند، دچار ضعف اعتماد به نفس و مشکلات ارتباطی هستند». [۱]


[۱]. خبرگزاری ایسنا، کد خبر. ۹۲۰۹۱۱۰۷۶۶۴

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=34433

مطالب مرتبط
نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× تماس با ما