کشف حجاب و برداشتن روسری در خیابان از منظر دموکراسی

0 132

کشف حجاب در خیابان، دهان‌کجی به قانون و حکم دین و قرآن است و علاوه بر آن ایستادن در مقابل دموکراسی و جمهوریت هم هست. چراکه اکثریت مردم در ایران مسلمان‌اند و حجاب از احکام دین اسلام است. پس به‌حکم دموکراسی باید به حقوق اکثریت احترام گذاشته شود. چراکه کشف حجاب تعرض به حقوق اکثریت مردمی است که مسلمان‌اند و جمهوری اسلامی را انتخاب کرده‌اند تا قوانین اسلام اجرا شود.

شاید این پست ها را هم بپسندید

حال اگر عده‌ای مقابل اراده دینی مردم بایستند درواقع شرایط را برای دین‌داری مردم سخت کرده و اکثریت را به مشقت انداخته‌اند؛ و جامعه‌ای که قرار است محیط دین ورزی و بستر معنویت برای مردم باشد را مستعد بی‌اخلاقی، شهوت‌رانی، فساد و فحشاء کرده‌اند.

خلاصه اینکه کشف کنندگان حجاب اگر مطیع امر دین نیستند لااقل بر اساس قاعده حقوق بشر غربی‌ها، باید بر اراده اکثریت مردم که اجرای احکام اسلام است احترام بگذارند. چراکه رعایت قانون در هر کشوری الزامی (اجباری) است و عدم اجرای آن در هر نقطه‌ای از دنیا بر مخالفت با دموکراسی محسوب می‌شود.

حجاب در جمهوری اسلامی قانون است و رعایت قانون در هر کشوری اجباری است؛ ازاین‌رو هرکسی که در ایران زندگی می‌کند باید به قوانین جمهوری اسلامی ایران پایبند باشد. بنابراین طرح بحث «حجاب اجباری» هم بی‌معنی و موضوعی انحرافی است.

در این خصوص، حجت‌الاسلام سید حمید حسینی روحانی، رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی معتقد است که:

نه‌تنها اجبار به حجاب مخالفت با دموکراسی نیست، بلکه عدم اجرای قوانین کشور در هر نقطه‌ای از دنیا برخلاف دموکراسی است.[۱]


[۱]. خبرگزاری تسنیم، کد خبر: ۱۴۶۲۰۹۳.

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=34525

مطالب مرتبط
حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.