Take a fresh look at your lifestyle.

شما به بی‌حجابی ما احترام بگذارید تا ما نیز به حجاب شما احترام بگذاریم!

حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

1,401

شاید شما هم شنیده باشید که برخی از کمپین‌های ضد حجاب به مدافعین حجاب و آمرین به معروف و نهی از منکر می‌گویند که: شما به بی‌حجابی ما احترام بگذارید تا ما نیز به حجاب شما احترام بگذاریم؛ آیا این جمله منطقی است؟

در پاسخ باید گفت که اولاً کسی به شما بی‌احترامی نمی‌کند و حق بی‌احترامی هم ندارد فقط محترمانه می‌خواهند که موازین شرعی و قانونی را رعایت کنید اما شما با این شعارتان تهدید می‌کنید که احترام نخواهیم گذاشت.

ثانیاً اینکه این ادعا شبیه شبهه دیگری است که الزام قانونی نظام جمهوری اسلامی به حجاب را با الزام رضاشاه به کشف حجاب  مقایسه می‌کنند و می‌گویند هر دو مثل هم است درحالی‌که قیاس این‌ها باهم صحیح نیست و میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است.

اینکه گفته شود شما به کار ما احترام بگذارید تا ما هم به کار شما احترام بگذاریم، جایی صحیح و قابل‌قبول است که آن دو کار ارزشمند و معروف باشند اما درجایی که یک عمل ارزشمند و معروف و عملی دیگر ضد ارزش و منکر باشد، قیاس مع‌الفارق است نمی‌شود گفت که تو به رفتار زشت من احترام بگذار تا من هم به رفتار صحیح و زیبای تو احترام بگذارم.

بنابراین «الزام به حجاب» با «الزام به کشف حجاب» مثل «الزام به ترک اعتیاد» با «الزام به اعتیاد» قابل‌مقایسه نیستند و هیچ انسان عاقلی آن‌ها را باهم یکی نمی‌داند؛ چراکه یکی پسندیده و دیگری ناپسند است، یکی محبوب و دیگری منفور است، یکی مشروع و دیگری نامشروع است.

و اما اینکه شخص بی‎حجاب در بین مردم از احترام بیشتری برخوردار است یا بانوی باحجاب شهید مطهری ره می‌نویسند:

«اسلام مخصوصا تاکید کرده است که زن هر اندازه متین تر و باوقارتر و عفیفتر حرکت کند و خود را در معرض نمایش برای مرد نگذارد بر احترامش افزوده می شود.»[۱]

خانم وندی شلیت فارغ التحصیل فلسفه از آمریکا می‌گوید:

چگونه می‌توانیم انتظار داشته باشیم مردان محترمانه رفتار کنند در حالی که تعداد زیادی از زنان دائماً پیام می‌فرستند که لازم نیست اینگونه باشند؟![۲]

 


[۱]. مسئله حجاب، ص۸۷.

[۲]. فمینیسم در امریکا، ص ۳۳.

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=34586

مطالب مرتبط
6 دیدگاه برای این پست ثبت شده است
 1. ناشناس می گوید

  سلام خدا قوت

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   خدا نگهدار شما

 2. ناشناس می گوید

  سلام
  قابل استفاده بود، متشکر
  طراحی سایت تان نیز جالب توجه بود (هرچند خیلی پیچیده)
  التماس دعا

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   سلام علیکم
   نظر لطفتان است

 3. محسن می گوید

  سایت خوبی دارین

  1. سید محمد علوی زاده می گوید

   ممنون لطف دارید

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.