Take a fresh look at your lifestyle.

نقش عیادت بیمار در پاک شدن از گناه

حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

216

ثواب عیادت

عیادت بیمار یکی از سنتهایی است که بسیار بدان سفارش شده است. عیادت نه تنها باعث دلگرمی و تقویب روحیه بیمار می‌شود بلکه موجب پاک شدن عیادت کننده از گناه و آمرزش او خواهد شد.

امام صادق علیه السلام: هر کس به عیادت بیماری برود، هفتاد هزار فرشته او را مشایعت می‌کنند و تا زمانی که به منزل خود، برگردد برایش استغفار و طلب بخشش و آمرزش می‌کنند.[۱]

اینکه فرشتگان برایش طلب آمرزش می‌کنند و برایش استغفار می‌کنند خیلی مهم است خیلی برکت دارد، چون در روایت هست که تا خداوند بنای بر استجابت دعای فرشتگان را نداشته باشد اجازه دعا به آن‌ها نمی‌دهد.

یعنی استغفار و طلب آمرزش فرشتگان برای بنده یقیناً به هدف اجابت می‌رسد و خداوند متعال آن بنده را می‌آمرزد.

توجه:

نکته‌ای را که باید در عیادت کردن مورد توجه قرار بدهیم این است که باید مدت زمان عیادت را تا می‌شود کوتاه کنیم.

چرا که در اغلب موارد خود مریض حال و حوصله کسی را ندارد، نمی‌تواند صحبت کند و سر و صدا را تحمل کند، معمولاً اطرافیان و پرستار بیمار هم با طولانی شدن عیادت مشکل دارند.

امام علی علیه السلام: بزرگ‌ترین پاداش را نزد خداوند عزّ و جلّ آن عیادت کننده‌ای دارد که هرگاه به عیادت برادرش برود، زمان کوتاهی نزد او بنشیند، مگر این که خود بیمار دوست داشته باشد و از او بخواهد که بیشتر بنشیند.[۲]


[۱]. الکافی: ۳/ ۱۲۰/ ۲.

[۲]. الکافی: ۳/ ۱۱۸/ ۶.

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=36879

مطالب مرتبط
نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× تماس با ما