نتیجه تفرقه و اختلاف

0 696

%d9%86%d8%aa%d9%8a%d8%ac%d9%87-%d8%aa%d9%81%d8%b1%d9%82%d9%87-%d9%88-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%84%d8%a7%d9%81امیرالمؤمنین (علیه السلام):

سه گاو نر بزرگ به رنگ هاى سیاه و سفید و سرخ در میان علف زارى بودند، در آن علفزار شیرى هم بود ولى آن شیر هرگز قادر نبود به آنها گزندى برساند؛ چون آن سه گاو با هم بودند.

شاید این پست ها را هم بپسندید
۱ از ۵۲

شیر به گاو سیاه و سرخ گفت : کسى نمى تواند از ما در میان این سرزمین خرم و پرعلف ، مطلع شود مگر از ناحیه گاو سفید زیرا رنگ او از دور پیدا است ، ولى رنگ من مانند رنگ شما تیره و پنهان است ؛ اگر بگذارید تا او را بخورم و بدرم ، این مکان پرعلف براى ما مى ماند!

آن دو گاو اجازه دادند و شیر، گاو سفید را درید و خورد، پس از چند روز، شیر به گاو سرخ گفت : رنگ من بسان رنگ تو است ، بگذار گاو سیاه را بخورم تا این زمین پرعلف مال ما باشد و به این ترتیب نیز، شیر، گاو سیاه را درید و خورد و پس از خوردن به گاو سرخ حمله کرد و گفت : حتما تو را هم مى خورم .

گاو سرخ گفت : به من مهلت بده تا سه بار سخنى را بلند بگویم ، بعد مرا بخور، شیر او را مهلت داد و او سه بار فریاد زد:

«بیدار باشید من همان روز که گاو سفید خورده شد، خورده شدم !» یعنى وقتى که بر اثر غفلت و نادانى به اتحاد ما ضربه وارد شد، سقوط ما حتمى گردید.

پندهاى جاویدان ، اشتهاردى ، ص ۴۴۰.

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=3820

حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =