ارتباط با نامحرم ( روابط دختر و پسر ) در حدیث

از عواقب روابط نامشروع با نامحرم

0 ۹۷۸

دستور قرآن نسبت به عفت در نگاه

در کافی به سند خود از سعد الاسکاف از امام باقر (علیه‌السلام) روایت کرده که فرمود: جوانی از انصار در کوچه‌های مدینه به زنی برخورد که می‌آمد- و در آن ایام زنان مقنعه خود را پشت گوش می‌انداختند- وقتی زن از او گذشت او را تعقیب کرد و از پشت او را می‌نگریست تا داخل کوچه تنگی شد و در آنجا استخوان و یا شیشه‌ای که در دیوار بود به صورت مرد گیر کرده آن را شکافت، همین‌که زن از نظرش پنهان شد متوجه گردید که خون به سینه و لباسش می‌ریزد، با خود گفت: به خدا سوگند نزد رسول خدا (صلی‌الله علیه و آله) می‌روم و جریان را به او خبر می‌دهم.

جوان نزد آن حضرت رفت و رسول خدا (صلی‌الله علیه و آله) چون او را دید پرسید چه شده؟ جوان جریان را گفت پس جبرئیل نازل شد و این آیه را آورد:«قُلْ لِلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِکَ أَزْکی لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِما یَصْنَعُونَ؛ به مؤمنان بگو چشم‌های خود را (از نگاه به نامحرمان) فروگیرند و عفاف خود را حفظ کنند این برای آنان پاکیزه‌تر است خداوند از آنچه انجام می‌دهید آگاه است»(نور، 30.)

طباطبایی، محمدحسین، ترجمه المیزان، ج 15، ص 160، دفتر انتشارات اسلامی، قم،1374 ش.

چشم‌های گریان و خندان در روز قیامت

 پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله) می‌فرماید: در قیامت هر چشمی گریان است جز سه چشم، چشمی که از روی خشیت خداوند گریه کند و چشمی که بر حرام‌های خداوند بسته باشد (نگاه حرام به نامحرمان نداشته باشد) و چشمی که در راه خداوند، نخوابیده باشد.

مشهدی، محمد، کنز الدقائق و بحر الغرائب، ج 9، ص 278، سازمان انتشارات وزارت ارشاد، تهران،1368 ش.

حرمت نگاه به موی نامحرم

امام رضا (علیه‌السلام) می‌فرماید: بر مومنان حرام است که به موی زنان شوهر دار و غیر شوهر دار نگاه کنند چراکه موجب تحریک شهوت و کشیده شدن به فساد می‌شود.

مجلسی، محمدباقر، بحارالانوار، ج 101، ص 34، دارالوفاء، بیروت، بی‌تا.

نگاه با لذّت به نامحرم تیر شیطان

نگاه به نامحرم، تیری از تیرهای شیطان است هر کس آن را از خوف خدا ترک کند خداوند حلاوت ایمان را به او می‌چشاند.

نگاه با لذّت به نامحرم و میخ‌های آتشین جهنم به چشم او

هر کس چشمان خود را از نگاه به زن نامحرم پر کند (و با خیال راحت به این نگاه خود ادامه دهد)، خداوند متعال در روز قیامت میخ‌های آتشین به چشمان او فرو خواهد برد و بعد از رسیدگی به کار مردم، دستور خواهد داد که او را به آتش جهنم بیندازند.

چشم‌پوشی از نامحرم موجب نکاح حورالعین

هر کس نامحرمی را دید و چشم خود را به‌طرف آسمان بلند کرد یا بست، خداوند در بهشت، حورالعین بهشتی را به عقدش درمی‌آورد.

دست دادن به نامحرم

رسول خدا (صلی‌الله علیه و آله):

مَنْ صَافَحَ اِمْرَأَهً حَرَاماً جَاءَ یوْمَ اَلْقِیامَهِ مَغْلُولاً ثُمَّ یؤْمَرُ بِهِ إِلَی اَلنَّارِ.

…و کسی که با زن نامحرمی دست دهد، در روز قیامت درحالی‌که به زنجیر کشیده شده است محشور می‌شود و سپس فرمان می‌رسد که او را راهی دوزخ سازند.

منبع: وسائل الشیعه، ج 20، ص: 198.

شوخی با نامحرم و به آغوش گرفتن و بوسیدن او = هزار سال توقف در روز قیامت!

رسول خدا (صلی‌الله علیه و آله):

… و کسی که با زنی نامحرم از سر شهوت شوخی و مزاح کند، به ازای هر کلمه‌ای که بر زبان آورده باشد هزار سال او را نگاه دارند؛ و اگر با تمایل آن زن نامحرم با او هم‌آغوش گردد، یا او را ببوسد و یا از او کام بگیرد، بر آن زن همان گناه نوشته می‌شود که بر مرد مقرر شده است؛ ولی اگر بدون تمایل آن زن نامحرم او را وادار به گناه کند، گناه آن زن نیز بر عهده مرد است و در روز قیامت دو کیفر خواهد دید.

گفتگوی زیاد با زنان قلب را می‌میراند

قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلی‌الله علیه و آله:

أَرْبَعٌ یُمِتْنَ الْقَلْبَ … وَ کَثْرَهُ مُنَاقَشَهِ النِّسَاءِ یَعْنِی مُحَادَثَتَهُنَّ …

چهار چیز دل را می‌میراند …2 گفتگوی زیاد با زنان…

منبع: بحار الأنوار، جلد ‌2، صفحه: 128

 گفتگوی زیاد یعنی چقدر؟

وَ نَهَی أَنْ تَتَکَلَّمَ الْمَرْأَهُ عِنْدَ غَیْرِ زَوْجِهَا أَوْ غَیْرِ ذِی مَحْرَمٍ مِنْهَا أَکْثَرَ مِنْ خَمْسِ کَلِمَاتٍ مِمَّا لَا بُدَّ لَهَا مِنْه.

امام صادق علیه‌السلام می‌فرمایند: پیامبر نهی فرمود که زن نزد غیر همسرش یا غیر خویشان محرمش بیش از پنج کلمه صحبت کند، آن‌هم در صورت ضرورت.

منبع: من لا یحضره الفقیه؛ جلد ‌4 ؛ صفحه 6

گفتگو با نامحرم از دام‌های شیطان

امام باقر (علیه‌السلام):

مُحَادَثَه‏ النِّسَاءِ مِنْ‏ مَصَائِدِ الشَّیْطَان‏.

سخن گفتن با زن نامحرم، از دام‌های شیطان است.

دعائم الإسلام، ج‏2، ص: 214.

نزول بلا و بدبختی و انحراف دل به خاطر گفتگوی با لذت با نامحرم

 آقا امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام): اختلاط و گفتگو مردان با زنان نامحرم سبب نزول بلا و بدبختی خواهد شد و دل‌ها را منحرف می‌سازد.

حضور شیطان در خلوت با نامحرم

شیطان به حضرت موسی علیه‌السلام گفت: ای موسی! با زنی که به تو محرم و یا حلال نیست خلوت مکن (تنها مباش، به خاطر آنکه هیچ مردی با زن نامحرمی خلوت نمی‌کند، مگر این‌که من همراه آن دو هستم. (و خودم شخصاً آن دو را برای گناه و رابطه نامشروع تحریک و وسوسه می‌کنم).

امام زمان (علیه‌السلام) از خلوت‌هایمان آگاه هست

یکی از راویان می‌گوید در کوفه به زنی قرآن می‌آموختم، روزی با او شوخی کردم، بعد به دیدار امام باقر (علیه‌السلام) شتافتم، امام باقر علیه‌السلام فرمود: آن‌که (حتّی) در پنهان مرتکب گناه شود خداوند به او اعتنا و توجّهی ندارد، به آن زن چه گفتی؟ از شرمساری چهره‌ام را پوشاندم و توبه کردم، امام فرمود: تکرار نکن.

در مورد نامحرم عفت داشته باشید تا به زنانتان تعرض نشود

در مورد زنان مردم عفت بورزید تا دیگران نیز در مورد زنان شما عفت بورزند و زنان شما از تعرض نامحرمان در امان بمانند.

حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =