آموزش هرزگی و بی حجابی از سه سالگی!!

0 ۲۱۸

جهل یعنی آموزش هرزگی و بی حجابی از سه سالگی!!

کودکان نابالغ گرچه مکلف نیستند و خداوند از آن‌ها تکلیفی نخواسته است ولی والدین آن‌ها بر اساس نصوص شرعی و فتاوای علما موظف‌اند که آموزه‌های دینی و پوشش صحیح مورد تأیید شرع را یاد داده و آن‌ها را تمرین بندگی و عبادت بدهند تا پس از تکلیف به‌راحتی بتوانند وظیفه خود را انجام بدهند.

اما متأسفانه به‌عکس دیده می‌شود که برخی از والدین فرزندشان را از دو، سه‌سالگی کلاس‌های رقص، شنای مختلط، زبان انگلیسی و… می‌فرستند که اکثر آن‌ها هیچ تناسبی با سن فرزند، فرهنگ و نیاز جامعه و تربیت دینی فرزندان ندارند، در منزل هم او را پای فیلم‌های مبتذل ماهواره می‌نشانند و اجازه می‌دهند آزادانه و بدون هیچ قاعده و ضابطه‌ای در فضای مجازی فعالیت کند و اگر بعد از بلوغ دچار هرزگی و انحراف شد می‌گویند مقصر حکومت است. آن‌وقت به کسی که به دستور شرع به فرزند پنج‌ساله‌اش قرآن و نماز یاد می‌دهد و به او حجاب می‌پوشاند، می‌گویند امل و بی‌سواد و متهم می‌کنند به اینکه، به فرزندش ظلم می‌کند.

سوای روایات فراوان در مورد لزوم آغاز تربیت دینی از سنین خردسالی، در این باره «گزل» روان شناس مشهور می‎گوید:

«کودک در 5 و 6 سالگی، نسخه کوچکی از جوانی است که بعدها خواهد شد».[1]


[1] . مجله طوبی اسفند 1384، شماره 3، مقاله: نگاهی به مراحل تربیت کودک از منظر دین.

لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/7dMMo
حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این پست چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 1 =