نقش ماهواره در فرار دختران از خانه

0 ۱۲۳

فرار از خانه دختر 1058x800 نقش ماهواره در فرار دختران از خانه

متأسفانه یکی از معضلاتی که هیچ ربطی به اقتصاد ندارد و به‌عبارت‌دیگر معضلی که عامل اصلی آن فقر مادی نبوده و بلکه فقر فرهنگی علت اصلی آن است، فرار دختران از خانه است .

 یکی از دلایل اصلی بروز این پدیده که منجر به بروز مفاسد و مشکلات فراوانی برای دختر، خانواده وی و جامعه می‌گردد شبکه‌های ماهواره‌ای است.

 یکی از مسائلی که سریال‌ها و فیلم‌های ماهواره‌ای آن را تشویق می‌کنند فرار فرزندان و مخصوصاً دختران از خانه است. ترویج روحیه استقلال طلبی غیر منطقی در سنین نوجوانی، تنوع طلبی، عدم رعایت احترام به نظرات والدین و پرخاشگری نسبت به بزرگترها، ترویج فرزندسالاری، مادی گرایی و نمایش فرار برخی از جوانان، بدون اشاره به آسیبها و خطراتی که در دنیای واقعی در انتظار آنهاست از ترفندهای این شبکه‌ها برای تشویق فرزندان به فرار است.

شبکه‌های ماهواره‌ای به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم به مخاطبین خود القا می‌کنند که آزادی و خوشبختی دختران در خارج از خانه است! ازاین‌رو دختران جوانی که به‌طور سنتی در منزل با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستند حس سلب آزادی و زندانی بودن در خانه می‌کنند. (درحالی‌که بسیاری از این محدودیت‌ها ضروری بوده و به نفع دختران و زنان است)

در این فیلم‌ها دختران موفق و شاد کسانی هستند که خارج از خانه و دور از خانواده، آزادانه و مستقلانه زندگی می‌کنند، ولی دخترانی که در کنار خانواده هستند محدود و افسرده‌اند.

دیدن این فیلم‌ها قبح فرار از خانه را می‌شکند و کم‌کم به عقده و افسردگی در دختران جوان و خدای‌ناکرده به فرار از خانه منجر می‌شود و فرزند دختری که از خانواده جدا شد، انواع آسیب‌ها و مفاسد در انتظار اوست.

مطالب بیشتر در:

بررسی آسیب های شبکه های ماهواره ای

لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/TkQJg
حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این پست چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − دو =