درخواست عاجزانه از مسئولین برای مجازات اختلاسگران و دزدان دانه درشت بیت المال

0 460

شاید این پست ها را هم بپسندید

متاسفانه «هردم از این باغ بری میرسد. نغزتر از نغزتری میرسد» هر روز خبری ناگوار از یک فساد اقتصادی، یک اختلاس بزرگ، پولشویی و غارت بیت المال و حقوق مردم و به عبارت گویاتر از یک شاه دزدی بگوش می‌رسد.

علت عدم برخورد و مماشات با اینها با نگاه خوشبینانه فقط مصلحت اندیشی و حفظ آبروی نظام ممکن است باشد. اما نظر پیامبراکرم صلی الله علیه وآله چیز دیگریست و مصلحت در برخورد شدید با اینهاست! خواهش بنده و آحاد ملت این است که مسئولین محترم مربوطه اگر ریگی در کفش خودشان نیست، لااقل به فکر مصلحت و آینده خودشان باشند و درباره این حدیث نبوی خوب فکر کنند و قبل از اینکه دیر شود اقدام کنند:

نابودی مردمان قبل از شما به خاطر آن بود که: اگر سرشناسی دزدی می‌کرد، رهایش می‌ساختند و چون ناتوانی دزدی می‌نمود، مجازاتش می‌کردند.

اِنَما اَهلکَ الذینَ مِن قَبلکم اَنَهم کانوا اذا سرَقَ فیهمُ الشَریف تَرَکوهُ و اِذا سَرَقَ فیهمُ الضَعیف اَقاموا عَلیهِ اَلحَد.

نهج الفصاحه، ح ۹۴۳

 

کپی برداری بدون درج لینک مطلب مورد رضایت ما نمی باشد!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=17592

مطالب مرتبط
حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =

بدون نظر
  1. من من می گوید

    وظیفه که درخواست عاجزانه نداره، باید بنویسی دستور مردم به مسئولان. شغلشونه، دارن حقوقای آنچنانی و مزایای بی حد و اندازه میگیرن، مسئول یعنی باید جواب پس بده نه این‌که فکر کنن مالک مردم و این آب و خاکن. این حکومت وارونه بالاخره جواب پس میده