Take a fresh look at your lifestyle.

ریشه روانی عمل دماغ و آرایشهای غلیظ در بسیاری از زنان

حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

233

۳۰ درصد از زنان دچار بدشکلی هراسی هستند

مجید ابهری آسیب شناس اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا): ۳۰ درصد از زنان دچار اختلال بدشکلی هراسی هستند و این اختلال با بیش از حد فکرکردن به یکی از اعضای بدن یا کل بدن همراه است و شخص بیشتر در حال مقایسه خود با دیگران و یا پرسش در مورد اعضای چهره خود به ویژه بینی است.

پیشگیری از اعتیادوی افزود: در یک پایش میدانی که از بهمن ماه سال ۹۱ تا مهرماه سال ۹۲ بین ۱۲۶۰ زن و دختر جوان میان ۳۰-۱۸ سال از سوی بنیاد علوم رفتاری در شهرهای تهران، اصفهان و رشت انجام شد، مشخص شد که ۳۰ درصد آنان از ظاهر خود ناراضی و در صدد جراحی هستند و ۷۰ درصد زنان و دختران جامعه آماری نیز تمایل چندانی به چهره فعلی خود ندارند.

وی با بیان اینکه برخی از علل اختلال بدشکلی هراسی ناشی از عوامل ژنتیک است و از نبود تعادل در انتقال‌ دهنده‌های مغز ناشی می‌شود، ادامه داد: بخش اعظم بدشکلی هراسی به عوامل محیطی مانند تبلیغات شبکه‌های ماهواره‌ای و فیلم‌ها و تکیه آنها به مقوله زیبایی برمی‌گردد و بیشتر زنانی که تحت تاثیراین تبلیغات جراحی‌های زیبایی انجام می‌دهند، پس از عمل دچار افسردگی و پشیمانی می‌شوند.

آرایش بسیار غلیظ یکی از نشانه‌های بدشکلی هراسی است

این رفتارشناس تاکید کرد: نگرانی افراطی برخی از زنان درباره خود باعث می‌شود که آنان به فکر دریافت خدمات زیبایی و جراحی چهره بیفتند.

ابهری در پایان با بیان اینکه آرایش بسیارغلیظ یکی از نشانه‌های ابتلا به اختلال بدشکلی هراسی است، گفت: بیشتر زنانی که آرایش غلیظ می‌کنند، دچار ضعف اعتماد به نفس و مشکلات ارتباطی هستند.

منبع: ایسنا

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=34437

مطالب مرتبط
نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× تماس با ما