پیام بران عاشورایی حجاب و عفاف: زیورآلات فداى حیا و عفت!

0 590

پس از غارت لباسهاى امام حسین علیه السلام، سپاهیان کوفه و شام به سوى خیمه‏ ها هجوم بردند . لحظاتى تلخ و جانکاه بود . زینب کبرى بیش از همه، تلخى و مخاطرات این تهاجم وحشیانه را احساس مى‏کرد; چرا که از یک سو پاسبان خیمه‏هاى حیا و عفت‏بود و از طرف دیگر حفظ جان امام زمانش را به عهده داشت . دختر على علیه السلام که منش و خوى کوفیان را مى‏شناخت، براى حفظ عفت و حیاى بانوان و قبل از آمدن آنها، تمام زیورآلات زنان را جمع کرده خطاب به عمر سعد فرمود:

شاید این پست ها را هم بپسندید
۱ از ۹۵

اى عمر بن سعد! سپاهیان خود را از تعجیل و شتاب در غارت خیمه‏ها باز دار! خود آنچه اسباب و زیور آلات است‏به شما واگذار مى‏کنم . مبادا دست نامحرمان به سوى خاندان رسول خدا دراز شود )و بر قامت‏ حیا و نجابت غبارى بنشیند).

تمامى وسایل و زیورآلات، حتى گوشواره‏هاى فاطمه بنت الحسین علیه السلام نیز که یادگار امام بود در محلى جمع شد و پس از آن که زنان و کودکان در گوشه ‏اى اجتماع کردند، دختر شجاع على علیه السلام فریاد زد:

هر کس میل دارد; وسایل و زیورآلات را بردارد!

! عده‏ اى پیش آمدند و هرچه بود غارت کردند»

احمد بن یحیى البلاذرى، انساب الاشراف، بیروت، مؤسسه الاعلمى، ۱۳۴۹ (ه . ق)، ج‏۳، ص‏۲۰۴ .

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=374

حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 9 =