ثواب ذکر إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیْهِ رَاجِعونَ در مصیبتها

0 ۱,۸۲۱

انا لله ثواب ذکر إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیْهِ رَاجِعونَ  در مصیبتها

امام باقر(علیه السلام): ‌

شخصی که مصیبتی به او روی می آورد و او در مقابل آن مصیبت.کلمه استرجاع (إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیْهِ رَاجِعونَ) را بر زبان جاری می نماید و صبر و بردباری از خود نشان می دهد.خدای متعال گناهان گذشته او را مورد آمرزش و مغفرت قرار می دهد و هرگاه که این بنده به یاد مصیبتی – که در گذشته به او رسیده بود- بیفتد.و جمله استرجاع را بر زبان جاری کند. خدای متعال گناهان او را از زمان وقوع مصیبت با زمان استرجاع خواهد بخشید.

ما من مؤمن یصاب بمصیبه -فی الدنیا-فیسترجع عند مصیبته _(و یصبر)_حین تفجأه المصیبه. إلا غفرالله له ما مضی من ذنوبه -إلا الکبائر التی أوجب الله عز و جل علیها النار.و کلما ذکر مصیبته _ -فیما یستقبل من عمر -فإسترجع عندها و حمد الله عزو جل (عندها)_ غفر-الله له کل ذنب اکتسبه فیما بین الاسترجاع الأول إلی الاسترجاع الأخیر -إلا الکبائر من الذنوب.

(من لا یحضره الفقیه ج 1 ص 111 ثواب الأعمال ص 234 و مسکن الفؤاد ص 101).

لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/I6QKo
حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این پست چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 14 =