استغفار ملائکه برای هر کسی که برای نماز وارد مسجد شود

0 627

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله:

شاید این پست ها را هم بپسندید

هر یک از شما هر گاه وارد مسجد شود تا زمانى که نمازْ او را نگه داشته باشد ، در حال نماز است، و هر یک از شما تا زمانى که در مکانى که در آن نماز خوانده، نشسته باشد، فرشتگان بر او درود مى‏فرستند، مى‏گویند: «بار خدایا! او را بیامرز. بار خدایا! او را رحمت کن. بار خدایا! توبه ‏اش را بپذیر» تا زمانى که در آن [مسجد]، حَدَثى از او سر نزند، تا زمانى که در آن [مسجد]، آزارى نرساند.

إنَّ أحَدَکُم إذا دَخَلَ المَسجِدَ کانَ فی صَلاهٍ ما کانَتِ الصَّلاهُ تَحبِسُهُ، وَالمَلائِکَهُ یُصَلّونَ عَلى أحَدِکُم ما دامَ فی مَجلِسِهِ الَّذی صَلّى فیهِ، یَقولونَ: «اللّهُمَّ اغفِرلَهُ، اللّهُمَّ ارحَمهُ، اللّهُمَّ تُب عَلَیهِ»، ما لَم یُحدِث فیهِ، ما لَم یُؤذِ فیهِ.

سنن ابن ماجه: ج ۱ ص ۲۶۲ ح ۷۹۹، سنن أبی داوود: ج ۱ ص ۱۵۳ ح ۵۵۹، مسند ابن حنبل: ج ۳ ص ۵۷ ح ۷۴۳۴، المصنّف لابن أبی شیبه: ج ۱ ص ۴۴۰ ح ۸ کلّها عن أبی هریره، کنز العمّال: ج ۷ ص ۵۵۳ ح ۲۰۲۱۷.

لطفا مطالب این وبسایت را با ذکر منبع و لینک مطلب منتشر کنید!

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=925

مطالب مرتبط
حمایت مالی از گناه شناسی

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.