کسی که اعمال خیرش تباه است: کسی که حق الناس بر گردن دارد

0 2,105

%da%a9%d8%b3%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%ad%d9%82-%d8%a7%d9%84%d9%86%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%b1-%da%af%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%afپیامبر خدا صلى الله علیه و آله:

تا مى ‏توانید از مظالم (حقوق دیگران) بپرهیزید؛ زیرا آدمى در روز قیامت با کارهاى نیکى مى‏آید که فکر مى‏کند او را نجات مى‏بخشد. اما پیوسته به او گفته مى‏شود: فلانى بر گردن تو مظلمه و حقّى دارد. پس گفته مى‏شود: از حسناتش پاک کنید تا جایى که برایش حسنه‏اى باقى نمى‏ماند. مَثَل این شخص مَثَل مسافرانى است که در دشتى فرود آمده‏اند و هیزمی با خود ندارند. لذا هر یک به طرفى مى‏رود و براى برافروختن آتش هیزم مى‏آورد و آنچه را خواسته‏اند مى‏پزند. گناهان نیز چنین ‏اند [حسنات را مى‏سوزانند].

شاید این پست ها را هم بپسندید
۱ از ۳۹

اتَّقوا المَظالِمَ ما استَطَعتُم؛ فإنّ الرّجُلَ یَجی‏ءُ یَومَ القِیامَهِ بحَسَناتٍ یَرى أنّها ستُنْجیهِ، فما یَزالُ عِندَ ذلکَ یقولُ: إنّ لِفلانٍ قِبَلَکَ مَظلِمَهً، فیقالُ: امحوا مِن حَسَناتِهِ، فما تَبقى لَهُ حَسَنهٌ. و مَثَلُ ذلکَ کمَثَلِ سَفْرٍ نَزَلوا بفَلاهٍ مِن الأرضِ لَیسَ مَعَهُم حَطَبٌ، فَتفَرَّقَ القَومُ فاحتَطَبوا للنّارِ و أنضَجوا ما أرادُوا، فکذلکَ الذُّنوبُ.

کنز العمّال: ۱۰۳۲۸.

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=10686

حمایت مالی از گناه شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ؛ وجهاد کنید در راه خدا با اموال و جانهایتان (توبه 41)

عزیزانی که تمایل دارند در اجر اخروی تعالی اخلاقیات در جامعه، نشر و تبلیغ احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، شریک باشند تقاضا میشود که ما را در پرداخت هزینه های جاری سایت گناه شناسی از قبیل هاست، پشتیبانی فنی ، تالیف و تولید پستها و… یاری فرمایند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + دوازده =